Dzikowski vs Langen - Przebieg walki

Runda I

 

Agresywnie rozpoczyna Lange! Dzikowski jednak nie dał się zaskoczyć i klinczuje. Lange przyparty do siatki. Polak przenosi walkę do parteru i zachodzi za plecy przeciwnika. Niemiec jednak podnosi się i walka wraca do stójki. Wysokie tempo narzuca Lange, Dzikowski ponownie wchodzi w klincz. Niemiec zrywa uchwyt, starcie wraca na środek klatki. Dobry lewy sierpowy Dzikowskiego! Odgryza się jednak Lange. Obaj zawodnicy idą na wymianę, dochodzą ciosy z obu stron. Lange schodzi do nogi, ale Dzikowski jest czujny i nie daje się sprowadzić.

 

Runda II

 

Lange mocno rozbity wychodzi do drugiej rundy. Widać, że mniej zmęczony jest Polak. Dzikowski obala i stara się zadawać ciosy z góry. Lange stara się uciekać, jednak Polak bardzo dobrze kontroluje rywala i cały czas obija Niemca. Minutę przed końcem rundy Lange wstaje, ale Dzikowski błyskawicznie ponownie przenosi starcie na ziemię. Druga odsłona zdecydowanie dla Dzikowskiego.

 

Runda III

 

Wyraźnie zmęczony Lange. Dzikowski dominuje rywala w stójce. Po około półtorej minuty Polak sprowadza walkę do parteru. Niemiec walczy w tym momencie już tylko o przetrwanie. Dzikowski zadaje krótkie ciosy z góry i kontroluje pojedynek. Wchodzi w dosiad Polak na 75 sekund przed końcem. Langen umiejętnie odzyskuje jednak gardę. Koniec! Przed nami werdykt sędziowski.

 

Borys Dzikowski pokonuje Andre Langena przez jednogłośną decyzję sędziów.

Dzikowski vs Langen KSW 78

Borys Dzikowski vs Andre Langen, czyli pojedynek, który zainaugurował 78. edycję KSW w Netto Arena Szczecin. Początkowo rywalem niepokonanego do tej pory Borysa Dzikowskiego miał być debiutujący w największej federacji MMA w Europie, Damian Mieczkowski. Niestety doznał on kontuzji i jego miejsce zastąpił Niemiec, Andre Langen (1-1). 33-latek jest na początku swojej kariery w MMA. Wcześniej bił się głównie w formule bokserskiej i K-1. W 2022 roku miał okazję zawalczyć na gali Rocky Boxing Night 7, organizowanej w Polsce, remisując z Pablo Sanchezem. W MMA do tej pory stoczył tylko jeden pojedynek. Pod koniec listopada 2021 roku pokonał w pierwszej rundzie i 48-sekundzie na Fair FC 11 Giorgi Lakubaschvilliego.

Borys Dzikowski (3-0) ma za sobą udany debiut w KSW. We wrześniu minionego roku reprezentant klubu Puncher Wrocław rozprawił się z Arkadiuszem Mruką, nokautując go wysokim kopnięciem, za który otrzymał od federacji bonus pieniężny. Przed debiutem na KSW 74 walczył na gali Strife 2, triumfując nad Łukaszem Nowakiem (również przez nokaut). Jeszcze wcześniej na swojej amatorskiej drodze do zawodowstwa stoczył około 20 walk, z których większość wygrał.

Kto wygrał walkę Dzikowski vs Langen na KSW 78?

O tym, kto wygrał walkę Dzikowski vs Langen na KSW 78, przekonaliśmy się w sobotni wieczór 21 stycznia. Właśnie na ten dzień zaplanowana została bowiem gala KSW 78. Z racji tego, że była to pierwsza walka na gali, na wynik nie musieliśmy długo czekać.

Zanim dowiedzieliśmy się, kto wygrał walkę Dzikowski vs Langen, mogliśmy wytypować ten pojedynek w firmie Fortuna (odbierz Kod promocyjny Fortuna), czyli u oficjalnego sponsora gali KSW. Zdaniem bukmacherów faworytem był Dzikowski. Kurs na jego zwycięstwo wynosił 1.62, natomiast na Langena 2.30.

Dzikowski vs Langen Wynik

Wynik walki Dzikowski vs Langen stał pod znakiem zapytania i z pewnością był istotny dla obu zawodników w kontekście ich dalszej kariery w MMA. Zarówno Dzikowski, jak i Langen byli przed tą walką niepokonani w zawodowej karierze. Większe doświadczenie w sportach walki ma Niemiec, ale do tej pory trenował on głównie boks i kickboxing. Mimo to w nowej formule zaprezentował spore umiejętności, pokonując na gali w Bochum bardziej doświadczonego od siebie rywala. Dzikowski z kolei w debiucie szybko rozprawił się w efektowny sposób z debiutującym Arkadiuszem Mrukiem. Ostatecznie Langen, który dostał tę walkę niecały tydzień przed wydarzeniem, przegrał przez jednogłośną decyzję sędziów. To oznacza, że Dzikowski zalicza kolejne zwycięstwo, a jego obecny bilans w MMA to 3-0.

ksw 78

Bukmacher Fortuna przygotował specjalny bonus na obstawianie KSW 78. Kliknij powyższy baner i zarejestruj konto z naszym kodem, pamiętając o zgodach marketingowych. W zamian dostaniesz darmowe 20 PLN na start, 10 PLN Freebet przy pierwszej wpłacie na konto oraz trzy zakłady bez ryzyka na łączną kwotę 600 zł!