Przed nami długo wyczekiwana gala KSW 77. Dojdzie na niej do największej walki w historii polskiego MMA pomiędzy Mariuszem Pudzianowskim a Mamedem Khalidovem. Zainteresowanie ostatnim wydarzeniem spod szyldu KSW w tym roku było ogromne. Już w październiku, czyli dwa miesiące przed galą, organizacja poinformowała, że bilety na galę KSW 77 zostały wyprzedane. Wszyscy kibice z zapartym tchem obserwują przygotowania gwiazd, które wystąpią w Arenie Gliwice już 17 grudnia.

KSW 77 - Którzy Zawodnicy zawalczą w tej edycji?

Według ekspertów karta walk KSW 77, którą w całości możemy typować u bukmachera Fortuna (zobacz: kod promocyjny Fortuna), jest jedną z najlepszych w ostatnich latach. Podczas sobotniego wydarzenia dojdzie do dwóch starć mistrzowskich, ale przede wszystkim zobaczymy starcie najsilniejszego człowieka świata z legendą nie tylko polskiego, ale i światowego MMA. Mariusz Pudzianowski, który na swoim koncie ma pięciokrotne mistrzostwo świata Strongman, zmierzy się z byłym mistrzem KSW w kategorii średniej, Mamedem Khalidovem. Pudzian jest obecnie na fali pięciu zwycięstw z rzędu. To najlepsza passa 45-latka w karierze. Khalidov natomiast w ostatnich pięciu walkach przegrał aż czterokrotnie. Należy jednak zaznaczyć, że były czempion mierzył się w tych pojedynkach z niezwykle mocnymi rywalami. Na przeciwko Mameda stawali w tych starciach Tomasz Narkun, Scott Askham i Roberto Soldić.

 

Na KSW 77 o mistrzostwo w wadze koguciej powalczą aktualny mistrz, Sebastian Przybysz, a także Jakub Wikłacz. Będzie to już trzecie starcie tych zawodników. Pierwszą walkę wygrał Wikłacz natomiast w drugim starciu lepszy okazał się Przybysz. Już 17 grudnia poznamy zwycięzcę tej emocjonującej trylogii. W drugiej walce mistrzowskiej zmierzą się Ibrahim Chizhigaev i Ivan Erslan. Stawką tego pojedynku będzie pas w dywizji półciężkiej, w której przez długi czas panował Tomasz Narkun. Chizhigaev niespodziewanie strącił reprezentanta Polski z tronu pokonując go na gali KSW 66.

Na uwagę zasługuje również starcie, które najprawdopodobniej wyłoni kolejnego pretendenta do walki o mistrzostwo w kategorii piórkowej. Daniel Rutkowski zmierzy się z Lom-Alim Eskievem. Zawodnicy zajmują odpowiednio pierwsze i drugie miejsce w rankingu KSW. Na gali KSW 77 w akcji zobaczymy także między innymi Andrzeja Grzebyka, Patryka Kaczmarczyka czy Shamada Erzanukaeva.

Sprawdź także - KSW 77 Transmisja

KSW 77 - Pełna Karta Walk

Karta walk gali KSW 77 rozpocznie się od pojedynku kobiet. Wiktoria Czyżewska oraz Aleksandra Karaseva po raz pierwszy zaprezentują się w okrągłej klatce KSW. Polka ma na swoim koncie wiele sukcesów zarówno w K-1 jak i zawodach grapplingowych, jednak sobotnia walka będzie dopiero jej drugą w zawodowym MMA. Następnie zobaczymy starcie Shamada Erzanukaeva z Carlem McNallym. Erzanukaev to niezwykle utalentowany zawodnik, na którego warto zwrócić uwagę.

W kolejnych walkach zobaczymy między innymi niepokonanego Adriana Gralaka czy Andrzeja Grzebyka. Na uwagę z pewnością zasługuje starcie pomiędzy Bohdanem Gnidko a Madalinem Pirvulescu. Obaj zawodnicy łącznie stoczyli trzynaście walk i wszystkie z nich wygrali już w pierwszych rundach! Po pojedynku Daniela Rutkowskiego z Lom-Alim Eskievem zobaczymy dwa starcia o tytuł mistrza KSW, a po nich czeka nas już tylko walka wieczoru. W długo wyczekiwanym main evencie zobaczymy starcie Mariusza Pudzianowskiego z Mamedem Khalidovem. Kto okaże się lepszy w starciu najsilniejszego człowieka świata z legendą MMA? Tego dowiemy się już w sobotni wieczór. 

Pojedynki gali KSW 77 odbędą się w następującej kolejności:

 • Wiktoria Czyżewska vs Aleksandra Karaseva
 • Shamad Erzanukaev vs Carl McNally
 • Yann Liasse vs Adrian Gralak
 • Michał Domin vs Patryk Likus
 • Patryk Kaczmarczyk vs Pascal Hintzen
 • Bohdan Gnidko vs Madalin Pirvulescu
 • Andrzej Grzebyk vs Oton Jasse
 • Daniel Rutkowski vs Lom-Ali Eskiev
 • Ibragim Chuzhigaev vs Ivan Erslan (walka o pas wagi półciężkiej)
 • Sebastian Przybysz vs Jakub Wikłacz (walka o pas wagi koguciej)
 • Mariusz Pudzianowski vs Mamed Khalidov (main event)

 

Bukmacher Fortuna przygotował specjalny bonus na obstawianie KSW 77. Kliknij powyższy baner i zarejestruj konto z naszym kodem, pamiętając o zgodach marketingowych. W zamian dostaniesz darmowe 20 PLN na start oraz 10 PLN Freebet przy pierwszej wpłacie na konto. Ponadto możesz skorzystać z bonusu na walkę Pudzianowski vs Khalidov. Wystarczy wpłacić min. 30 zł, a następnie obstawić pierwszy kupon SOLO o stawce co najmniej 4 zł na wygraną walki Pudzian vs Mamed. Jeśli trafisz, otrzymasz wygraną oraz bonus w wysokości 200 zł. Dodatkowo w przypadku przegranej, bukmacher zwróci Ci stawkę do 600 PLN!