Aniela “Lil Masti” Bogusz i Marta “Linkimaster” Linkiewicz zmierzyły się w jednej z walk na gali FAME MMA 15. Kto wygrał ten pojedynek?

Lil Masti vs Linkiewicz 2 FAME MMA 15

Lil Masti vs Linkiewicz 2, czyli walka wieczoru gali FAME MMA 15. To starcie było zdecydowanie największym wydarzeniem freak fightowym, jeśli chodzi o pojedynki kobiet. Jego stawką był pas Królowej Freak Fightów. Był to także to kolejny na tej gali rewanż. W pierwszym pojedynku lepsza okazała się Lil Masti. Jednak progres jaki poczyniła Marta Linkiewicz jest ogromny, więc to starcie z pewnością powinno być bardziej wyrównane.

Kto wygrał walkę Lil Masti vs Linkiewicz 2?

O tym, kto wygrał walkę Lil Masti vs Linkiewicz 2 na FAME MMA 15, przekonaliśmy się już w piątek 26 sierpnia. Właśnie na ten dzień zaplanowana była bowiem gala FAME MMA 15. Zanim dowiedzieliśmy się, kto wygrał walkę Lil Masti vs Linkiewicz 2, mogliśmy wytypować ten pojedynek u oficjalnego sponsora federacji, czyli w firmie Betclic (zobacz kod promocyjny Betclic).

Wynik walki Lil Masti vs Linkiewicz 2

Wynik walki Lil Masti vs Linkiewicz 2 stał pod dużym znakiem zapytania. Co prawda, dużą faworytką tego starcia była Aniela Bogusz, jednak Linkiewicz w swoich ostatnich pojedynkach prezentowała się bardzo dobrze. Co więcej, wydawało się, że “Linki” mierzyła się do tej pory z mocniejszymi zawodniczkami niż “Lil Masti”. O wyniku tej walki dowiedzieliśmy się już w piątkowy wieczór.

Zobacz także - kim jest Lil Masti?

Opis walki Lil Masti vs Linkiewicz 2

Opis walki Lil Masti vs Linkiewicz 2, czyli jak mógł wyglądać ten pojedynek?

I runda

Pojedynek był bardzo wyrównany. W pierwszej rundzie Linkiewicz co raz dążyła do ostrych wymian bokserskich, często trafiając rywalkę, a Lil Masti próbowała skracać dystans, by obalić przeciwniczkę, ale ostatecznie jej się to nie udało.

II runda

W drugiej odsłonie Lil Masti wywierała presję na Linkiewicz, ale ta umiejętnie kontrowała wszystkie akcje ofensywne.

III runda

W ostatniej rundzie ważyło się, kto ostatecznie podniesie rękę ku górze przy werdykcie sędziów. Starcie do tego momentu było bardzo wyrównane. Aniela "Lil Masti" Bogusz zaczęła trafiać mocniejszymi ciosami, ale więcej uderzeń wyprowadzała Linkiewicz. Dużym zaskoczeniem był fakt, że Lil Masti nie sprowadzała walki do parteru. W wywiadzie po walce Lil Masti podkreśliła, że taki był jej plan na walkę, bo chciała pokazać swoją dominację w stójce".

Lil Masti pokonała Martę Linkiewicz przez jednogłośną decyzję sędziów.

Wyniki pozostałych walk FAME MMA 15: