Sudolski vs Silva - Przebieg walki

Runda I

 

Badawczy początek z obu stron. Dociska w końcu do siatki rywala Sudolski. Brazylijczyk obraca jednak pozycję. Rozrywa klincz Silva. Trafia prawym prostym Brazylijczyk, Sudolski dobrze odpowiada i obala przeciwnika. Polak punktuje, będąc z góry. Przetacza Silva na 30 sekund przed końcem, jednak błyskawicznie podnosi się Sudolski.

 

Runda II

 

Świetny prawy sierpowy Silvy. Zamroczony Sudolski. Brazylijczyk poluje na cios kończący. Kolejne uderzenia dochodzą do szczęki Polaka. Silva ponownie trafia mocnym uderzeniem. Pada Sudolski! Koniec!

 

Kleber Raimundo Silva pokonuje Łukasza Sudolskiego przez nokaut, runda II.

Sudolski vs Silva KSW 78

Sudolski vs Silva, czyli pojedynek debiutującego w KSW Brazylijczyka z Polakiem o niemal nieskazitelnym rekordzie. Łukasz Sudolski (10-2) od debiutu w 2013 roku przegrał tylko jedno starcie. Miało to miejsce dopiero w 2021 roku podczas gali Contender Series 2021. Musiał wówczas uznać wyższość doświadczonego Ihora Potierii (17-2). Sudolski jest znany głównie z gal Babilon MMA. Wystąpił na ośmiu, wygrywając wszystkie osiem pojedynków. W czerwcu ubiegłego roku wywalczył również pas mistrzowskiej wagi półciężkiej. Wcześniej miał nawet szansę na kontrakt w UFC, ale przegrana na gali Dana White's Contender Series ze wspomnianym Ihorem, ostatecznie spowodowała, że to Ukrainiec podpisał kontrakt z najlepszą organizacją MMA. Walka na gali KSW 78 była jego debiutem w tej federacji.

Kleber Raimundo Silva (21-12) także po raz pierwszy wszedł do oktagonu KSW. Brazylijczyk karierę w MMA rozpoczął pięć lat wcześniej od Sudolskiego. Do dziś ma na koncie 30 pojedynków. Większość ze swoich 20 wygranych kończył przed końcowym gongiem. 13 razy nokautował swoich rywali, a 3 razy ich poddawał. Silva jest znany z takich organizacji jak: Bellator, M-1, Brave CF czy Jungle Fight. Jego ostatnia walka miała miejsce w 2021 roku. Przegrał wówczas z Sharafem Davlatmurodovem.

Kto wygrał walkę Sudolski vs Silva na KSW 78?

O tym, kto wygrał walkę Sudolski vs Silva na KSW 78, przekonaliśmy się w sobotni wieczór 21 stycznia. Właśnie na ten dzień zaplanowana została bowiem gala KSW 78. Z racji tego, że był to pojedynek ze środka karty walk, to na wynik musieliśmy poczekać do godz.

Zanim dowiedzieliśmy się, kto wygrał walkę Sudolski vs Silva, mogliśmy wytypować ten pojedynek w firmie Fortuna (odbierz Kod promocyjny Fortuna), czyli u oficjalnego sponsora gali KSW. Zdaniem bukmacherów faworytem był Sudolski. Kurs na jego zwycięstwo wynosił 1.35, natomiast na Silvę 3.21.

Sudolski vs Silva Wynik

Wynik walki Sudolski vs Silva stał pod znakiem zapytania i z pewnością był istotny dla obu zawodników. Jak wiadomo, obaj debiutowali w największej organizacji MMA w Europie. Większe sukcesy ma jednak Polak, który tylko raz doznał smaku porażki, wygrywając dziewięć z dziesięciu zawodowych walk. 29-latek musiał uznać wyższość Ihora Potierii na gali Dana White's Contender Series. Gdyby wygrał, bardzo możliwe, że teraz oglądalibyśmy go w UFC. Jego rywal pochodzący z Brazylii przed walką na KSW 78 legitymował się rekordem 20-11. Swoją ostatnią walkę stoczył ponad rok temu. Przegrał wtedy z Rosjaninem przez jednogłośną decyzję sędziów. Ostatecznie lepszy okazał się Brazylijczyk, który pokonał Polaka przez nokaut w rundzie drugiej.

ksw 78

Bukmacher Fortuna przygotował specjalny bonus na obstawianie KSW 78. Kliknij powyższy baner i zarejestruj konto z naszym kodem, pamiętając o zgodach marketingowych. W zamian dostaniesz darmowe 20 PLN na start, 10 PLN Freebet przy pierwszej wpłacie na konto oraz trzy zakłady bez ryzyka na łączną kwotę 600 zł!