Przed nami pierwsza gala KSW 78 w tym roku! O potencjalnym rewanżu Michała Materli z Kendallem Grovem mówiło się od dawna i wreszcie doczekaliśmy się walki legendy polskiego MMA, który chce zmyć plamę po porażce z Mariuszem Pudzianowskim na gali z numerem 70. Nie dziwi zatem fakt, że tak dużo osób pyta, kiedy jest KSW 78 oraz kto walczy na KSW 78? Jest to pierwsza okazja na prawdziwą sportową ucztę w 2023 roku. Warto zatem zarezerwować sobie czas na niezapomniane emocje. Gdzie odbędzie się KSW 78? Ile kosztują bilety na KSW 78? Jakie walki na KSW 78 przyciągają największą uwagę?

KSW 78 Data

Pierwsze i zarazem najważniejsze pytanie, które nurtuje wszystkich fanów sportów walki to kiedy jest KSW 78? Data eventu została podana na kilka miesięcy przed. Federacja KSW po rozpoczęciu współpracy z Viaplay postanowiła organizować nawet 12 gal w ciągu roku! Wszystkie informacje na temat dat i miejsc podawane są z dużym wyprzedzeniem. Pierwsze wydarzenie spod szyldu jednej z największych organizacji MMA w Europie w tym roku, które można typować w Fortunie (zobacz: kod promocyjny Fortuna) odbędzie się już w sobotę 21 stycznia o godzinie 19:00.

KSW 78 Miejsce

Poznałeś odpowiedź na pytanie, kiedy KSW 78. Teraz pora na kolejną dawkę informacji związaną z tym, gdzie KSW 78 postanowiło zorganizować swoją pierwszą galę w tym roku. Udany 2022 rok i dwanaście wydarzeń właściciele na czele z Martinem Lewandowskim i Maciejem Kawulskim postanowili hucznie zakończyć w Gliwicach walką Pudzianowskiego z Khalidovem. Teraz czas na nową kartę i kolejne niesamowite pojedynki w 2023 roku. Tym razem KSW zagości w Szczecinie. Poprzednia gala na hali Netto Arena odbyła się 15 stycznia 2022 roku. Miasto położone w północno-zachodniej Polsce będzie świadkiem walki wieczoru i zarazem rewanżu pomiędzy Michałem Materlą a Kendallem Grovem.

Sprawdź: Typy na KSW

KSW 78 Bilety

Bilety na XTB KSW 78 szybko się wyprzedają. Można je nabyć na stronie ebilet.pl. Ceny biletów na KSW 78 zależą od wyboru miejsca na Netto Arena Szczecin. Najtańsze bilety na trybunach można kupić za 140 zł. Najdroższe w tej kategorii wahają się od 200 do 250 zł. Cena biletów na KSW 78 na pozostałe miejsca wygląda następująco:

  • Perfect View: 300 - 350 PLN
  • Płyta: 200 - 2200 PLN
  • VIP: 1100 - 2200 PLN

KSW 78 Transmisje

W związku z tym, że bilety na KSW 78 rozchodzą się jak ciepłe bułeczki i wiele kibiców chce obejrzeć rewanżowy pojedynek Materla vs Grove, dla pozostałej części pozostaje tylko transmisja PPV z KSW 78. Największa polska federacja ma wyłączną umowę z Viaplay i tylko tam można oglądać wszystkie pojedynki z karty walk KSW 78. Abonament to koszt rzędu 34,99 zł za miesiąc. Za tą kwotę otrzymujemy dostęp do transmisji KSW 78 oraz do wcześniejszych eventów spod szyldu federacji. Transmisja z gali i ze studia rozpocznie się przed godz. 19:00.

KSW 78 Karta Walk

Na KSW 78 oprócz walki wieczoru Michał Materla Kendall Grove zobaczymy 8 równie ciekawych starć. Na początek pojedynek debiutującego w KSW Andre Langena z Borysem Dzikowskim. Następnie w klatce ujrzymy Oskara Szczepaniaka, dla którego będzie to druga walka w KSW oraz Raimondasa Krilaviciusa, który zawodową karierę rozpoczął w 2017 roku. Od tamtego czasu zanotował sześć walk, z których pięć wygrał i jedną zremisował.

Ciekawie zapowiada się także walka Borysa Mańkowskiego z Valeriu Mirceą. Polak, który zawsze dostarcza niesamowite emocje po trzech porażkach z rzędu z Mammedem Khalidovem, Roberto Soldicem oraz Normanem Parke, postanowił przenieść się do wagi lekkiej. Wydawało się, że ta decyzja pozwoli mu niebawem założyć pas mistrzowski, jednak po trzech wygranych z rzędu zatrzymał go Marian Ziółkowski. Teraz czeka go rywalizacja z Włochem, który do tej pory stoczył już 36 zawodowych walk, z czego 27 wygrał. Karta walk na KSW 78 to także Co-main event. Tomasz Romanowski zmierzy się z Radosławem Paczuskim. Starcie to najprawdopodobniej wyłoni pretendenta do walki o tytuł w wadze półśredniej.

KSW 78 Kursy

Podczas najbliższej gali odbędzie się w sumie 9 pojedynków. Kursy KSW 78 na wszystkie dostępne są w Fortunie. W niektórych zestawieniach widać wyraźnych faworytów, w innych zaś analitycy spodziewają się wyrównanych starć. Najwięcej będzie można zarobić na ewentualnej wygranej Kendalla Grove'a, który chce się zrewanżować Materli za porażkę w 2013 roku przez jednogłośną decyzję sędziów. Kurs na końcowy triumf Amerykanina wynosi aż 4.56. Wszystkich interesuje również co main event, czyli Romanowski vs Paczuski. Na ten moment Romanowski jest faworytem po kursie 1.67. Zwycięstwo Paczuskiego oszacowano na 2.20. Poniżej przedstawiamy wszystkie kursy KSW 78:

 

Walka

12
Borys Dzikowski vs Andre Langen1.55

2.45

Oskar Szczepaniak vs Raimondas Krilavicius

1.662.22
Łukasz Rajewski vs Sahil Siraj2.26

1.64

Rafał Kijańczyk vs Marc Doussis

1.402.96
Łukasz Sudolski vs Kleber Raimundo Silva1.35

3.21

Borys Mańkowski vs Valeriu Mircea

1.373.10
Roman Szymański vs Raul Tutarauli2.08

1.75

Tomasz Romanowski vs Radosław Paczuski

1.672.20
Michał Materla vs Kendall Grove1.22

4.29

ksw 78

Bukmacher Fortuna przygotował specjalny bonus na obstawianie KSW 78. Kliknij powyższy baner i zarejestruj konto z naszym kodem, pamiętając o zgodach marketingowych. W zamian dostaniesz darmowe 20 PLN na start, 10 PLN Freebet przy pierwszej wpłacie na konto oraz trzy zakłady bez ryzyka na łączną kwotę 600 zł!