Typy na Mundial 2022

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej nie odbywają się zbyt często. Największe piłkarskie narody spotykają się tylko raz na cztery lata. Mimo tego turniej jest prawdopodobnie największą imprezą sportową w kalendarzu zakładów bukmacherskich. Oglądalność Mistrzostw Świata FIFA przyćmiewa nawet Igrzyska Olimpijskie i Super Bowl w Stanach Zjednoczonych. Mundial jest organizowany od 1930 roku, co oznacza, że odbyło się już 21 edycji Mistrzostw Świata. Kolejny Mundial 2022 odbędzie się w Katarze. Jest to pierwszy turniej, który będzie miał miejsce pod koniec roku, a nie w miesiącach letnich, jak było to do tej pory. Ponadto Mistrzostwa Świata 2022 po raz pierwszy w historii zagoszczą w kraju arabskim i po raz drugi w Azji. Mecze MŚ 2022 odbywać się będą przez miesiąc. W związku z tym, mając tak dużo czasu na przygotowanie zakładów, typy na Mistrzostwa Świata w piłce nożnej powinny być łatwe do przeanalizowania.

Niestety przy tak wielu opcjach zakładów na Mistrzostwa Świata 2022 często znalezienie najlepszych zakładów może być trudne. Nie musisz się jednak obawiać, ponieważ na tej stronie dowiesz się, jakie są najpopularniejsze rynki zakładów na Mundial 2022 i jakie strategie oraz porady mogą zadecydować o pomyślności w typowaniu Mistrzostw Świata w Katarze.

Mundial 2022 – struktura turnieju

Format Mistrzostw Świata w piłce nożnej 2022 obejmuje fazę kwalifikacji, fazę grupową i pucharową (1/8, ćwierćfinały, półfinały i finał). Gdy 32 najlepsze zespoły zakwalifikują się do głównego turnieju, zostaną one podzielone na osiem grup po cztery reprezentacje w każdej. W przeciwieństwie do Ligi Mistrzów lub innych europejskich pucharów każda drużyna na Mistrzostwach Świata w Katarze zmierzy się ze sobą tylko raz – bez rewanżów. System punktowy jest jednak taki sam. Jeśli zespół wygra, otrzymuje 3 punkty, jeśli przegra nie dostaje żadnego pkt, a remis daje 1 pkt dla każdej ekipy. Punkty są podliczane w tabeli, a dwie najlepsze drużyny z każdej grupy przechodzą do 1/8 finału Mistrzostw Świata 2022. W momencie, gdy dwie reprezentacje zrównają się pod względem punktów, stosuje się następujące kryteria:

Losowanie 1/8 finału jest ustalone i rozstawione. Na przykład, zwycięzca grupy C gra ze zdobywcą drugiego miejsca w grupie D itd. Począwszy od tego etapu na Mistrzostwach Świata, wszystkie spotkania są jednomeczowe, uwzględniając dogrywkę i rzuty karne. Do finału dochodzą dwa zespoły, które po drodze wyeliminowały swoich rywali. Jest też mecz o trzecie miejsce pomiędzy dwoma przegranymi półfinalistami.

Typy na Mundial 2022 – najlepsze rynki zakładów

Wszystkie spotkania w eliminacjach i głównym turnieju Mistrzostw Świata 2022 można obstawiać u legalnych bukmacherów. Zapewne wiesz, że jeśli chodzi o zakłady na piłkę nożną, istnieje wiele możliwości i rodzajów zakładów. Zamiast po prostu postawić na wynik meczu, możesz skorzystać również z bardziej zaawansowanych i atrakcyjniejszych rynków. Zacznijmy od przyjrzenia się niektórym z najbardziej podstawowych opcji zakładów na Mistrzostwa Świata w piłce nożnej.

Zakład na wynik meczu

Mecze Mistrzostw Świata zawsze muszą się rozstrzygnąć 3-drogowo. Zakład na wynik meczu jest najprostszym zakładem, jaki możesz postawić. Masz trzy opcje do wyboru:

Mundial 2022 potrwa około miesiąca, co oznacza, że zawsze będzie mnóstwo meczów, na które możesz obstawić. W fazie grupowej Mistrzostw Świata w piłce nożnej zdarzają się często trzy mecze dziennie. To daje wiele okazji do obstawiania spotkań i możliwość przygotowania kuponów AKO, składających się z więcej niż jednego meczu.

Zakłady oparte na bramkach

Typy na Mistrzostwa Świata w piłce nożnej przeważnie są rozpatrywane w kontekście bramek drużyn. Ten rodzaj zakładów jest jednym z najpopularniejszych w piłce nożnej. Dostępnych jest wiele rynków opartych na golach. Poniżej przedstawiamy wszystkie główne opcje, jakie spotkasz u bukmacherów podczas obstawiania meczów na mundialu w 2022 roku:

Przeglądnij słownik bukmacherski

Rynki strzelców

Mistrzostwa Świata to największa piłkarska impreza na świecie. Co cztery lata najlepsi napastnicy w tej dyscyplinie chcą pokazać swoje umiejętności i zdobyć wyróżnienie, jakim jest „Złoty But”. Otrzymuje go zawodnik, który zdobędzie największą liczbę bramek na mundialu. Istnieją trzy główne rynki strzelców, z których możesz skorzystać, obstawiając mecze Mistrzostw Świata. Poniżej przyjrzymy się każdemu z nich i wyjaśnimy, jak działają:

Pozostałe rynki zakładów na mecze Mistrzostw Świata w Katarze

Sprawdź również: rodzaje zakładów bukmacherskich

Typy Mundial – długoterminowe zakłady

Poza wspomnianymi wyżej typami przedmeczowymi Mistrzostwa Świata 2022 to idealna szansa na zakłady długoterminowe. Na długo przed głównym turniejem, nawet z wieloletnim wyprzedzeniem, bukmacherzy wystawiają kursy na najpopularniejsze zakłady. Rynki długoterminowe na mundial 2022 to opcje zakładów, które uwzględniają drużyny i zawodników. Przed rozgrywkami kursy są bardzo atrakcyjne i zmieniają się w zależności od fazy kwalifikacji oraz aktualnej formy. Zazwyczaj zwycięzca z poprzednich Mistrzostw Świata w piłce nożnej znajduje się na szczycie w klasyfikacji drużyn, które mają spore szanse na podniesienie Pucharu Świata. Niestety problem z organizowaniem tak wielkiego turnieju co cztery lata wiąże się ze zmianą składu i wahaniami formy. Nigdy nie dostaje się tej samej drużyny dwa razy z rzędu, więc zespoły radzą sobie znacznie inaczej na każdym mundialu. Jakie są trzy główne zakłady długoterminowe na Mistrzostwa Świata w piłce nożnej 2022?

Zdobywca Pucharu Świata

Jeden z najbardziej popularnych zakładów przy obstawianiu Mistrzostw Świata w Katarze to wybór ostatecznego zwycięzcy. Przy tak wielu solidnych drużynach walczących o trofeum szanse na trafienie zwycięzcy są nieporównywalnie niższe niż przy typowaniu przedmeczowym. Nie mniej jednak bukmacherzy, którzy serwują graczom ofertę kuszą atrakcyjnymi kursami. Dla przykładu Mundial 2022 w Katarze ma dwóch faworytów do zwycięstwa według bukmacherów, a są nimi Francja (kurs: 7.00) i Brazylia (kurs 7.50). Jak widać, kursy na te reprezentacje są bardzo wysokie i nieporównywalnie wyższe niż w przypadku pojedynczych meczów MŚ. Z racji tego, że nigdy nie ma wyraźnego lidera, który mógłby podnieść to wymarzone trofeum, zawsze możesz uzyskać bardzo wysokie kursy dla drużyn, które mają realną szansę na finał Mistrzostw Świata 2022. Mając to na uwadze, możesz wybrać jeden kraj do ostatecznego wygrania turnieju. Innym rozwiązaniem jest rozłożenie pieniędzy na kilka reprezentacji. Dzięki temu nadal masz szansę osiągnąć spory zysk!

Najlepszy strzelec na Mistrzostwach Świata

Jeden z ulubionych zakładów graczy, który gwarantuje wysokie kursy i spore wygrane nawet przy niewielkiej stawce zakładu. Obstawiacie zawodnika, który zgarnie Złotego Buta za najlepszego strzelca Mistrzostw Świata w Katarze 2022, jest zabawne, a jednocześnie może być dochodowe. Kursy w przypadku najlepszych zawodników na świecie wahają się od 8.00 do nawet 50.00. W zależności od trwania rozgrywek bukmacherzy modyfikują kursy. Jest wiele aspektów, które wpływają na wybór odpowiedniego piłkarza, ale jeśli zrobisz to dobrze, możesz zgarnąć duże wygrane. Warto zaznaczyć, że najlepszy strzelec nie musi wcale dojść do finału Mistrzostw Świata 2022. W historii tego turnieju były już przypadki, kiedy zawodnik zdobywał Złotego Buta z bramkami strzelonymi wyłącznie w fazie grupowej i jednocześnie odpadając z mundialu. Przy wyborze najlepszego strzelca mundialu 2022 sugeruj się m.in.:

Zwycięzca grupy

Możesz nie tylko postawić na zwycięzcę Mistrzostw Świata 2022, ale także na triumfatora każdej grupy. Z ośmioma grupami ten rodzaj zakładu daje duże możliwości. Najczęściej większość grup ma wyraźnego faworyta. Nic dziwnego, że kursy na najlepszy zespół nie są zbyt atrakcyjne. Grupy, które składają się z równomiernie dopasowanych zespołów, często są brane pod uwagę przez typerów, szukających wartościowych i dużych kursów.

Mistrzostwa Świata w Katarze – obstawianie na żywo

Wytypowanie zwycięzcy mundialu w 2022 roku jest trudne i może nie przynieść spodziewanych przez Was rezultatów w postaci wysokich wygranych. Typy na Mistrzostwa Świata w piłce nożnej zdecydowanie lepiej analizuje się pod względem konkretnego spotkania w grupie lub w fazie pucharowej. Wszystkie rodzaje zakładów omówiliśmy w poprzednich akapitach, a teraz czas na zakłady na żywo. Typy mundial live stały się niezwykle popularne w ostatnich latach. Wszyscy najlepsi bukmacherzy online oferują mnóstwo rynków zakładów na żywo. Głównym czynnikiem, który wpływa na popularność tych zakładów, to możliwość jednoczesnego oglądania transmisji i reagowania na wydarzenia boiskowe. Dzięki temu, jeśli widzimy, że dana drużyna cały czas atakuje, istnieje duże prawdopodobieństwo, że w końcu strzeli bramkę lub wygra spotkanie. Jeśli bukmacher nie ma opcji transmisji na żywo z Mistrzostw Świata ze względu na brak licencji, nie musisz się martwić.

Obecnie serwisy bukmacherskie współpracują z firmami dostarczającymi oprogramowanie i bazę statystyczną. Dzięki temu nowoczesnemu rozwiązaniu każdy gracz otrzymuje możliwość sprawdzania szczegółowych statystyk, składów, wyników i starć bezpośrednich. Nie wolno zapominać o funkcji match-trackera. Umożliwia ona śledzenie spotkań Mistrzostw Świata na miniaturowym boisku, na którym przedstawianie są najważniejsze informacje jak:

Jakie rodzaje zakładów na żywo przygotowali bukmacherzy na mecze MŚ 2022?

Powyższe przykłady to tylko najpopularniejsze zakłady na żywo. Nie ulega wątpliwości, że w zależności od oferty danego bukmachera ilość dostępnych zakładów może być nieporównywalnie większa. Jeśli więc celujesz tylko w obstawianie na żywo podczas mundialu 2022, znajdź bukmachera, który ma najlepszą ofertę i dysponuje statystykami oraz rozbudowanym match-trackerem.

Sprawdź: wyniki na żywo u bukmacherów

Typy Mundial – wskazówki i porady dla graczy

Jeśli poważnie myślisz o obstawianiu największego turnieju piłki nożnej, powinieneś pomyśleć o zbudowaniu strategii typowania na Mistrzostwa Świata 2022, które odbędą się w Katarze. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby analizować starcia najlepszych drużyn na bieżąco, ale jak pokazują statystyki, tylko typerzy z dobrą strategią mają przewagę nad bukmacherami i znacznie częściej udaje im się wygrywać pokaźne sumy pieniędzy. Poniższe wskazówki mają na celu pomóc Ci przed przystąpieniem do typowania Mistrzostw Świata. Pamiętaj jednak, że nie są one żadną gwarancją osiągnięcia sukcesu. Jeśli włączysz je do swojej strategii, z pewnością zwiększysz swoje szanse na powodzenie.

Znajdź bukmachera z najlepszymi kursami lub promocjami

Na początku Twojej przygody z obstawianiem meczów Mistrzostw Świata w Katarze, porównaj kursy i ofertę wszystkich legalnych firm bukmacherskich w Polsce. Każdy serwis różni się od siebie. Często małe aspekty mogą wpłynąć na Twoją wygraną. Większe kursy analogicznie gwarantują lepsze wygrane. Przed Mistrzostwami Świata w Katarze lub w ich trakcie bukmacherzy często chcąc się wyróżnić na tle konkurencji, wprowadzają wszelkiego rodzaju promocje powitalne i bonusy tymczasowe przeznaczone wyłącznie pod ten konkretny turniej. Najczęściej gracze mają możliwość wykorzystania freebetów lub zakładów bez ryzyka. Mundial 2022 z pewnością przyciągnie wielu nowych użytkowników, dlatego wypatruj na bieżąco informacji o najlepszych promocjach na rynku.

Sprawdź: legalni bukmacherzy w Polsce – ranking bukmacherów

Obstawianie wysokich handicapów jest ryzykowne

Zakłady typu handicap są najczęściej spotykane w sportach drużynowych jak np. piłka nożna. Typowanie faworytów z handicapem 0.5 nie niesie ze sobą dużego ryzyka, ponieważ obstawiona drużyna musi wygrać co najmniej jednym golem. Sytuacja zmienia się o 180 stopni, gdy próbujemy ryzykowniejszych handicapów jak np. -1.5. W tym przypadku obstawiona przez nas reprezentacja na Mistrzostwach Świata ma wygrać co najmniej dwoma bramkami. Jak dobrze wiemy na turnieju organizowanym co cztery lata, wszystkie zespoły grają na 100% swoich możliwości.

Często dochodzi do niespodzianek, w których znaczny faworyt wygrywa po „męczarniach” 1-0, a co gorsza remisuje lub przegrywa spotkanie. Oczekiwanie, że drużyna wygra to jedno, ale marzenie o pełnej dominacji na Mistrzostwach Świata może skończyć się fatalnie. Staraj się typować w miarę bezpiecznie. Zwróć szczególną uwagę w fazie play-off, gdzie każdy zespół kalkuluje i nie podejmuje dużego ryzyka. O ile w grupie faworyci często wygrywają bezpieczną różnicą bramek, tak w dalszej fazie mecze Mistrzostw Świata przypominają szachy.

Sprawdź: handicap – czym jest w zakładach bukmacherskich

Zakłady akumulowane w fazie grupowej są opłacalne

Typowanie AKO zawsze jest opłacalne, jeśli oczywiście uda Wam się prawidłowo ocenić dane typy. Na Mistrzostwach Świata w Katarze wystąpią 32 zespoły rozlosowane w 8 grupach. Codziennie będą rozgrywane co najmniej 3 spotkania. To oznacza, że będziesz mieć mnóstwo możliwości obstawienia co najmniej dwóch spotkań na kuponie akumulowanym. Faza grupowa jest najlepszą opcją na tego typu zakłady, ponieważ istnieje duże prawdopodobieństwo na wygranie spotkań przez faworytów. Niektórzy bukmacherzy mają również w swojej ofercie promocje dotyczące zakładów akumulowanych. Im więcej selekcji tym większa procentowa wygrana.

