Romanowski vs Paczuski - Przebieg walki

Runda I

 

Spokojny początek z obu stron. Rusza z szarżą Romanowski, ale szybko się zatrzymał. Pierwsza wymiana po dwóch minutach, jednak bez celnego ciosu z obu stron. Kopnięcie za kopnięcie. Druga próba szarży Romanowskiego. Obaj zaczynają przyspieszać. Dobre kolano i prawy sierp Paczuskiego. Trafia lewym sierpem Romanowski! Zachwiał się Paczuski! Nie spieszy się jednak Romanowski. Koniec rundy!

 

Runda II

 

Trafia Paczuski. Pada Romanowski. Wymiana! Obaj trafiają, ale nikt nie pada! Szalony początek drugiej odsłony. Wywiera presję Romanowski. Dobre kolano Paczuskiego. Trafia potężnym uderzeniem Romanowski! Zamroczony reprezentant Uniq Fight Club. Klinczuje Paczuski. Klincz zerwany. Walka wraca na środek. Nokaut wisi w powietrzu. Obaj już mocno zakrwawieni.

 

Runda III

 

Od kopnięcia na łydkę zaczyna Paczuski. Stara się sierpowym upolować rywala Romanowski. Szarża Romanowskiego, jednak żaden cios nie doszedł. Aktywniejszy w tej rundzie Paczuski. Koniec!

Tomasz Romanowski pokonuje Radosława Paczuskiego przez jednogłośną decyzję sędziów.

Romanowski vs Paczuski KSW 78

Romanowski (18-8) vs Paczuski (5-1), czyli pojedynek, który najprawdopodobniej wyłonił pretendenta do walki o pas mistrzowski wagi półśredniej. 33-letni Romanowski znalazł się w największej organizacji MMA w Europie za sprawą programu "Tylko Jeden", gdzie w finale pokonał Marcina Krakowiaka. W debiucie na KSW 55 pod koniec 2020 roku pokonał Iona Surdu (10-2) przez jednogłośną decyzję sędziów. W kolejnym pojedynku musiał jednak uznać wyższość Patrika Kincla (23-9), przegrywając w drugiej rundzie. Była to jednak jego ostatnia dotychczasowa porażka. Od tamtego momentu stoczył cztery wygrane pojedynki. Po zwycięstwie nad Andrzejem Grzebykiem "Tommy" zdecydował się na zmianę kategorii wagowej na wyższą. Powodem takiej, a nie innej decyzji było notoryczne powtarzające się problemy z wypełnieniem limitu dywizji półśredniej. W debiucie w tej kategorii już w pierwszej rundzie rozprawił się z Cezarym Kęsikiem.

Paczuski przed tym pojedynkiem miał za sobą pięć starć w zawodowym MMA, zajmując wysokie siódme miejsce w rankingu wagi średniej KSW i szybko pnąc się na szczyt. Był niepokonany, a zanim reprezentant Uniq Fight Club zdecydował się na rywalizację w oktagonie, zebrał spore doświadczenie w sportach uderzanych. Przygodę rozpoczął od boksu, w którym stoczył około 30 amatorskich starć. Potem przeszedł na K-1 i muay thai. W kickboxingu może poszczycić się ponad setką walk. Posiada też między innymi tytuł mistrza świata i mistrza Polski w tej formule. Wywalczył też prestiżowy tytuł wicemistrza Europy w muay thai. Na zawodowych ringach zdobył pas mistrzowski organizacji DSF Kickboxing Challenge i Fight Exclusive Night. W KSW do tej pory stoczył dwa pojedynki, pokonując Jasona Wilnisa i Jasona Radcliffa.

Kto wygrał walkę Romanowski vs Paczuski na KSW 78?

O tym, kto wygrał walkę Romanowski vs Paczuski na KSW 78, przekonaliśmy się w sobotni wieczór 21 stycznia. Właśnie na ten dzień zaplanowana została bowiem gala KSW 78. Z racji tego, że był co-main event, na wynik musieliśmy poczekać aż do późnych godzin wieczornych.

Zanim dowiedzieliśmy się, kto wygrał walkę Romanowski vs Paczuski, mogliśmy wytypować ten pojedynek w firmie Fortuna (odbierz Kod promocyjny Fortuna), czyli u oficjalnego sponsora gali KSW. Zdaniem bukmacherów faworytem był Romanowski. Kurs na jego zwycięstwo wynosił 1.67, natomiast na Paczuskiego 2.20.

Romanowski vs Paczuski Wynik

Wynik walki Romanowski vs Paczuski stał pod znakiem zapytania i był ważny w kontekście przyszłościowej walki o pas mistrzowski kategorii półśredniej. Romanowski był na fali czterech triumfów z rzędu. W dywizji średniej zanotował jednak dopiero jedną wygraną. Triumf z Cezarym Kęsikiem dał mu awans na trzecią pozycję w rankingu KSW. Paczuski z kolei przed tym starciem był niepokonany. 29-latek miał nieskalany rekord 5-0. W KSW wygrał dwie dotychczasowe walki. Ostatecznie Romanowski zwyciężył przez jednogłośną decyzję sędziów i w tej chwili ma drugą najlepszą serię w KSW.

Wynik ważenia Romanowski vs Paczuski KSW 78

Przed walką Romanowski vs Paczuski doszło do oficjalnej ceremonii ważenia KSW 78. Tomasz Romanowski wniósł na wagę 83,9 kg, natomiast Radosław Paczuski 84,3 kg.

ksw 78

Bukmacher Fortuna przygotował specjalny bonus na obstawianie KSW 78. Kliknij powyższy baner i zarejestruj konto z naszym kodem, pamiętając o zgodach marketingowych. W zamian dostaniesz darmowe 20 PLN na start, 10 PLN Freebet przy pierwszej wpłacie na konto oraz trzy zakłady bez ryzyka na łączną kwotę 600 zł!