Szczepaniak vs Krilavicius - Przebieg walki

Runda I

 

Od kopnięcia zaczyna Polak. Akcje inicjuje Szczepaniak, jednak Litwin celnie kontruje. Przechwytuje kopnięcie Krilavicius i obala Polaka. Jest z góry Litwin i stara się ustabilizować pozycję. Szczepaniak skutecznie podnosi w końcu walkę do stójki na dwie minuty przed końcem pierwszej odsłony. Ponownie Krilavicius przechwytuje nogę Polaka. Walka przenosi się pod siatkę. Litwin próbuje obalić, jednak Szczepaniak świetnie oszukał rywala i to on zajmuje plecy rywala. Próbuje zapiąć duszenie Polak, ale runda dobiega końca.

 

Runda II

 

Bardziej aktywny wydaje się Litwin. Przechwytuje latające kolano Szczepaniak i sprowadza walkę do parteru. Wchodzi w dosiad Polak. Klei się jednak Krilavicius i świetnie przetacza! Teraz on jest z góry. Idzie po dźwignię na nogę Krilavicius, jednak nie udaje mu się ta technika i oddaje pozycję. Szczepaniak z góry. Ponownie świetnie przetacza Litwin, jednak Polak zachodzi za plecy i szuka poddania. Dobrze broni się Krilavicius.

 

Runda III

 

Trafia w stójce Litwin. Schodzi po nogę Krilavicius, jednak broni obalenie Szczepaniak. Walka wraca do stójki. Obala Polak i zachodzi za plecy rywala. Po raz kolejny w tej walce szuka poddania Szczepaniak. Odwraca pozycję Krilavicius i jest on z góry. Bliźniacza sytuacja z drugiej rundy. Litwin próbuje poddać rywala dźwignią na nogę, jednak robi to nieumiejętnie i Polak wchodzi w dosiad! Koniec! Za chwilę dowiemy się, jak widzieli tę walkę sędziowie.

 

Oskar Szczepaniak pokonuje Raimondasa Krilaviciusa przez jednogłośną decyzję sędziów.

 

Szczepaniak vs Krilavicius KSW 78

Oskar Szczepaniak (4-1) vs Raimondas Krilavicius (7-3-1), czyli pojedynek w dywizji lekkiej na KSW 78 w Netto Arena Szczecin. Polak przed tym starciem miał na koncie tylko jedną walkę w KSW. Rok temu na gali z numerem 67 musiał uznać wyższość Yanne Liasse, przegrywając przez jednogłośną decyzję sędziów.

Do największej organizacji MMA w Europie trafił po dobrych występach na galach Babilon MMA. W listopadzie 2020 roku pokonał Adama Rybczyńskiego, a pięć miesięcy później na Babilon MMA 21, Arkadiusza Pałkowskiego. Po nieudanym debiucie w KSW Szczepaniak pojawił się na gali Seaside BattleS Dziwinów, pokonując w pierwszej rundzie Sviatoslava Zhymanova. Przed zawodowstwem Szczepaniak miał spore sukcesy w amatorskim MMA. Od porażki na ALMMA 118 w 2016 roku, wygrał kolejne 13 pojedynków, w tym 8 w pierwszej rundzie.

Litwin swoją profesjonalną karierę rozpoczął w 2017 roku, pokonując na gali King of the Cage Lithuania Jamoliddina Ergasheva. Od tamtej pory przegrał tylko dwa starcia, a ostatni raz w 2018 roku z Artursem Ozolinsem. Mierzący 177 centymetrów wzrostu Krilavicius swoją ostatnią do tej pory walkę stoczył nie tak dawno, bo w grudniu 2022 roku na gali UTMA: Winter Edition. Pokonał wówczas w pierwszej rundzie Nayeba Hezama.

Kto wygrał walkę Szczepaniak vs Krilavicius na KSW 78?

O tym, kto wygrał walkę Szczepaniak vs Krilavicius na KSW 78, przekonaliśmy się w sobotni wieczór 21 stycznia. Właśnie na ten dzień zaplanowana została bowiem gala KSW 78. Z racji tego, że była to druga walka na gali, na wynik nie musieliśmy długo czekać.

Zanim dowiedzieliśmy się, kto wygrał walkę Szczepaniak vs Krilavicius, mogliśmy wytypować ten pojedynek w firmie Fortuna (odbierz Kod promocyjny Fortuna), czyli u oficjalnego sponsora gali KSW. Zdaniem bukmacherów faworytem był Szczepaniak. Kurs na jego zwycięstwo wynosił 1.60, natomiast na Krilaviciusa 2.34.

Szczepaniak vs Krilavicius Wynik

Wynik walki Szczepaniak vs Krilavicius stał pod znakiem zapytania i z pewnością był istotny dla obu zawodników w kontekście ich dalszej kariery w MMA i KSW. Dla Polaka był to drugi pojedynek w federacji, której właścicielami są Martin Lewandowski i Maciej Kawulski. Z pewnością chciał zmyć plamę po swojej porażce w debiucie na gali KSW 67. Nie było to jednak tak proste zadanie, gdyż Litwin postawił twarde warunki. Co ciekawe Krilavicius już dwukrotnie miał okazję walczyć z zawodnikami z Polski. W 2017 roku przegrał z Michałem Balcerzakiem na Gali Sportów Walki w Międzychodzie 8. Niecałe dwa lata później pokonał w pierwszej rundzie Sebastiana Jędryczka przez dźwignię na łokieć. Ostatecznie w tym starciu zwycięsko wyszedł Szczepaniak, wygrywając przez jednogłośną decyzję sędziów.

ksw 78

Bukmacher Fortuna przygotował specjalny bonus na obstawianie KSW 78. Kliknij powyższy baner i zarejestruj konto z naszym kodem, pamiętając o zgodach marketingowych. W zamian dostaniesz darmowe 20 PLN na start, 10 PLN Freebet przy pierwszej wpłacie na konto oraz trzy zakłady bez ryzyka na łączną kwotę 600 zł!