Filip Zabielski i Rafał “Takefun” Górniak zmierzyli się w jednej z walk na gali FAME MMA 15. Kto wygrał ten pojedynek?

Zabielski vs Takefun FAME MMA 15

Zabielski vs Takefun, czyli jedna z walk gali FAME MMA 15. Zarówno Zabielski jak i Takefun mieli już za sobą walki w klatce FAME MMA. Pierwszy z nich stoczył już dwa starcia, w których zanotował wygraną i remis. Górniak natomiast swój debiut zaliczył z Hejterem, jednak przez nieintencjonalny faul jednego z zawodników walka została przerwana.

Kto wygrał walkę Zabielski vs Takefun?

O tym, kto wygrał walkę Zabielski vs Takefun na FAME MMA 15, przekonaliśmy się już w piątek 26 sierpnia. Właśnie na ten dzień zaplanowana była bowiem gala FAME MMA 15. Zanim dowiedzieliśmy się, kto wygrał walkę Zabielski vs Takefun, mogliśmy wytypować ten pojedynek u oficjalnego sponsora federacji, czyli w firmie Betclic (zobacz kod promocyjny Betclic).

Wynik walki Zabielski vs Takefun

Wynik walki Zabielski vs Takefun z pewnością był istotny dla obu zawodników. Górniak mimo przewagi w swoim pierwszym pojedynku czekał na pierwsze zwycięstwo. Zabielski natomiast w obu swoich starciach pokazał się z bardzo dobrej strony. Według ekspertów oraz bukmacherów nieznacznym faworytem był "Takefun", jednak wynik tej walki był niewiadomą.

Zobacz także - kim jest Filip Zabielski?

Opis walki Zabielski vs Takefun

Opis walki Zabielski vs Takefun, czyli jak mógł wyglądać ten pojedynek? Obaj zawodnicy udowodnili w swoich dotychczasowych starciach, że są twardzi, odporni na ciosy i lubią wdać się w wymianę. To zwiastowało, że mogliśmy być świadkami niezwykle efektownej walki i być może nawet nokautu. To jak zaprezentowali się obaj zawodnicy okazało się już w piątek.

I runda

Filip Zabielski od razu ruszył na Rafała Takefuna z mocnymi kopnięciami kolanami i po kilku dziesięciu sekundach sędzia liczy Takefuna. Po chwili jest liczony po raz drugi. Do końca Takefun przyjmuje kolejne ciosy, ale sędzia nie liczy go po raz trzeci. Pod koniec Takefun odpowiada prawym sierpowym.

II runda

Dużo więcej spokoju i szacunku na początku drugiej odsłony. Widać jednak, że Takefun jest bardzo porozbijany. Po chwili spokoju Takefun trafia Zabielskiego, który pada pod ciężarem ciosu. W drugiej rundzie widać, że Zabielski mocno wypompował się w pierwszej odsłonie i jego ciosy nie są już tak silne i groźne, a to wykorzystuje Takefun.

III runda

Punktowo zdecydowanie wygrywa Zabielski, dlatego Takefun musi znokautować swojego rywala, jeśli marzy o wygranej. Runda zaczęła się od ataków ze strony Filipa Zabielskiego, ale jego ciosy były wolne i już nie tak silne jak wcześniej. Takefun zaczyna szukać głowy rywala i często trafia, jednak Zabielski ani myśli paść na ziemię. Pięć sekund przed końcem walki rozpoczęła się prawdziwa wojna, jednak to nie wystarczyło na Zabielskiego.

Filip Zabielski pokonał Rafała "Takefuna" Górniaka przez jednogłośną decyzję sędziów.

Wyniki pozostałych walk FAME MMA 15: