Kacper "Blonsky" Błoński i Marcin Dubiel zmierzyli się w jednej z walk na gali FAME MMA 15. Kto wygrał ten pojedynek?

Blonsky vs Dubiel FAME MMA 15

Blonsky vs Dubiel, czyli rewanż za pierwszy pojedynek z gali FAME MMA 8. Błoński jednogłośną decyzją sędziów wygrał wówczas walkę z jednym z najpopularniejszych byłych członków Teamu X. Skłóceni ze sobą Kacper Błoński i Marcin Dubiel tym razem stoczyli ze sobą pojedynek na istnie wariackich warunkach. Zawodnicy bili się do upadłego w formule "No time limit". Podobny pomysł padł w kontekście walki Amadeusza Ferrariego i Adriana Polaka. To jednak nie koniec zaskoczeń, gdyż oprócz braku limitu czasowego do gry wchodziła także znana już wszystkim za sprawą Jacka Murańskiego klatka rzymska o wymiarach 3 x 3 metry.

Kto wygrał walkę Blonsky vs Dubiel?

O tym, kto wygrał walkę Kacper Błoński vs Marcin Dubiel na FAME MMA 15, przekonaliśmy się już w piątek 26 sierpnia. Właśnie na ten dzień zaplanowana była bowiem gala FAME MMA 15. Zanim dowiedzieliśmy się, kto wygrał walkę Blonsky vs Dubiel, mogliśmy wytypować ten pojedynek u oficjalnego sponsora federacji, czyli w firmie Betclic (zobacz kod promocyjny Betclic).

Wynik walki Blonsky vs Dubiel

Wynik walki Blonsky vs Dubiel z pewnością był istotny dla obu zawodników. Marcin Dubiel był pierwszym przeciwnikiem "Crushera" w MMA. Pojedynek ze swoim byłym kumplem z Teamu X przegrał, a jego dotychczasowy bilans to dwie wygrane i dwie porażki. Kacper Błoński po wygranym debiucie z Marcinem wszedł na jeszcze wyższy poziom, triumfując z Sylwestrem Wardęgą na gali FAME MMA 9 oraz Mateuszem "Fit Lovers" Januszem na FAME MMA 12. Z pewnością Dubiel chciał pokazać się z dużo lepszej strony niż w pierwszej walce i dać "pstryczek" Błońskiemu, który w wywiadach i na konferencjach wyglądał na osobę bardzo pewną siebie. Kacper po ewentualnym ponownym triumfie nad Dubielem mógł wywindować swój rekord do 4-0, co mogło być świetną podwaliną do ubiegania się o walkę o pas.

Opis walki Blonsky vs Dubiel

Opis walki Blonsky vs Dubiel, czyli jak mógł wyglądać ten pojedynek? Większość fanów tego konfliktu była przekonana, że to Kacper Błoński ma większe atuty po swojej stronie i zdaniem wielu jest po prostu lepszy "skillowo" od Marcina Dubiela. To jak zaprezentowali się obaj zawodnicy, okazało się już w piątek.

Jedna z najlepszych walk w historii FAME MMA. Pojedynek odbywał się po raz pierwszy w formule "No Limit", dlatego o zwycięstwie nie mogły decydować punkty. W pierwszych minutach dominował Blonsky, obalając Dubiela aż trzykrotnie. Za każdym razem jednak sędzia podnosił walkę do stójki, ponieważ Błoński nie wykazywał zbyt dużej aktywności. Kolejne minuty to głównie klincz, słynne "cepy" i ciosy pchane z powodu braku sił. W okolicach 18 minuty Dubiel zaczął zadawać mocniejsze ciosy przy siatce, a sędzia zakończył starcie, stwierdzając brak aktywności w defensywie Błońskiego.

Marcin Dubiel pokonał Kacpra Błońskiego przez TKO.