Mateusz “Muran” Murański i Arkadiusz Tańcula zmierzyli się w jednej z walk na gali FAME MMA 15. Kto wygrał ten pojedynek? 

Muran vs Tańcula 2 FAME MMA 15 

Muran vs Tańcula 2, czyli jedna z walk gali FAME MMA 15. Konflikt obu zawodników trwa od bardzo dawna. Do ich pierwszego starcia doszło na jubileuszowej gali z numerem "10". Wtedy lepszy okazał się Arkadiusz Tańcula, który wygrał na punkty. Jednak według wielu mentalnym zwycięzcą po tym pojedynku był Mateusz Murański, ponieważ jego przeciwnik, mimo wygranej, z wycieńczenia nie był w stanie udzielić wywiadu w klatce i natychmiastowo został przewieziony do szpitala. Rewanżowe starcie również powinno być pełne emocji. 

Kto wygrał walkę Muran vs Tańcula 2? 

O tym, kto wygrał walkę Muran vs Tańcula 2 na FAME MMA 15, przekonaliśmy się już w piątek 26 sierpnia. Właśnie na ten dzień zaplanowana była bowiem gala FAME MMA 15. Zanim dowiedzieliśmy się, kto wygrał walkę Muran vs Tańcula 2, mogliśmy wytypować ten pojedynek u oficjalnego sponsora federacji, czyli w firmie Betclic (zobacz kod promocyjny Betclic). 

Wynik walki Muran vs Tańcula 2 

Wynik walki Muran vs Tańcula 2 z pewnością był istotny dla obu zawodników. Obaj byli niezwykle pewni siebie, dlatego żaden z nich nie chciałby tłumaczyć się z porażki. Wydawało się, że większa presja spoczywa na Tańculi, który wygrał pierwszy pojedynek i w rewanżu był faworytem. 

Zobacz także - kim jest Arkadiusz Tańcula? 

Opis walki Muran vs Tańcula 2 

Opis walki Muran vs Tańcula 2, czyli jak mógł wyglądać ten pojedynek? Przed pierwszym starciem zdecydowanym faworytem był Tańcula. Trudno było przewidzieć jak może wyglądać rewanżowy pojedynek, ponieważ bardzo duże postępy zrobił Mateusz Murański. Po porażce na FAME MMA 10 “Muran” zanotował cztery zwycięstwa z rzędu w formule mma. 

Runda I

Od początku widać szacunek, a nie wojnę, jak obaj zawodnicy zapowiadali na konferencjach i wywiadach. Cała runda to głównie badanie siebie na wzajem i pojedyncze próby ciosów. Na 30 sekund przed końcem rundy Młody Murański stracił równowagę i ruszył do niego Arek Tańcula. Panowie sklinczowali się, a po chwili usłyszeliśmy gong.

Runda II

Runda druga rozpoczęła się podobnie, a pierwsze szybkie ataki wyprowadził Murański, jednak Tańcula skutecznie ucieka. Przewidywalne próby Młodego Murańskiego nie robią wrażenia na Arkadiuszu Tańculi.

Runda III

W drugiej minucie Murański próbuje obalić Tańculę, bo wie, że dwie poprzednie rundy przegrał na rundy. Niestety przegrał pozycję i to Tańcula przeszedł do pozycji żółwia, w której udusił Młodego Murana.

Tańcula pokonał Murana przez duszenie w 3. rundzie.

Wyniki pozostałych walk FAME MMA 15: