Walka Filip „Filipek” Marcinek vs Amadeusz „Ferrari” Roślik dla wielu była najbardziej interesująca, jeśli chodzi o całą kartę walk FAME MMA 11. Wszystko ze względu na obecność w niej Ferrariego, czyli największego aktualnie „zadymiarza” w całej federacji.

Filip „Filipek” Marcinek vs Amadeusz „Ferrari” Roślik FAME MMA 11

Walka Filipek vs Ferrari od dawna wisiała w powietrzu. Jeden z nich wyzwał na pojedynek drugiego, który podchwycił pomysł, a następnie włodarze FAME MMA zdecydowali się ich zestawić. Dla Filipka był to pierwszy pojedynek z zawodnikiem spoza polskiego rapu. Do tej pory mierzył się z raperami bądź freestyle'owcami. Z kolei Ferrari chciał wygrać, żeby przybliżyć się do trzeciej walki z Adrianem „Polakiem” Polańskim, na której bardzo mu zależy.

Kto wygrał walkę Filip „Filipek” Marcinek vs Amadeusz „Ferrari” Roślik?

O tym, kto wygrał walkę Filipek vs Ferrari, przekonaliśmy się podczas sobotniej gali FAME MMA 11. Zakłady bukmacherskie Betclic od początku wystawiały równe kursy na ten pojedynek. Spory wpływ na to z pewnością miał fakt, że Ferrari nabawił się groźnej kontuzji dłoni, którą złamał podczas bójki w klubie. Atutem Ferrariego z pewnością był fakt, że w jego narożniku stał trener Mirosław Okniński, który był skonfliktowany z szefami FAME MMA.

Zobacz także - kod promocyjny Betclic.

Wynik walki Filip „Filipek” Marcinek vs Amadeusz „Ferrari” Roślik

Wynik walki Filipek vs Ferrari był ciekawy dla kibiców i... włodarzy FAME MMA. Dlaczego? Ferrari założył się z Michałem „Boxdelem” Baronem o to, że wygra pojedynek w pierwszej rundzie przez nokaut. Każdy z nich włożył do puli 100 tysięcy złotych. Górą w tym zakładzie okazał się więc Baron, gdyż Ferrari nie wygrał w premierowym starciu.

Opis walki Filip „Filipek” Marcinek vs Amadeusz „Ferrari” Roślik

Opis walki Filipek vs Ferrari - co tam się działo! W pierwszej rundzie Ferrari był bliski wygranej przed czasem, zasypując Filipka dziesiątkami ciosów w parterze. Ferrari był szczególnie zmotywowany, gdyż założył się z Boxdelem o 100 tysięcy złotych właśnie o to, że wygra w premierowym starciu. Filipek w kapitalnym stylu przetrzymał nawałnicę ciosów i pod koniec rundy zyskał nawet korzystną pozycję w parterze.

Ofensywna szarża kosztowała Roślika ogrom sił i w drugiej rundzie walczył już na wstecznym, co wykorzystywał Filipek, trafiając go mocnymi prawymi. Runda dla rapera.

W trzeciej rundzie, gdy wydawało się, że Filipek będzie miał przewagę w stójce, niespodziewanie obalił go Ferrari. Jak się okazało, obalenie było kluczowe, jeśli chodzi o punktowanie pojedynku, który Roślik wygrał jednogłośną decyzją sędziów.

Amadeusz „Ferrari” Roślik pokonał Filipa „Filipka” Marcinka przez jednogłośną decyzję sędziów

Wyniki pozostałych walk FAME MMA 11: