Borys Mańkowski vs Norman Parke, czyli walka wieczoru gali FAME MMA 11. Kto okazał się górą, jeśli chodzi o pojedynek byłych mistrzów KSW w nietypowej formule?

Borys Mańkowski vs Norman Parke FAME MMA 11

Borys Mańkowski vs Norman Parke na FAME MMA 11 zmierzyli się bowiem w pojedynku na zasadach boksu w małych rękawicach. Ich walka była zaplanowana na 15 minut bez przerwy i podziału na rundy. Kluczowe w tego typu pojedynku bez wątpienia jest przygotowanie kondycyjne, z których obaj zawodnicy są znani, jeśli chodzi o starty w ich bazowym sporcie, czyli MMA.

Kto wygrał walkę Borys Mańkowski vs Norman Parke?

O tym, kto wygrał walkę Borys Mańkowski vs Norman Parke, przekonaliśmy się na samym końcu gali FAME MMA 11. Było to bowiem danie główne, jeśli chodzi o sobotnie wydarzenie. Kibiców bardzo ciekawiła formuła, w jakiej zmierzyli się byli mistrzowie KSW. Tego typu pojedynku na polskiej scenie sportów walki jeszcze nie było!

Wynik walki Borys Mańkowski vs Norman Parke

Wynik walki Borys Mańkowski vs Norman Parke, czyli... to już kiedyś było. Zawodnicy zmierzyli się w przeszłości na gali KSW i górą okazał się Parke. Co ciekawe typ razem faworytem bukmacherów był zawodnik Czerwonego Smoka. Mańkowski, zdaniem firmy Betclic, był faworytem i kurs na jego wygraną wynosił około 1.50. Dla wielu z pewnością mogło to być zaskoczenie, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że Parke w przeszłości znalazł sposób na zawodnika z Poznania.

Opis walki Borys Mańkowski vs Norman Parke

Opis walki Mańkowski vs Parke, czyli zapowiadała się mocna bójka w stójce! I faktycznie taka była. Znacznie lepiej rozpoczął Mańkowski, który poruszał się dynamicznie i trafiał zarówno na górę, jak i na dół. W drugiej części rundy do głosu doszedł Parke, który posłał Polaka na deski - zawodnik z Poznania był liczony. Ostatecznie pojedynek trwał pełne 15 minut i sędziowie orzekli wygraną Mańkowskiego.

Wyniki pozostałych walk FAME MMA 11: