Maciej Rataj i Mikołaj "Vandal" Rdzanek zmierzyli się na gali Prime Show MMA 2. Kto wygrał ten pojedynek?

Rataj vs Vandal Prime Show MMA 2

Rataj vs Vandal na Prime Show MMA 2, czyli walka, której... miało nie być. Pierwotnie przeciwnikiem Rataja miał być bowiem Dziku, który jednak nabawił się kontuzji na kilka dni przed pojedynkiem. Federacja szukała więc zastępstwa i ostatecznie stanęło na tym, że będzie nim Vandal, w przeszłości próbujący swoich sił w FAME MMA.

Kto wygrał walkę Rataj vs Vandal?

Zanim dowiedzieliśmy się, kto wygrał walkę Rataj vs Vandal, mogliśmy wytypować naszego faworyta w legalnej firmie Fortuna (sprawdź Kod promocyjny Fortuna), która jest oficjalnym sponsorem federacji Prime Show MMA. Według kursów bukmacherów faworytem tego starcia był Vandal. Kurs na triumf Rdzanka wynosił 1.60, z kolei wygrana Rataja została oszacowana na kurs 2.05.

Wynik walki Rataj vs Vandal

Wynik walki Rataj vs Vandal poznaliśmy już w sobotę. Właśnie na ten dzień zaplanowana była bowiem druga gala Prime Show MMA 2. Na papierze faworytem wydawał się Vandal, gdyż trzeba pamiętać, że jest to pojedynek w formule K-1 w małych rękawicach. Silniejszy fizycznie Rataj straci więc swój główny atut, czyli przewagę siły, którą mógłby wykorzystać na przykład w walce przy siatce lub zapasach.

Zobacz także - kim jest Vandal?

Opis walki Rataj vs Vandal

Opis walki Rataj vs Vandal, czyli jak mógł wyglądać ten pojedynek? Z racji tego, że Rataj nie prezentował się w poprzednich walkach najlepiej w stójce, wydawało się, że Vandal posiada wszelkie atuty ku temu, żeby go pokonać. Pytanie tylko, czy Rdzanek był w treningu - do karty walk wskoczył wszak rzutem na taśmę w tygodniu poprzedzającym galę Prime Show MMA 2.

I runda:

W pierwszej rundzie walka była bardzo wyrównana, a obaj zawodnicy szukali swoich szans. Rataj dostał jednak ostrzeżenie za łapanie nogi rywala, czego nie wolno robić w formule K-1.

II runda:

Druga runda zasadniczo była odbiciem lustrzanym pierwszej, ale w tej Vandal otrzymał cios w krocze. Rataj dodatkowo ponownie otrzymał reprymendę sędziego za trzymanie jego nogi przy kopnięciu.

III runda:

W ostatniej odsłonie walki Rataj otrzymał drugie ostrzeżenie za łapanie Vandala za nogę bez zadawania ciosu. Mimo tych ostrzeżeń Maciej Rataj przeważał w pojedynku, także zdaniem sędziów.

Rataj pokonał Vandala przez niejednogłośną decyzję sędziów.

Wyniki walk Prime Show MMA 2: