Mariusz "Sarius" Golling i Marcin "Polski Zombie" Wrzosek zmierzyli się w jednej z walk na gali FAME MMA 15. Kto wygrał ten pojedynek?

Sarius vs Wrzosek FAME MMA 15

Sarius vs Wrzosek, czyli jedna z bardziej sportowych walk gali FAME MMA 15. Dla Wrzoska była to druga walka w tej organizacji i trzecia ogólnie, jeśli chodzi o wszystkie federacje freak-fightowe. Były mistrz KSW niedawno pojawił się w konkurencyjnym Prime Show MMA, gdzie zdewastował Piotra Kałuskiego w formule MMA. Teraz 34-latek powraca do FAME MMA, jak i do boksu. Warto przypomnieć, że to właśnie w boksie przegrał swoje starcie z Kasjuszem Życińskim, po czym właściciele KSW postanowili go zwolnić. Jego rywalem na 15. edycji był raper i były amatorski Mistrz Śląska debiutujący w FAME MMA.

Kto wygrał walkę Sarius vs Wrzosek?

O tym, kto wygrał walkę Sarius vs Wrzosek na FAME MMA 15, przekonaliśmy się już w piątek 26 sierpnia. Właśnie na ten dzień zaplanowana była bowiem gala FAME MMA 15. Zanim dowiedzieliśmy się, kto wygrał walkę Sarius vs Wrzosek, mogliśmy wytypować ten pojedynek u oficjalnego sponsora federacji, czyli w serwisie Betclic (zobacz kod promocyjny Betclic).

Wynik walki Sarius vs Wrzosek

Wynik walki Sarius vs Wrzosek raczej mógł być tylko jeden. Marcin Wrzosek to doświadczony "fighter" i międzynarodowy mistrz KSW w wadze piórkowej. Tak duża wiedza i umiejętności powinny były mu pomóc w odniesieniu kolejnego freak-fightowego zwycięstwa. Bukmacher Betclic nie dawał praktycznie żadnych szans raperowi, jednak formuła bokserska i w dodatku w dużych rękawicach nie jest mocną stroną Wrzoska. Brutalnie podsumował jego stójkę Don Kasjo w walce wieczoru na gali FAME MMA 11. Walkę w Gdańsko-Sopockiej Ergo Arenie po sześciu rundach jednogłośnie zwyciężył Kasjusz Życiński. Z racji, że Sarius ma doświadczenie w amatorskich walkach bokserskich, pojedynek mógł być niezwykle zacięty i długi.

Zobacz także - kim jest Sarius z FAME MMA?

Opis walki Sarius vs Wrzosek

Opis walki Sarius vs Wrzosek, czyli jak mogło wyglądać to starcie? Pojedynek zakontraktowany był w formule bokserskiej, dlatego bez wątpienia wyróżniała się na tle innych rywalizacji z karty walk na gali FAME MMA 15. Sarius pojedynkiem z Wrzoskiem zadebiutował w świecie sztuk walki. Artysta ostro trenuje boks od dłuższego czasu, a jak sam powiedział w jednym z wywiadów, na zajęcia zaczął uczęszczać, gdy miał zaledwie 15 lat.

Od A do Z pojedynek pod dyktando Wrzoska. Jego taktyką było sukcesywne obijanie dołów Sariusa. W pierwszej rundzie Sarius był liczony aż trzy razy. Marcin Wrzosek skutecznie stosował presję, spychał rywala na liny i celnie trafiał w twarz i wątrobę, dlatego werdykt nie może dziwić.

Marcin Wrzosek pokonał Sariusa jednogłośną decyzją sędziów (30-24, 30-24, 30-25).

Wyniki pozostałych walk FAME MMA 15: