Jacek Murański i Arkadiusz Tańcula zmierzyli się w jednej z walk na gali FAME MMA 15. Kto wygrał ten pojedynek?

Murański vs Tańcula 2 FAME MMA 15

Murański vs Tańcula 2, czyli jedna z walk gali FAME MMA 15. Arkadiusz Tańcula na najbliższej gali stoczył dwie potyczki. Oprócz starcia z Mateuszem Murańskim zmierzył się także z jego ojcem – Jackiem Murańskim. W tym pojedynku ponownie zobaczyliśmy klatkę rzymską. Pierwszy raz mogliśmy ją oglądać przy okazji pierwszej walki Tańculi z Jackiem Murańskim.

Kto wygrał walkę Murański vs Tańcula 2?

O tym, kto wygrał walkę Murański vs Tańcula 2 na FAME MMA 15, przekonaliśmy się już w piątek 26 sierpnia. Właśnie na ten dzień zaplanowana była bowiem gala FAME MMA 15. Zanim dowiedzieliśmy się, kto wygrał walkę Murański vs Tańcula 2, mogliśmy wytypować ten pojedynek u oficjalnego sponsora federacji, czyli w firmie Betclic (zobacz kod promocyjny Betclic).

Wynik walki Murański vs Tańcula 2

Wynik walki Murański vs Tańcula 2 to była wielka niewiadoma. Faworytem bez wątpienia był Arkadiusz Tańcula. Jednak Jacek Murański w pierwszym pojedynku zaprezentował dużą odporność na ciosy, więc można było się spodziewać, że i rewanżowy pojedynek będzie niezwykle zacięty.

Zobacz także - kim jest Jacek Murański?

Opis walki Murański vs Tańcula 2

Opis walki Murański vs Tańcula 2, czyli jak mógł wyglądać ten pojedynek? To starcie powinno nieco różnić się od tego, które widzieliśmy na gali FAME MMA 12. Pierwszy pojedynek toczył się pod dyktando znacznie młodszego Tańculi. Jednak teraz przed starciem z Jackiem Murańskim Tańcula stoczył batalię z jego synem – Mateuszem.

Runda I

Walka rozpoczęła się od celnego ciosu Tańculi. Chwilę potem Jacek Murański rozpoczął szarżę na Arka i doszło do klinczu, w którym Tańcula obijał Murańskiego kolanami. Tańcula skutecznie wykluczył Jacka Murańskiego pod siatką, który nie mógł wyprowadzać żadnych ciosów.

Runda II

Tańcula cały czas obija Starego Murana, a ten strzela potężnymi sierpowymi, ale wszystkie w powietrze. Na minutę przed końcem rundy Tańcula mocno trafił Jacka, który poczuł ten cios. Tempo osłabło, jednak ponownie Tańcula wygrywa na punkty.

Runda III

Pierwsza minuta w miarę spokojna, ale na 50 sekund przed końcem trzeciej rundy rozpętało się piekło dla Jacka Murańskiego. Tańcula obalił rywala, zadając silne ciosy na głowę Starego Murana. Murański jest już mocno rozbity kolanami Tańculi, ale jakimś cudem nadal walka trwa.

Runda IV

Czwarta runda znowu zaczęła się od uderzeń Arka Tańculi. Po minucie potężne kolana trafiają na głowę Jacka Murańskiego, który nie ma już sił się bronić. Trzeba jednak przyznać, że Muran ma głowę ze stali.

Runda V

Tańcula konsekwentnie łapie Murańskiego za głowę i mocno uprzykrza życie rywalowi swoimi kolanami.

Arkadiusz Tańcula pokonał Jacka Murańskiego przez jednogłośną decyzję sędziów.

Wyniki pozostałych walk FAME MMA 15: