Nie Michał „Boxdel” Baron, a Filip Zabielski był ostatecznie rywalem Maksyma „Maksymalnie” Ziółkowskiego na gali FAME MMA 11. Kto wygrał ten pojedynek?

Maksym “Maksymalnie” Ziółkowski vs Filip Zabielski FAME MMA 11

Pierwotnie rywalem Ziółkowskiego miał być Boxdel, jeden z włodarzy FAME MMA. Baron niespodziewanie wycofał się jednak z walki na dwa dni przed galą. Do ostatniej chwili szefowie organizacji szukali zastępstwa i ostatecznie znaleźli je w osobie Zabielskiego, który swego czasu również wskoczył do karty walk rzutem na taśmę i niespodziewanie pokonał Mariusza „Hejtera” Słońskiego.

Kto wygrał walkę Maksym “Maksymalnie” Ziółkowski vs Filip Zabielski?

O tym, kto wygrał walkę Maksymalnie vs Zabielski, przekonaliśmy się w sobotni wieczór. Zakłady bukmacherskie Betclic jednoznacznie wskazywały na to, że to Ziółkowski jest zdecydowanym faworytem tego starcia. Trener personalny miał poczynić ogromny postęp, trenując w warszawskim klubie Uniq. Nic więc dziwnego, że kurs na jego wygraną w walce z Zabielskim wynosił zaledwie 1.10, podczas gdy triumf jego przeciwnika oszacowano na 5.00.

Galę FAME MMA możesz obstawiać u bukmachera BETCLIC, zakładając konto z kodem promocyjnym TYPERVIP.

Wynik walki Maksym “Maksymalnie” Ziółkowski vs Filip Zabielski

Wynik walki Maksymalnie vs Zabielski poznaliśmy w sobotę. Wówczas przekonaliśmy się, czy zmiana rywala nie wyszła Ziółkowskiemu na złe. Nie ulegało bowiem wątpliwości, że wraz ze swoimi trenerami szykował się konkretnie pod Boxdela.

Zobacz także - kim jest Filip Zabielski?

Opis walki Maksym “Maksymalnie” Ziółkowski vs Filip Zabielski

Zabielski od początku ruszył mocno w stójce, zdając sobie zapewne sprawę z tego, że nie jest przygotowany na pełen dystans. W połowie rundy Zabielski sensacyjnie znalazł się w dosiadzie, po kilkudziesięciu sekundach ponownie obalając swojego rywala. Runda dla Zabielskiego!

Minuta stójki i... znowu dosiad na korzyść Zabielskiego. Po kilkudziesięciu sekundach walka wróciła do stójki, gdzie kolanem trafił Maksymalnie, ale ponownie to Zabielski go obalił i wygrał drugą rundę.

W trzeciej rundzie Zabielski obalił rywala już po 30 sekundach. Na 90 sekund przed końcem Maksymalnie przetoczył rywala, gdzie Zabielski sfaulował, kopiąc rywala w głowę, przez co został mu odjęty punkt. Choć Maksymalnie zdobył dosiad, nie zdołał wygrać przed czasem. Ostatecznie sędziowie wskazali remis.

Maksym “Maksymalnie” Ziółkowski zremisował niejednogłośnie z Filipem Zabielskiem

Wyniki pozostałych walk FAME MMA 11: