Norman Parke i Grzegorz "Szuli" Szulakowski zmierzyli się na gali Prime Show MMA 2. Kto wygrał ten pojedynek?

Parke vs Szulakowski Prime Show MMA 2

Parke vs Szulakowski na Prime Show MMA 2, czyli walka wieczoru tej gali. Dla wielu to spore zaskoczenie, gdyż jest to walka czysto sportowa. Między zawodnikami nie było złej krwi i nie kradli show na konferencjach, a przecież o to chodzi na galach typu freak fight. Czy w tym przypadku sport się obronił?

Kto wygrał walkę Parke vs Szulakowski?

Zanim dowiedzieliśmy się, kto wygrał walkę Parke vs Szulakowski, mogliśmy wytypować naszego faworyta w legalnej firmie Fortuna (sprawdź Kod promocyjny Fortuna), która jest oficjalnym sponsorem federacji Prime Show MMA. Według kursów bukmacherów faworytem tego starcia był Parke. Kurs na jego triumf wynosił 1.16, z kolei wygrana Szuliego została oszacowana na kurs 4.

Wynik walki Parke vs Szulakowski

Wynik walki Parke vs Szulakowski poznaliśmy już w sobotę 9 licpa. Właśnie na ten dzień zaplanowana była bowiem druga gala Prime Show MMA 2. Na papierze zdecydowanym faworytem był Parke. Były zawodnik UFC jest zwyczajnie lepszy od Szuliego, dodatkowo jest aktywny, podczas gdy Szulakowski w ostatnich latach nie startował między innymi z powodu kontuzji.

Zobacz także – kim jest Szuli?

Opis walki Parke vs Szulakowski

Opis walki Parke vs Szulakowski, czyli jak mógł wyglądać ten pojedynek? Parke jest lepszy od Szulakowskiego zarówno w stójce, jak i w parterze. Jest szybszy i celniej trafia. W dużej mierze od zawodnika z Irlandii Północnej zależało to, jak miał wyglądać przebieg i opis walki Parke vs Szulakowski.

I runda:

Obaj zawodnicy zadają niskie kopnięcia, jednak są one dość słabe - widać, że panowie nawzajem się badają. Szulakowski po jednym z ciosów Normana Parke daje znak, że to odczuł. Po chwili Szulakowski niespodziewanie obala Parke'a, ale ten szybko wstał. Parke przejmuje środek klatki i stara się spychać Szuliego w stronę klatki. Pod koniec rundy Parke obala Szulakowskiego, ale ten ucieka od siatki. Nagle sędzia przerywa walkę, ponieważ Parke uderzył kolanem Szuliego, gdy ten miał trzy poziomy podparcia, a jest to uznawane za błąd. Lekarz sprawdził nos Polaka, który odczuł to kopnięcie i zarządził kontynuację pojedynku.

II runda:

Obaj zawodnicy okopują się nawzajem. Szuli próbuje zejść po nogę Parke'a, aby go obalić, ale nie udaje mu się to. Przez 3 minuty cały czas widzimy kopnięcia i ciosy, aż w końcu Szulakowski próbuje obalić Normana, ale ten jest zbyt czujny, aby do tego doszło. Po chwili Parke atakuje Szuliego w nogi i go obala. Łokiec Normana Parke'a dochodzi do skroni Szulakowskiego i pojawia się rozcięcie łuku brwiowego oraz krew na twarzy Polaka. Brawa jednak dla Szuliego, który wytrzymał napór Irlandczyka.

III runda:

Norman trafia Szulakowskiego, który odczuł ten cios. Szuli kolejny raz sięga po nogę Parke'a, ale ten swoim doświadczeniem unika obalenia. Po kilku sekundach to Norman obala Szuliego i jest w pozycji bocznej. Park cały czas próbuje przejść do dosiadu, ale Szuli mu na to nie pozwala. Na koniec rundy i pojedynku Szulakowski odgryza się dwoma łokciami, a po chwili słyszymy ostatni gong.

Norman Parke pokonał Grzegorza "Szuli" Szulakowskiego przez jednogłośną decyzję sędziów.

Wyniki walk Prime Show MMA 2: