Materla vs Grove - Przebieg walki

Runda I

 

Środek klatki zajął Materla. Stara się wykorzystywać zasięg Grove. Dobry prawy prosty Amerykanina. Kolejne ciosy spadają na Materlę. Po nogi idzie Polak, jednak czujny jest Grove i broni obalenie. Dużo ciosów prostych z obu stron. Po raz drugi obalenie broni Grove.

 

Runda II

 

Wchodzi z lewym sierpowym Materla, jednak dobrze kontruje Amerykanin. Celny lewy sierp Materli. Pada Grove! Doskakuje do przeciwnika Polak i zasypuje ciosami Amerykanina. Broni się Grove, Materla trafia do gardy. Wstaje Polak i okopuje nogi rywala. Podnosi walkę sędzia. Dobry cios podbródkowy ze strony byłego zawodnika UFC. Trafia Materla! Kolejny raz upada Amerykanin. Zasypuje łokciami rywala Polak! Koniec! Sędzia przerywa.

 

Michał Materla pokonuje Kendalla Grove'a przez TKO, runda II.

Materla vs Grove KSW 78

Michał Materla (32-9) vs Kendall Grove (24-19), czyli main event gali KSW 78 w Netto Arena Szczecin. Reprezentant lokalnego klubu Berserkers Team walczył do tej pory podczas każdej gali w tym mieście i za każdym razem sędziowie podnosili jego rękę w geście zwycięstwa. W styczniu ubiegłego roku znokautował tutaj w pierwszej rundzie Jasona Radcliffe'a. Tym razem podejmował Kendalla Grove'a, którego pokonał w krwawym pojedynku w 2013 roku na gali KSW 23. Wtedy walka trwała pełne trzy rundy. Sędziowie przyznali remis i rozstrzygnięcie musiało nastąpić w czwartej odsłonie. Ostatecznie Materla wygrał czwartą rundę i cały pojedynek.

Do ich rewanżu miało dojść na KSW 36, jednak walka ostatecznie się nie odbyła. Od tej pory Materla przegrał zaledwie sześć z 18 starć, w tym głównie z najlepszymi zawodnikami MMA w Europie. Materla bronił i tracił tytuły mistrzowskie oraz toczył boje z takimi nazwiskami jak Mamed Khalidov, Roberto Soldic, Mariusz Pudzianowski, który brutalnie go znokautował.

Kendall do momentu rewanżu z Materlą stoczył dwa pojedynki w organizacji KSW. Zadebiutował w 2012 roku, przegrywając z Mamedem Khalidovem w drugiej rundzie. Kolejną szansę otrzymał siedem miesięcy później. Zmierzył się z Materlą. Pojedynek ten dostarczył niezwykłych emocji i na to samo liczyliśmy w rewanżu. Po dwóch walkach dla KSW Amerykanin stoczył jedno wygrane starcie na gali GWC W USA i podpisał kontrakt z organizacją Bellator. W pięć lat stoczył tam dziewięć pojedynków, z których tylko czterokrotnie wychodził zwycięsko. Swoją dotychczasową walkę w karierze stoczył trzy lata temu na gali World Fighting Championships 110. Grove pokonał wówczas Anthony'ego Ruiza w pierwszej rundzie przez poddanie. Przed walkami na KSW toczył też starcia w UFC. Zagościł na trzynastu edycjach, wygrywając siedem walk, dwukrotnie otrzymując bonus za poddanie wieczoru.

Kto wygrał walkę Materla vs Grove na KSW 78?

O tym, kto wygrał walkę Materla vs Grove na KSW 78, przekonaliśmy się w sobotni wieczór 21 stycznia. Właśnie na ten dzień zaplanowana została bowiem gala KSW 78. Z racji tego, że była to walka wieczoru, na wynik musieliśmy poczekać do późnych godzin wieczornych.

Zanim dowiedzieliśmy się, kto wygrał walkę Materla vs Grove, mogliśmy wytypować ten pojedynek w firmie Fortuna (odbierz Kod promocyjny Fortuna), czyli u oficjalnego sponsora gali KSW. Zdaniem bukmacherów zdecydowanym faworytem był Michał Materla. Kurs na jego zwycięstwo wynosił zaledwie 1.20, natomiast na Kendalla Grove'a 4.56.

Materla vs Grove Wynik

Wynik walki Materla vs Grove stał pod znakiem zapytania. Kendall szykował się na mocny bój z legendą polskiego MMA i zapowiadał, że tym razem to jego ręce powędrują ku górze.

Stoczyliśmy świetną walkę – wspomina Kendall. – Wiem, że wygrałem na punkty. Wyprowadziłem więcej celnych ciosów. Bardzo dobrze wykorzystałem swój zasięg. Michał krwawił z oczu, nosa i uszu.  Krwawił z każdego otworu w twarzy, więc myślałem, że udało mi się go pokonać. Moim zdaniem był to niezbity dowód na moje zwycięstwo. Byłem pewny, że zostałem mistrzem KSW. Przyjechałem na jego podwórko i sklepałem go gołymi rękami. Po trzeciej rundzie wspiąłem się na liny. Wygrałem w uczciwej walce. Takiego samego zdania byli wszyscy zgromadzeni w sali ludzi... oprócz trzech sędziów.

Ostatecznie po trzeciej rundzie był remis, a w dogrywce lepszy okazał się Materla. Amerykanin nie krył rozgoryczenia wynikiem i cieszył się, że po latach będzie mógł udowodnić swoją wyższość nad Polakiem. Tego jednak nie zrobił i przegrał w drugiej rundzie przez TKO.

Wynik ważenia Materla vs Grove KSW 78

Przed walką Materla vs Grove doszło do oficjalnej ceremonii ważenia KSW 78. Michał Materla wniósł na wagę 88,4 kg, natomiast Kendall Grove 88,2 kg.

ksw 78

Bukmacher Fortuna przygotował specjalny bonus na obstawianie KSW 78. Kliknij powyższy baner i zarejestruj konto z naszym kodem, pamiętając o zgodach marketingowych. W zamian dostaniesz darmowe 20 PLN na start, 10 PLN Freebet przy pierwszej wpłacie na konto oraz trzy zakłady bez ryzyka na łączną kwotę 600 zł!