Mikołaj „Vandal” Rdzanek jest kolejnym internetowym twórcą, który zawalczył na FAME MMA i Prime Show MMA. „Vandal” zarobki – czy wiadomo, ile zarabia na YouTube? Czy wiadomo, gdzie mieszka Mikołaj Rdzanek? Vandal wiek – ile ma lat? Rdzanek kariera – od kiedy udziela się w internecie?

Kim jest Mikołaj Rdzanek?

Mikołaj „Vandal” Rdzanek urodził się w lutym 2003 roku. Jeśli chodzi o wiek, "Vandal" rocznikowo ma więc 19 lat. Jest on internetowym twórcą, który swoje treści publikuje zarówno na YouTube, jak i Tik Toku czy Instagramie.

Rdzanek wzrost

Wzrost „Vandala” poznaliśmy przy okazji jego walki na FAME MMA. Rdzanek mierzy około 190 centymetrów.

Zerknij na: Typy Fame MMA

Rdzanek waga

Rdzanek waga, czyli ile waży popularny youtuber? Obecnie Mikołaj Rdzanek waży około 80 kilogramów.

Rdzanek kariera

Internetowa kariera „Vandala” rozpoczęła się w sierpniu 2016 roku, kiedy jako 13-latek założył kanał na YouTube pod nazwą "VanDal!". Kanał subskrybuje imponujące 570 tysięcy widzów, a filmy na kanale zostały łącznie obejrzane ponad 60 milionów razy.

 

 

"Vandal" nagrywa przede wszystkim pranki oraz challenge - głównie ze swoją młodszą siostrą Blanką. Najpopularniejsze filmy na jego kanale to: "Mówię TAK mojej młodszej siostrze przez 24h" (2,2 mln wyświetleń), "Denerwuję moją młodszą siostrę przez 24h" (2,2 mln wyświetleń) czy "Moja młodsza siostra mówi TAK przez 24h" (1,8 mln wyświetleń).

Gdzie mieszka Mikołaj Rdzanek?

 Mikołaj Rdzanek miejsce zamieszkania

Wielu internautów zastanawia się, gdzie mieszka Mikołaj Rdzanek. YouTuber mieszka w Radomiu w rodzinnym domu z rodzicami i młodszą siostrą. Właśnie w domu nagrywa zdecydowaną większość swoich filmów publikowanych w serwisie YouTube.

Vandal zarobki

Zarobki „Vandala” za debiutancką walkę w FAME MMA nie są znane, gdyż największa polska organizacja freakfightowa nie podaje publicznie informacji na temat zarobków swoich gwiazd. Rdzanek pochwalił się jednak swoimi zarobkami na YouTube.

W filmie nagranym pod koniec 2020 roku pod nazwą "Ile zarobiłem na YouTube?!" Rdzanek zamieścił informacje na temat swoich zarobków na tej platformie. Przyznał wówczas, że w 2020 roku na YouTube zarobił niewiele ponad 30 tysięcy złotych. Z kolei jego łączne zarobki na YouTube od 2016 roku to około 70 tysięcy złotych.

Vandal FAME MMA

Vandal na FAME MMA zadebiutował na gali FAME MMA 9. Jego rywalem był inny popularny polski YouTuber i twórca internetowy, Jakub „Kuba Post” Postaremczak. Panowie od dłuższego czasu byli ze sobą skonfliktowani i wymieniali się uprzejmościami w mediach. Doszło już nawet do walki Mikołaj Rdzanek vs Jakub Postaremczak, kiedy to „Kuba Post” pojechał do domu „Vandala” i panowie zaczęli się bić. Całość przerwał jednak ojciec Rdzanka, rozdzielając zawodników FAME MMA.

- Ten konflikt nie musiał być taki duży, ale ktoś go na tyle rozdmuchał. Konflikt jest prawdziwy, biliśmy się już. Wychowywałem się w środowisku, gdzie zawsze załatwiało się sprawy w stójce. Byłem pewny, że w takim stylu będziemy walczyć, a on mnie obalił. Wówczas przyszedł mój tata. Wiem, że to śmiesznie brzmi, ale chciał, żebyśmy załatwili to sportowo, a nie w taki sposób na podwórku – wspomniał podwórkową bójkę w wywiadzie dla portalu MMA – bądź na bieżąco.

W klatce górą okazał się "Kuba Post", który triumfował niejednogłośną decyzją sędziów. Z werdyktem nie zgadzał się "Vandal", który przyznał, że nie czuł się przegranym.

Rdzanek FAME MMA

Vandal FAME MMA

Rdzanek do FAME MMA przygotowywał się między innymi pod okiem Grzegorza „Szuliego” Szulakowskiego, znanego zawodnika KSW. „Szuli” współpracuje jako trener także między innymi z Adrianem "Medusą" Salamonem, a w przeszłości trenował również Braci Malczyńskich. Klubowym kolegą "Vandala" jest także Patryk "PaTrykos" Domke, który podczas FAME MMA 9 również zadebiutował w walce na zasadach MMA.

- Wiele osób walczy w FAME MMA dla pieniędzy i tego nie ukrywają. Gdy Wojtek Gola zaoferował mi kwotę, nawet jej nie negocjowałem, choć potem dowiedziałem się, że mógłbym zarobić znacznie więcej. Nie chciałem się jednak kłócić, bo walka to moje marzenie. Jestem nastawiony na marzenia, a nie pieniądze. Robię na treningach wszystko, żeby dać z siebie wszystko. Chcę się pokazać z jak najlepszej strony, spełnić marzenie i zostać tu na dłużej – skomentował „Vandal” swój angaż w FAME MMA w rozmowie z kanałem MMA – bądź na bieżąco.

„Vandal” zdradził także, skąd pomysł na treningi u „Szuliego”.

- Wiedziałem, że Medusa trenował u Szuliego i bardzo dobrze się przygotował. Opuściłem więc na dwa tygodnie klub, w którym trenuję na co dzień i pojechałem na dodatkowy obóz do Szuliego, żeby nauczyć się czegoś nowego – przyznał.

Vandal Prime Show MMA

Po krótkiej przygodzie w FAME MMA Mikołaj "Vandal" Rdzanek został zakontraktowany w federacji Prime. Pierwszą walkę stoczył już na drugiej edycji, która odbyła się 9 sierpnia 2022 roku. Przeciwnikiem Rdzanka był Maciej Rataj. Pojedynek odbył się w formule K-1. W pierwszej rundzie walka była bardzo wyrównana, a obaj zawodnicy szukali swoich szans. Rataj dostał jednak ostrzeżenie za łapanie nogi, czego nie wolno robić w K-1. Druga odsłona była praktycznie odbiciem lustrzanym, a Rataj ponownie otrzymał ostrzeżenie za łapanie nogi. Trzecia runda przebiegała bez zmian, ale sędziowie uznali, że w całej walce Vandal był zawodnikiem gorszym i to Ratajowi przyznano triumf.

Vandal walka

Mikołaj "Vandal" Rdzanek po porażce z Maciejem Ratajem podjął się kolejnego wyzwania na gali Prime Show MMA 3. Tam zmierzył się z Tomaszem Olejnikiem, który do tej pory nie wygrał żądnego pojedynku we freak-fightach. Dla Rdzanka był to zdecydowanie najłatwiejszy przeciwnik ze wszystkich. Starcie ponownie odbyło się w formule K-1. "Vandal" bez problemu rozprawił się z Olejnikiem i wygrał przez TKO w rundzie pierwszej.

Vandal Instagram, Rdzanek Tik Tok

Rdzanek jest niezwykle aktywny w mediach społecznościowych. Jego profil o nazwie „vandalekk” na Instagramie śledzi ponad 140 tysięcy obserwujących. Z kolei profil na Tik Toku „vandalekk” obserwuje ponad 315 tysięcy osób, a wpisy na profilu zebrały łącznie ponad 3,7 miliona wyświetleń.

Rdzanek dziewczyna

Dziewczyną Mikołaja Rdzanka jest Nikola, która w sieci znana jest jako „hiszpaverka”. Para poznała się w 2018 roku podczas obozu w Hiszpanii. Kobieta rocznikowo jest o rok starsza od Rdzanka i pochodzi z Gdańska.

Profil „hiszpaverka” na Instagramie śledzi blisko 90 tysięcy obserwujących, a Tik Tok o nazwie „hiszpaverka” obserwuje 225 tysięcy osób. Wpisy na jej profilu na Tik Toku polubiono łącznie 3,8 miliona razy.


Kim jest Mikołaj Rdzanek?
Mikołaj „Vandal” Rdzanek jest internetowym twórcą, który swoje treści publikuje zarówno na YouTube, jak i Tik Toku czy Instagramie.
Z kim na FAME MMA 9 walczył Mikołaj „Vandal” Rdzanek?
Jego rywalem był inny popularny polski YouTuber i twórca internetowy, Jakub „Kuba Post” Postaremczak.