Piotr "Szeli" Szeliga vs Krzysztof "Fericze" Ferenc, czyli pierwsza walka gali FAME MMA 11. Kto wygrał pojedynek dwóch przedstawicieli sportów siłowych?

Piotr "Szeli" Szeliga vs Krzysztof "Fericze" Ferenc FAME MMA 11

O tym, że Piotr Szeliga zawalczy na FAME MMA 11, mówiło się od dłuższego czasu. Jak się okazało, jego przeciwnikiem był Krzysztof Ferenc, znany jako Fericze lub Wujaszek Fericze. Obaj zawodnicy mają za sobą przeszłość w sportach siłowych, gdzie zajmowali się szeroko pojętą kulturystyką.

Szeliga był znacznie bardziej doświadczony od swojego przeciwnika, jeśli chodzi o starty w MMA. Stoczył dwie walki, z czego jedną przegrał, a jedną wygrał. Fericze wspominał jednak, że trenował sporty walki już lata temu.

Kto wygrał walkę Piotr "Szeli" Szeliga vs Krzysztof "Fericze" Ferenc?

O tym, kto wygrał walkę Szeliga vs Fericze, przekonaliśmy się na początku sobotniej gali. Walka Szeli vs Fericze była bowiem pierwszą, jaką zaplanowano na galę FAME MMA 11. Zanim dowiedzieliśmy się, kto wygrał pojedynek, mogliśmy wytypować zwycięzcę na stronie oficjalnego sponsora gali, czyli Betclic.

Galę FAME MMA możesz obstawiać u bukmachera BETCLIC, zakładając konto z kodem promocyjnym TYPERVIP.

Bukmacherzy mieli problem ze wskazaniem faworyta, jeśli chodzi o pojedynek Szeliga vs Fericze. Kursy były wyrównane, a najbardziej prawdopodobnym zdarzeniem wydawało się to, że walka zakończy się przed czasem – kurs 1.25.

Wynik walki Piotr "Szeli" Szeliga vs Krzysztof "Fericze" Ferenc

Wynik walki Szeliga vs Fericze poznaliśmy więc wieczorem w sobotę. Michał Rogoziński na antenie 6PAK TV przyznał, że obserwując treningi poszczególnych zawodników, zaangażowanie i rozwój Ferenca zrobiły na nim największe wrażenie ze wszystkich. Niektórzy upatrywali więc w nim faworyta, mimo mniejszego doświadczenia w klatce i faktu, że jest starszy od Szeligi o ładnych parę lat, przez co teoretycznie mógłby mieć problem z przygotowaniem kondycyjnym do sobotniej walki.

Opis walki Piotr "Szeli" Szeliga vs Krzysztof "Fericze" Ferenc

Opis walki Szeliga vs Ferenc, czyli jak wyglądał ten pojedynek? Walka toczyła się w stójce i w tej płaszczyźnie też się skończyła. Na początku obaj badali się ciosami, a Fericze trafiał swojego rywala również niskimi kopnięciami. Trafił również mocnym ciosem, który posłał Szeligę na deski i go zamroczył. Chwilę później sam jednak wylądował na deskach, zostając potężnie znokautowany prawym sierpowym.

Piotr Szeliga pokonał Krzysztofa Ferenca przez KO, runda 1

Wyniki pozostałych walk FAME MMA 11: