Pierwsza gala KSW 78 w tym roku zagości w mogącej pomieścić ponad 7 tys. widzów hali widowiskowo-sportowej w Szczecinie. Historyczne wydarzenie z udziałem Michała Materli i Kendalla Grove'a, którzy skrzyżują rękawice w walce wieczoru, zostało zaplanowane na sobotę 21 stycznia. Organizatorzy jednej z największych federacji MMA w Europie przygotowali dla fanów bogatą kartę walk KSW 78 składającą się z dziewięciu pojedynków. Najciekawiej rzecz jasna zapowiada się starcie legendy polskiego MMA, Michała Materli i Kendalla Grove'a.

W Co main evencie zobaczymy pretendentów do walki o tytuł w wadze półśredniej. Tomasz Romanowski z bilansem 17-8 zmierzy się z Radosławem Paczuskim, który ma za sobą pięć starć w zawodowym MMA. Cztery z nich wygrał przed czasem! Przed dołączeniem KSW stoczył w 2019 roku trzy pojedynki dla organizacji ACA. Romanowski jest dużym faworytem po czterech wygranych z rzędu, pokonując Aleksandra Rakasa, Michała Pietrzaka, Andrzeja Grzebyka i Cezariusza Kęsika. Wcześniej będziemy świadkami walki Borysa Mańkowskiego, który obecnie jest w serii dwóch porażek z rzędu. Na KSW 78 zmierzy się z Włochem, Valeriu Mirceą, który do tej pory stoczył już 36 zawodowych walk.

Pierwszą galę KSW w tym roku zainauguruje pojedynek debiutującego w organizacji Andre Langena z Borysem Dzikowskim. O której godzinie zaczyna się KSW 78? O której godzinie pierwsza walka na KSW 78? Jak wygląda harmonogram pojedynków KSW 78?

KSW 78 Godzina rozpoczęcia

Gala rozpocznie się transmisją PPV KSW 78 ze studia. Najprawdopodobniej zobaczymy w nim Mateusza Borka oraz masę ważnych osobistości ze świata sportów walk. Godzinę rozpoczęcia KSW 78 zaplanowano na 19:00. 

KSW 78 o której pierwsza walka

Po ceremonii rozpoczęcia gali KSW 78 przewidzianej na godzinę 19:00 czeka nas pierwszy pojedynek, który obstawimy u bukmachera Fortuna (zobacz: kod promocyjny Fortuna). Do oktagonu jako pierwsi wejdą Borys Dzikowski (2-0) i Andre Langen (1-0). Pojedynek został zakontraktowany w limicie kategorii średniej. Langen ze względu na tylko jedną walkę w zawodowym MMA jest "underdogiem". Na gali w Bochum triumfował nad Giorgi Lakubaschvillim, pokonując go w pierwszej rundzie. Mimo przeciętnego doświadczenia w walkach zawodowych Niemiec ma na koncie wiele sukcesów w amatorskich starciach oraz walki w kickboxingu i w boksie. W 2022 roku miał okazję konfrontować się w Polsce na gali Rocky Boxing Night 7, remisując z Pablo Sanchezem.

Sprawdź: typy na KSW

Jego rywal do tej pory stoczył dwie walki w profesjonalnym MMA. W debiucie w pierwszej rundzie na gali Strife 2 pokonał Łukasz Nowaka. Ta walka wystarczyła, aby włodarze KSW zaproponowali mu kontrakt. W swoim debiucie na KSW 74 pokonał Arkadiusza Mruka wysokim kopnięciem po zaledwie 40 sekundach.

W zależności ile potrwa ceremonia otwarcia i przedstawienie wszystkich zawodników, pierwsza walka KSW 78 powinna się zacząć mniej więcej o godzinie 19:15.

KSW 78 Harmonogram

Federacja KSW na pierwszą galę w tym roku początkowo przygotowała dziesięć atrakcyjnych walk. W pojedynku wieczoru miał się bić Artur Szpilka, ale ostatecznie przed wydarzeniem harmonogram KSW 78 minimalnie uległ zmianie. Organizatorzy postanowili przełożyć walkę Szpilki, a main eventem zrobić rewanżowy pojedynek Michała Materli z Kendallem Grovem. W Co-Main evencie Tomasz Romanowski zmierzy się z Radosławem Paczuskim. Pojedynek wyłoni pretendenta o tytuł wagi półśredniej.

Kolejność walk KSW 78

  • Borys Dzikowski (2-0) vs Andre Langen (1-0)
  • Oskar Szczepaniak (3-1) vs Raimondas Krilavicius (6-2)
  • Łukasz Rajewski (11-8) vs Sahil Siraj (6-1)
  • Rafał Kijańczuk (11-5) vs Marc Doussis (8-1)
  • Łukasz Sudolski (10-1) vs Kleber Raimundo Silva (20-12)
  • Borys Mańkowski (22-10-1) vs Valeriu Mircea (27-8-1)
  • Roman Szymański (16-6) vs Raul Tutarauli (31-6)
  • Tomasz Romanowski (17-8-1) vs Radosław Paczuski (5-0)
  • Michał Materla (31-9) vs Kendall Grove (24-18)
ksw 78

Bukmacher Fortuna przygotował specjalny bonus na obstawianie KSW 78. Kliknij powyższy baner i zarejestruj konto z naszym kodem, pamiętając o zgodach marketingowych. W zamian dostaniesz darmowe 20 PLN na start, 10 PLN Freebet przy pierwszej wpłacie na konto oraz trzy zakłady bez ryzyka na łączną kwotę 600 zł!