Mańkowski vs Mircea - Przebieg walki

Runda I

 

W swoim stylu zaczyna Mańkowski. Wiele przyruchów z jego strony. Pierwsze wymiany, jednak na razie żaden cios nie doszedł celu. Dobre kopnięcie Mircei. Kopie na koprus Mańkowski. Klinczuje Mircea, dociska Polaka do siatki, jednak ten odwraca pozycje. Klincz zerwany. Walka wraca na środek. Latające kolano ze stroy Mircei dochodzi do głowy Polaka! Mańkowski pada! Mircea dobija rywala! Koniec!

 

Valeriu Mircea pokonuje Borysa Mańkowskiego przez nokaut, runda I.

Mańkowski vs Mircea KSW 78

Borys Mańkowski vs Valeriu Mircea, czyli pojedynek w wadze lekkiej na gali KSW 78 w Szczecinie. Polak ma za sobą długą drogę w świecie MMA. 33 pojedynki i 22 wygrane robią wrażenie. Jest byłym mistrzem KSW wagi półśredniej i byłym pretendentem do tytułu wagi lekkiej. W rankingu KSW zajmuje na ten moment wysokie czwarte miejsce. Dla KSW Borys stoczył już 18 walk, wygrywając 11 z nich. Ostatni raz bił się na gali z numerem 71. Przegrał przez jednogłośną decyzję z Danielem Torresem (13-5-0). Panowie dali popis umiejętności stójkowych, który miał sporo zwrotów akcji. Obaj zawodnicy dostali też zastrzyk dodatkowej gotówki w postaci bonusu za najlepszą walkę wieczoru. Dla Mańkowskiego było to szóste takie wyróżnienie w karierze. Przed tą rywalizacją Mańkowski podejmował Mariana Ziółkowskiego. Stawką był pas wagi lekkiej. Niestety musiał uznać wyższość "Golden Boya", przegrywając na kartach sędziowskich.

Valeriu Mircea do zawodowego świata MMA trafił w 2014 roku. W debiucie pokonał Lucę Puggioniego, a następnie przegrał z Angelo Rubino. Po tej porażce wygrał sześć kolejnych walk. W KSW zadebiutował 18 czerwca 2022 roku, przegrywając z Romanem Szymańskim z powodu kontuzji. Mołdawianina w międzyczasie można było oglądać między innymi w takich organizacjach jak: Bellator, Brave CF, czy Eagles Fighting Championship. W listopadzie ubiegłego roku stanął do boju z Gracjanem Szadzińskim. Pojedynek trwał niecałe dwie minuty. Już w pierwszych akcjach Mircea trafił potężnym prawym, po którym Gracjan usiadł na macie. Polak zdołał wstać, ale po chwili kolejny cios usadził go na ziemi.

Kto wygrał walkę Mańkowski vs Mircea na KSW 78?

O tym, kto wygrał walkę Mańkowski vs Mircea na KSW 78, przekonaliśmy się w sobotni wieczór 21 stycznia. Właśnie na ten dzień zaplanowana została bowiem gala KSW 78. Z racji tego, że była to czwarta od końca walka, na wynik musieliśmy trochę poczekać.

Zanim dowiedzieliśmy się, kto wygrał walkę Mańkowski vs Mircea, mogliśmy wytypować ten pojedynek w firmie Fortuna (odbierz Kod promocyjny Fortuna), czyli u oficjalnego sponsora gali KSW. Zdaniem bukmacherów faworytem był Mańkowski. Kurs na jego zwycięstwo wynosił 1.37, natomiast na Mirceę 3.10.

Mańkowski vs Mircea Wynik

Wynik Mańkowski vs Mircea stał pod znakiem zapytania i był istotny dla obu zawodników. Mańkowski należy do czołowych postaci KSW. "Tasmański Diabeł" po przejściu do wagi lekkiej wygrał trzy pojedynki i w styczniu dostał szansę walki o mistrzowski pas z Marianem Ziółkowskim. Mańkowski przegrał jednak to starcie przez jednogłośną decyzję sędziów. Po dotkliwej przegranej zmierzył się z Danielem Torresem, który był skazywany na pożarcie. Niespodziewanie również w tej walce Polak nie podołał wyzwaniu, przegrywając na kartach sędziowskich. 29-letni Włoch jest z kolei bardzo doświadczonym zawodnikiem. Pomimo stosunkowo młodego wieku ma już na koncie 36 walk. Pierwszą walkę w KSW przegrał, jednak w ostatnim pojedynku zwyciężył już w pierwszej odsłonie, pokonując Gracjana Szadzińskiego. Finalnie to Włoch okazał się lepszy, posyłając Mańkowskiego na deski w pierwszej rundzie. Co ciekawe była to pierwsza porażka Polaka przed czasem od sześciu lat.

Wynik ważenia Mańkowski vs Mircea KSW 78

Przed walką Mańkowski vs Mircea doszło do oficjalnej ceremonii ważenia KSW 78. Borys wniósł na wagę 70,7 kg, tyle samo co jego rywal.

ksw 78

Bukmacher Fortuna przygotował specjalny bonus na obstawianie KSW 78. Kliknij powyższy baner i zarejestruj konto z naszym kodem, pamiętając o zgodach marketingowych. W zamian dostaniesz darmowe 20 PLN na start, 10 PLN Freebet przy pierwszej wpłacie na konto oraz trzy zakłady bez ryzyka na łączną kwotę 600 zł!