Przed nami trzecia gala KSW w 2023 roku. Event KSW 80 to dziesięć interesujących starć. Oczy wszystkich kibiców będą w dużej mierze skupione na main evencie. Robert Ruchała zmierzy się z Lom-Ali Eskijewem. Pierwotnie Polak miał zmierzyć się z Dawidem Śmiełowskim, ale ten doznał kontuzji. O której godzinie walka Robert Ruchała vs Lom-ALi Eskijew? Ruchała vs Eskijew kiedy walka?

Robert Ruchała vs Lom-Ali Eskijew – Kiedy walka? Data

Pojedynek Polaka z Niemcem zapowiada się wyśmienicie. Początkowo Ruchała miał się konfrontować z Dawidem Śmiełowskim w walce o tymczasowy pas kategorii piórkowej. Niestety kontuzja barku wykluczyła urodzonego w Wągrowcu zawodnika KSW. W jego miejsce wszedł numer dwa rankingu tej kategorii wagowej, Lom-Ali Eskijew.

Przed głównym daniem na gali KSW 80 w Lubinie zobaczymy 9 bardzo ciekawych walk, w tym starcie Toma Breese z Bartoszem Leśko czy Luisa Henrique da Silvy z Oumarem Sy.

Gala KSW 80 odbędzie się 17 marca 2023 roku w Lubinie. Początek transmisji ze studia został zaplanowany na godz. 19:00. Pierwsze starcie Mateusz Janur vs Andi Vrtačić powinno rozpocząć się mniej więcej o 20:30. Następnie będziemy świadkami 9 pojedynków. Organizatorzy zdecydowali, że walka Ruchała vs Ekskijew zasługuje na main event, więc odbędzie się jako ostatnia w kolejności całej karty walk KSW 80.

Robert Ruchała vs Lom-Ali Eskijew o której godzinie walka?

Walka wieczoru, którą obstawisz u bukmachera Fortuna (zobacz: kod promocyjny Fortuna), biorąc pod uwagę, że gala wystartuje o godz. 19:00, powinna rozpocząć się między godziną 23:00 a 00:00. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób zakończą się poprzednie starcia.

Robert Ruchała vs Lom-Ali Eskijew - Historia Zawodników

Robert Ruchała idzie jak burza w zawodowej karierze. 24-latek z zajawką do MMA pochodzący z Nowego Sącza ma na koncie osiem zwycięstw i wciąż jest niepokonany. W KSW stoczył do tej pory pięć walk i zapewnia, że jest gotów na walkę o pas i szykuje się na pięciorundową batalię z Lom-Alim Eskievem. W ostatnim pojedynku reprezentant Grapplingu Kraków po raz pierwszy wystąpił w walce wieczoru, pokonując doświadczonego Damiana Stasiaka. Teraz ponownie dostąpi zaszczytu wystąpienia w ostatniej walce na gali KSW 80 w Lubinie.

Lom-Ali Eskijew ma za sobą trzy starcia w klatce KSW. W pierwszym boju poddał Gilberta Ordoneza, a w drugim wygrał z byłym pretendentem do tytułu wagi koguciej, Damianem Stasiakiem. W ostatnim pojedynku 30-latek z Niemiec przegrał na punkty niejednogłośną decyzją sędziów z Danielem Rutkowskim. Przed tą walą Eskijew wygrał pięć walk z rzędu, a w całej karierze ma ich już dwadzieścia, z czego dwanaście odniósł przed końcowym gongiem.

Robert Ruchała (8-0)

Polak zawodową karierę rozpoczął w listopadzie 2019 roku. Wystąpił na gali Octagon No Mercy 8 - Jurassic Army. W debiucie podjął wyzwanie również debiutującego Mariusza Szyi. Walka potrwała pełne trzy rundy. Zwyciężył ją na kartach sędziowskich Ruchała. Kolejne dwa triumfy zanotował na galach organizacji Wieczór Walk. Po osiągnięciu rekordu 3-0 podpisał upragniony kontrakt z jedną z największych federacji MMA w Europie - KSW.

Dla KSW stoczył już pięć pojedynków - pierwszy pod koniec 2020 roku na gali z numerem 56. Jego rywalem był Michał Domin, którego Ruchała zdołał poddać już w pierwszej odsłonie. Dwie gale później pokonał w podobnych okolicznościach Daniela Bazanta. Na 64. edycji doszło do długo wyczekiwanej konfrontacji Ruchała vs Kaczmarczyk. Obaj zawodnicy byli w tamtym czasie niepokonani. Dodatkowym smaczkiem był fakt, że już wcześniej mieli przyjemność rywalizować podczas zawodów amatorskich i wtedy lepszy okazał się Ruchała. Rewanżowy pojedynek już na szczeblu zawodowym zwyciężył Robert, wygrywając przez jednogłośną decyzję sędziów.

Po tym starciu 24-latek zanotował kolejne zwycięstwo z Michele Biano, który przed tą walką dzierżył niczym nieskalany bilans 7-0. Największą wygraną w swojej dotychczasowej karierze Ruchała odniósł w swoim ostatnim pojedynku na gali KSW 75. Ruchała mierzył się z byłym zawodnikiem UFC, Damianem Stasiakiem. Walka była wyrównana, jednak finalnie, po trzech rundach, sędziowie ogłosili niejednogłośne zwycięstwo na rzecz Ruchały.

Ruchała o walce z Eskijewem

 

– Eskiev jest zawodnikiem bardzo doświadczonym – mówi Robert – Bił się dla dużych organizacji. Jest zawzięty, dobrze boksuje, ma dobre zapasy. Jest kompletnym zawodnikiem. Wiem, że to będzie wojna. Będziemy się przez pięć rund tłuc, ale wyjdę z tej walki zwycięsko.

– Na początku nie uwierzyłem, że będę walczył o pas – wspomina Ruchała. – Miałem w głowie, że kiedyś, gdzieś, taki mały Robercik siedział na widowni i oglądał KSW jako kibic, a teraz dostał walkę o pas tej organizacji. Emocje nie do opisania. Zacząłem myśleć o tym, jaką długą drogę przeszedłem, ile zrobiłem treningów, ile kosztowało mnie to wyrzeczeń, żeby stanąć do walki o pas. To jest sport, który kocham i na to się pisałem. Czuję, że urodziłem się po to, żeby walczyć. Spełniam marzenia. Każdego dnia o tym myślę, to we mnie siedzi. Chcę zdobyć pas i robię wszystko każdego dnia, żeby być mistrzem.

– W walce o pas walczę z dwoma przeciwnikami. Jednym jest sama walka o tytuł, presja, którą z sobą niesie i pięć rund. Drugi przeciwnik, to rywal, który chce mi zrobić krzywdę, który pójdzie ze mną na wojnę. Myślę, że jestem przygotowany najlepiej w życiu do tej walki. Mentalnie i fizycznie poradzę sobie z tym wszystkim. Małymi krokami można wejść na szczyt.

Lom-Ali Eskijew (20-6)

Eskijew lub jak kto woli Eskiev zawodową karierę rozpoczynał dziesięć lat temu, walcząc w mniejszych federacjach u naszego zachodniego sąsiada. W debiucie na gali Cage Fight Night przegrał z Soufianem Haj Haddou. Po wygraniu trzech kolejnych starć kolejno z Rasimem Lemberanskijem, Rostislavem Zatuchnyym i Vladimirem Dammerem zmierzył się ze znanym z występu m.in. w KSW Maxem Cogą. Eskijew przegrał ten pojedynek w drugiej rundzie przez poddanie. Po tej porażce Niemiec ponownie trzy razy z rzędu odprawiał z kwitkiem swoich rywali, a w jego dziewiątym zawodowym występie doszło do rewanżu z Cogą. Eskijew ponownie nie był w stanie przeciwstawić się niemieckiemu zawodnikowi, przegrywając w drugiej rundzie przez poddanie.

W późniejszym okresie Eskiev odniósł siedem wygranych. To sprawiło, że zdobył uznanie wśród włodarzy federacji ACB (aktualnei ACA), którzy podpisali z nim kontrakt. Stoczył tam sześć pojedynków, z których wygrał cztery. W lipcu 2021 roku zadebiutował w KSW na gali z numerem 62, pokonując już w pierwszej rundzie Gilberta Ordoneza. W kolejnym starciu pokonał przez jednogłośną decyzję sędziów Damiana Stasiaka. Po tym pojedynku ze względu na przeciwności związane z organizacją dla niego walki w KSW zanotował jednorazową przygodę na gali EMC 10. Wygrał tam z Welissonem Paivą w pierwszej rundzie przez TKO. Do KSW wrócił na hitowej gali KSW 77 - Pudzianowski vs Khalidov w grudniu 2022 roku. Po wyrównanej wojnie w oktagonie przegrał przez niejednogłośną decyzję sędziów z Danielem Rutkowskim.

Eskijew o walce z Ruchałą

 

- Krótko przygotowuję się pod Ruchałę, ale to nic nie znaczy, bo mentalnie jestem gotów na tę walkę. Nie idę jedynie po to, aby spróbować swojej szansy, interesuje mnie tylko wygrana.

- Czego by Robert nie zrobił, z mojej strony zawsze będzie odpowiedź. Tam, gdzie walczy Ruchała, tam jest chaos. Nie ma poprawnej techniki, tam leci wszystko. Jeśli jednak jest się na dobrym poziomie, to opanuje się ten chaos, znajdzie się swój moment i wyprowadzi skuteczną kontrę.

– Jego emocje, jego nastawienie, to, czego pragnie, to, że jest głodny zwycięstwa, nie ma żadnego znaczenia. Ja tak samo pragnę tego pasa, też jestem głodny. Zobaczymy więc, kto jest bardziej. Cała droga, którą przeszedłem, zawodnicy, z którymi się mierzyłem, to wszystko czyni zdobycie pasa KSW czymś wyjątkowym. Robert jest numerem trzy w rankingu. Wygrał pięć walk z rzędu. Zasługuje na walkę o tytuł i ja też zasłużyłem.

Kiedy KSW 80?

Gala KSW 80 odbędzie się pierwszy raz w historii w Lubinie. Trzecią imprezę w tym roku zaplanowano na 17 marca. Początek już o godzinie 19:00.

KSW 80 gdzie oglądać?

Wyłączne prawa do transmitowania gal KSW ma platforma streamingowa Viaplay. Dostęp do transmisji KSW 80 kosztuje 34 zł. Subskrypcja odnawia się do momentu, aż sami z niej nie zrezygnujemy. Jeśli mieszkamy w kraju, w którym nie ma możliwości wykupienia subskrypcji na Viaplay, możemy to zrobić w dalszym ciągu na stronie kswtv.com

Bukmacher Fortuna przygotował specjalny bonus na obstawianie KSW 80. Kliknij powyższy baner i zarejestruj konto z naszym kodem, pamiętając o zgodach marketingowych. W zamian dostaniesz darmowe 20 PLN na start, 10 PLN Freebet przy pierwszej wpłacie na konto oraz trzy zakłady bez ryzyka na łączną kwotę 600 zł!