Karolina „Way of Blonde” Bruszczyńska vs Patrycja Wieja, czyli jedyne starcie kobiet podczas gali FAME MMA 11. Bukmacherzy widzieli w nim wyraźnego faworyta. Czy underdog zaskoczył i pokonał największego faworyta całej gali?

Karolina „Way of Blonde” Bruszczyńska vs Patrycja Wieja FAME MMA 11

Dla wielu walka Karolina „Way of Blonde” Bruszczyńska vs Patrycja Wieja... nie miała większego sensu. Dlaczego? Way of Blonde była znacznie bardziej doświadczona zarówno jeśli chodzi o sporty walki, jak i biorąc pod uwagę występy w klatce i pojedynki na zasadach MMA. Bruszczyńska stoczyła wcześniej dwie walki i obie wygrała, dzięki czemu wydaje się naturalną kandydatką do starcia o pas mistrzowski. Tymczasem Wieja to absolutna debiutantka.

Kto wygrał walkę Karolina „Way of Blonde” Bruszczyńska vs Patrycja Wieja?

Nie mógł więc dziwić fakt, że bukmacherzy nie mieli wątpliwości ze wskazaniem, kto wygra walkę Way of Blonde vs Wieja. Zdecydowaną faworytką była pierwsza z zawodniczek. Kurs na jej wygraną był najniższy na całej gali. Zakłady bukmacherskie Betclic oszacowały jej triumf na kurs 1.12.

Galę FAME MMA możesz obstawiać u bukmachera BETCLIC, zakładając konto z kodem promocyjnym TYPERVIP.

Wynik walki Karolina „Way of Blonde” Bruszczyńska vs Patrycja Wieja

Wynik walki Way of Blode vs Patrycja Wieja teoretycznie wydawał się więc banalny do przewidzenia. Trzeba jednak było pamiętać, że mówimy o gali typu freak fight, na której potrafią dziać się cuda. Słabszy dzień czy brak umiejętności poradzenia sobie z rolą faworyta może sparaliżować danego zawodnika i sprawić, że skazywany na porażkę underdog poczuje krew, a w konsekwencji sprawi ogromną sensację, wygrywając swój pojedynek. I przy okazji psując setki kuponów.

Opis walki Karolina „Way of Blonde” Bruszczyńska vs Patrycja Wieja

Opis walki Way of Blonde vs Patrycja Wieja, czyli po kilkudziesięciu sekundach pojedynku w stójce, Wieja obaliła przeciwniczkę, znajdując się na górze. Bruszczyńska wpięła jednak gilotynę przy próbie obrony obalenia, która okazała się jednak nieskuteczna. Z racji tego, że Wieja była znaczną większość starcia na górze, wydaje się, że runda została zapisana na jej korzyść.

Druga runda zaczęła się od sporego chaosu w stójce. Po chwili w korzystnej pozycji w parterze znalazła się Bruszczyńska, gdzie konsekwentnie punktowała i pewnie wygrała to starcie.

Trzecie starcie toczyło się w stójce pod dyktando Way of Blonde. Na ostatnią minutę Wieja skutecznie obaliła rywalkę, jednak nie pracowała tam na tyle aktywnie, żeby skończyć walkę przed czasem. Sędziowie wskazali jednogłośny triumf Way of Blonde, choć patrząc na kursy przed pojedynkiem, z pewnością trzeba docenić występ jej rywalki.

Karolina "Way of Blonde" Bruszczyńska pokonała Patrycję Wieję przez jednogłośną decyzję sędziów

Wyniki pozostałych walk FAME MMA 11: