Szymański vs Tutarauli - Przebieg walki

Runda I

 

Na znacznie większego wygląda Tutarauli. Szybko sprowadza Gruzin do parteru Polaka. Wpada jednak w balachę Tutarauli. Klepie Gruzin! Koniec!

 

Roman Szymański pokonuje Raula Tutarauliego przez poddanie, runda I.

Szymański vs Tutarauli KSW 78

Szymański (17-6) vs Tutarauli (31-7), czyli jeden z ciekawszych pojedynków na gali KSW 78 w Szczecinie. Polak jest niepokonany od 2021 roku. Wygrywał kolejno z Donovanem Desmae, Mateuszem Legierskim i Valeriu Mirceą. Wcześniej na gali z numerem 57 w walce o mistrzowski pas wagi lekkiej musiał uznać wyższość Mariana Ziółkowskiego, który pokonał go pod koniec czwartej rundy mocnym kopnięciem w wątrobę. Zanim rozpoczął zawodową karierę w MMA, trenował boks. Walczył w pięściarskiej kadrze Polski. Rywalizował również w zawodach brazylijskiego jiu-jitsu. W KSW poza wspomnianym starciem z Ziółkowskim o pas wagi lekkiej bił się również o pas wagi piórkowej, przegrywając z Salahdine'em Parnasse'em.

Raul Tutarauli do zawodowego świata MMA wszedł o rok wcześniej od Polaka. Mimo to stoczył aż 16 walk więcej od Szymańskiego. Z 37 pojedynków 31 razy wychodził zwycięsko. 30-latek jest bardzo aktywnym zawodnikiem. Od porażki w 2021 roku stoczył pięć walk i wszystkie wygrał. W zeszłym roku w federacji Georgian Fighting Championship został mistrzem w wadze lekkiej, nokautując w drugiej rundzie Oberdana Tenório.

Kto wygrał walkę Szymański vs Tutarauli na KSW 78?

O tym, kto wygrał walkę Szymański vs Tutarauli na KSW 78, przekonaliśmy się w sobotni wieczór 21 stycznia. Właśnie na ten dzień zaplanowana została bowiem gala KSW 78. Z racji tego, że była to walka przed co-main eventem, na wynik poczekaliśmy do późnych godzin wieczornych.

Zanim dowiedzieliśmy się, kto wygrał walkę Szymański vs Tutarauli, mogliśmy wytypować ten pojedynek w firmie Fortuna (odbierz Kod promocyjny Fortuna), czyli u oficjalnego sponsora gali KSW. Zdaniem bukmacherów faworytem był Tutarauli. Kurs na jego zwycięstwo wynosił 1.70, natomiast na Szymańskiego 2.15.

Szymański vs Tutarauli Wynik

Wynik walki Szymański vs Tutarauli stał pod znakiem zapytania i z pewnością był ważny dla obu zawodników w kontekście dalszej kariery. Szymański stał przed wielką szansą na ponowną walkę o pas mistrzowski. Po porażce z Marianem Ziółkowskim wygrał trzy kolejne starcia. Gruzin to z kolei nowy nabytek KSW, który może namieszać w dywizji lekkiej. Tutarauli wygrał dziewięć z ostatnich dziesięciu pojedynków. Ostatecznie Gruzin musiał uznać wyższość Szymańskiego, który poddał go efektowną balachą.

Wynik ważenia Szymański vs Tutarauli KSW 78

Przed walką Szymański vs Tutarauli doszło do oficjalnej ceremonii ważenia KSW 78. Polak wniósł na wagę 70,8 kg, natomiast Gruzin 70,6 kg.

ksw 78

Bukmacher Fortuna przygotował specjalny bonus na obstawianie KSW 78. Kliknij powyższy baner i zarejestruj konto z naszym kodem, pamiętając o zgodach marketingowych. W zamian dostaniesz darmowe 20 PLN na start, 10 PLN Freebet przy pierwszej wpłacie na konto oraz trzy zakłady bez ryzyka na łączną kwotę 600 zł!