Branża bukmacherska prężnie rozwija się na całym świecie. W tym w naszym kraju, gdzie na obecną chwilę jest 20 legalnych bukmacherów. Świadczą oni swoje usługi online i w punktach naziemnych. Od początku pandemii koronawirusa firmy świadczące takie usługi przeżywają jednak trudniejszy okres i nieunikniony jest duży spadek całorocznych przychodów, z powodu przekładania spotkań i turniejów, opóźnienia w ligach i wstrzymanie rozgrywek z różnych dyscyplin sportowych w wielu krajach na całym świecie. W tej chwili powoli wszystko wraca do normy, ale bez wątpienia następny rok również może być burzliwy. W połowie maja 2020 roku, a dokładnie 15 maja gracze wchodzący na stronę bukmachera Betfan, który wystartował na dobre ze swoją ofertą online w 2019 roku, mogli przeczytać niecodzienną informację o zawieszeniu działalności bukmacherskiej i zablokowaniu strony internetowej do odwołania.

Większość ludzi poruszających się w tej branży i sami gracze wysuwali, niepokojące wnioski. Powodem takiej decyzji miały być problemy finansowe związane właśnie z rozprzestrzeniającym się wirusem i zawieszeniem większości rozgrywek. Pamiętajmy, że bukmacher Betfan, którego twarzą jest nasz wybitny sportowiec – Mariusz Pudzianowski. Rozpoczął on działalność 1 kwietnia 2019 roku i możliwość upadłości firmy Betfan było bardzo możliwe. Następnego dnia bukmacher wstawił komunikat, który miał potwierdzać przypuszczenia ludzi, a brzmiał on tak „Z przykrością informujemy, że w związku z odwołaniem większości rozgrywek sportowych, będących konsekwencją epidemii koronawirusa w całej Europie, zmuszeni jesteśmy zawiesić do odwołania realizowaną przez nas dotychczas całą działalność bukmacherską. Podpisane przez Zarząd Spółki.”

CZY BETFAN FAKTYCZNIE UPADA?

czy betfan bankrutuje?

W Internecie w tamtym gorącym okresie mocno „grzmiało”. Firma Betfan szybko się rozwijała, przyciągając nowych klientów bardzo dobrą ofertą i jednymi z lepszych bonusów na rynku. Gracze byli zawiedzeni oraz przestraszeni, że mogą nie odzyskać zainwestowanych środków. Na facebookowym fanpage’u bukmachera Betfan pojawiło się także sporo niekorzystnych komentarzy. Użytkownicy Betfan narzekali przede wszystkim na brak szczegółów odnośnie do wpłaconych środków i kiedy bukmacher zamierza się rozliczyć ze swoimi klientami i czy w ogóle to nastąpi. Początkowe doniesienia w sprawie zawieszenia działalności przez Betfan okazały się nieprawdziwe. Głównym powodem był konflikt między udziałowcami spółki Betfan Sp. z o.o.

Jak się później okazało firma PAJP, posiadająca 89% udziałów nie porozumiała się w licznych kwestiach z posiadającą 11% udziałów spółką Chałas i Wspólnicy Inwestycje. Funkcję prezesa przejął wówczas Marian Kubalica (od 2011 do 2016 pracownik Telewizji Polskiej i wicedyrektor TVP Sport). Jedną z pierwszych decyzji, jakie podjął, była ta o zawieszeniu wpłat i wypłat użytkowników i zablokowaniu możliwości korzystania ze strony internetowej Betfan. Czytając o tych wydarzeniach w serwisach związanych z branżą bukmacherską, możemy się dowiedzieć, że w firmie zapanował chaos. Ponadto dochodziło nawet do masowych wypowiedzeń pracowników. Ten konflikt doprowadził właśnie do zawieszenia i zamknięcia strony internetowej Betfan. Według tych mediów całość tej operacji miała na celu wymuszenie odkupienia mniejszości pakietu udziałów w Betfanie na kwotę paru milionów złotych.

SZCZĘŚLIWE ZAKOŃCZENIE KONFLIKTU W BETFAN

Po dwóch dniach od ogłoszenia rzekomej upadłości firma PAJP odkupiła 11% udziałów. Została za pośrednictwem NEWBET jedynym widniejącym właścicielem bukmachera Betfan. Funkcję prezesa ponownie objął zwolniony z tego stanowiska wcześniej Piotr Sienkiewicz. Natomiast przewodniczącym rady nadzorczej ogłoszono Łukasza Łazarewicza, który jest pomysłodawcą i twórcą tej marki. Ponadto gracze natychmiast zostali poinformowani, że ich pieniądze na kontach są całkowicie bezpieczne, a zawarte zakłady rozliczane będą w normalnym trybie.

Od tamtego momentu wszystko wróciło do normy. Łukasz Łazarewicz przekazał swoje oświadczenie „Jestem pomysłodawcą i twórcą BETFAN od założeń, przez wprowadzenie na rynek i rozwój działalności w Polsce. Wspólnie z zespołem spółki kierowanym przez prezesa Piotra Sienkiewicza w ciągu niewiele ponad roku zbudowaliśmy spektakularny sukces rynkowy, zdobywając 5-6 pozycję wśród największych firm w branży. Dziękuję wszystkim za ciężką pracę. Pozwoliło nam to osiągnąć. Jednocześnie, dziękuję naszym graczom za okazane zaufanie i zapewniam, że ma ono swoje solidne podstawy. Zespół BETFAN opiera się na ekspertach branżowych, którzy realizują strategię długoterminowego rozwoju i mają kompetencje, by ten ambitny plan zrealizować. Sytuacja spółki jest już wyjaśniona, a struktura własnościowa jednolita. Cały zespół BETFAN wraca do pracy, by zapewnić naszym graczom jeszcze ciekawszą ofertę”.

OFICJALNE OŚWIADCZENIE BETFAN

bankructwo betfan

Betfan w swoim oświadczeniu podkreśla, że spółka wystartowała w 2019 roku, będąc 10 podmiotem na naszym rynku bukmacherskim. Jako jeden z nielicznych bukmacherów najszybciej uzyskał licencję i zezwolenie Ministerstwa Finansów na prowadzenie działalności w Internecie. Na starcie swojej przygody Betfan podkreślił, że jego celem jest bycie TOP 5 legalnych bukmacherów w Polsce w najbliższych 3-4 latach. Firma Betfan miesięcznie proponuje średnio 1,5 mln zakładów w różnych dyscyplinach sportowych. Natomiast hasłem przewodnim firmy jest „Nie grasz, nie wygrasz!”. Bukmacher ma na celu stworzyć idealne warunki nowym i tym bardziej doświadczonym graczom, którzy zagoszczą właśnie na ich platformie do obstawiania.

Betfan stawia nie tylko na zakłady związane ze sportem, a ich bardzo dobre i innowacyjne podejście marketingowe na pewno przyniesie oczekiwane efekty w przyszłości. Obok możliwości obstawiania wydarzeń sportowych mamy do dyspozycji zakłady na rozrywkę, politykę, obszar mediów, show-biznes, ekonomię, a nawet pogodę. Sporym zainteresowaniem cieszy się także e-sport i zakłady na żywo. Twarzą marki jest Mariusz Pudzianowski, którego koń dostał imię właśnie marki Betfan.

BETFAN nie bankrutuje!

Pomimo kryzysu w branży bukmacherskiej i konflikcie, który jednak zakończył się pomyślnie, bukmacher nadal robi kawał dobrej roboty na naszym rynku, oferując swoim klientom liczne promocje. Bonusy na Betfanie, prezentują się następująco:

  • 600 zł bez ryzyka (Minimalna stawka zakładu po 1 wpłacie wynosi 20 zł). W przypadku wygranej pieniądze trafiają na konto główne, a jeśli kupon nie wszedł, to zwrot zostaje przeniesiony na konto bonusowe. Wymagany jest 1-krotny obrót z min. 3 zdarzeniami po kursie 3.80 lub większym,
  • bonus od drugiego depozytu, który wynosi 100% do 1000 zł. Minimalna wpłata aktywująca promocję to 100 zł. Bonus jest ważny przez 14 dni od momentu doładowania konta gracza. Natomiast przeniesienie bonusu z konta bonusowego na depozytowe następuje po 3-krotnym obrocie z min. 3 zdarzeniami i kursem minimalnym wynoszącym 2.50.

CZY SYTUACJA Z OGŁOSZENIEM BANKRUCTWA BETFAN WPŁYNIE NA OPINIE GRACZY?

betfan a upadek

Na pewno cała sytuacja nie była Betfanowi na rękę. Odbiła się szerokim echem wśród graczy i ludzi związanych z tą branżą. Bukmacher Betfan poradził sobie zarówno z epidemią COVID-19, jak i sporem między udziałowcami. Na ten moment nie ma żadnych niepokojących informacji wskazujących na to, by ten prężnie rozwijający się bukmacher miał bankrutować. Całe to zdarzenie powinno jednak przestrzec graczy, aby wypłacali swoje środki jak najczęściej, nie ryzykując ich utratą. Ważnym elementem podczas obstawiania jest także umiejętne zarządzanie kapitałem. Rozlokowanie swoich pieniędzy u różnych bukmacherów, co dodatkowo zabezpieczy nas przed ewentualną stratą podczas wycofania się danego bukmachera z rynku.

Przeczytaj: Betfan opinie

Czy Betfan faktycznie bankrutuje? W Betfan doszło do konfliktu między właścicielami, lecz możecie być spokojni, ponieważ Betfan nie bankrutuje.