Oglądaj mecze Mistrzostw Świata na żywo

Jeśli masz tylko okazję, staraj się śledzić transmisje spotkań na mundialu. Może Ci to pomóc w dalszej fazie turnieju, ponieważ będziesz bogatszy o wiedzę, jak dana reprezentacja gra, czy jest w formie, jacy zawodnicy wyróżniają się umiejętnościami, a także jaką taktyką gra dany zespół. Oglądanie meczów MŚ 2022 jest także najlepszym wyborem dla typerów live, którzy celują wyłącznie w ten rodzaj zakładów. Mogą w ten sposób reagować na wydarzenia meczowe i podejmować najlepsze decyzje.

Sprawdź: Gdzie oglądać Mistrzostwa Świata FIFA

Korzystaj z atrakcyjnych kursów

Wyszukiwanie najlepszych okazji do obstawienia jest ogólną zasadą w bukmacherce. Mistrzostwa Świata są na tyle popularnym turniejem, że bukmacherzy rzadko dają możliwość wzbogacenia się na ich pomyłce. Wszystkie mecze MŚ 2022 będą wielokrotnie sprawdzane przez analityków sportowych, zanim zostaną dodane do oferty. W gąszczu kilku set rodzajów zakładów każdego dnia znajdzie się jednak taki, który przykuje Twoja uwagę. Jeśli uważasz, że kurs wystawiony przez operatora zakładów powinien być niższy, powinieneś rozważyć dany zakład jako opcję na potencjalny zarobek.

Przeczytaj: co to jest valubet

Nie typuj sercem, a rozumem

Zamiast po prostu analizować spotkania pod kątem formy, statystyk i innych czynników gracze często podczas Mistrzostw Świata w piłce nożnej kierują się emocjami oraz patriotyzmem niż zdrowym rozsądkiem. Większość osób stawia na rezultat, który chce, aby się wydarzył, a nie wynik, który ich zdaniem jest prawdopodobny. Przyjęcie bardziej analitycznego stanowiska to sposób na osiągnięcie długoterminowego sukcesu.

Nie sugeruj się najpopularniejszymi zespołami

Gdyby zapytać losowego fana piłki nożnej, która drużyna ma duże szanse na wygranie Mistrzostw Świata w Katarze w 2022 roku, prawdopodobnie usłyszelibyśmy w kółko te same reprezentacje jak np. Francja, Brazylia, Niemcy, Hiszpania, Włochy, czy Anglia. Chociaż są to drużyny, które w przeszłości odnosiły spore sukcesy, nie musi się to przekuć na nadchodzący turniej. Mistrzostwa Świata rozgrywane są co cztery lata, co prowadzi do dużej rotacji w składzie i wahania aktualnej formy. Nawet jeśli Brazylia zdobywała Puchar Świata aż 5 razy, nie ma to najmniejszego znaczenia w kontekście przyszłej edycji – Mistrzostwa Świata Katar 2022. Obstawianie przeciwko znanym drużynom, które przyciągają zainteresowanie graczy, ma spory potencjał na większe wygrane ze względu na wysokie kursy.

Sprawdzaj rankingi drużyn

Ranking zespołów pozwala przybliżyć aktualną sytuację, ale nigdy nie jest gwarancją, że dana reprezentacja zajdzie daleko na Mistrzostwach Świata. Śledzenie ekspertów może pomóc w analizie, ale w końcowym rezultacie powinieneś ufać swojemu instynktowi i statystykom, które według Ciebie mogą być istotne w doborze danego typu. Pamiętaj, że niedoświadczeni gracze przeważnie obstawiają na korzyść drużyn bez jakiejkolwiek głębszej logiki. Większość może uważać, że dany zespół wreszcie się przełamie lub skład powołany przez selekcjonera jest jednym z najlepszych na świecie. Niestety reguła ta nie zawsze się sprawdza. Przykładem może być Francja, która po zdobyciu trofeum w 2018 roku, dwa lata później odpadła na etapie 1/8 Mistrzostw Europy.

Analizuj składy drużyn

Podczas większych turniejów, a do takich z pewnością należą Mistrzostwa Świata w piłce nożnej, selekcjonerzy starają się tak zbilansować zespół, aby ten dotrwał do jak najdalszego etapu rozgrywek. Ma to ogromne znaczenie przede wszystkim w przypadku silnych reprezentacji. Uważaj na nagłe zmiany składów, gdy dana drużyna uzyska awans do dalszego etapu już po dwóch meczach w grupie. Najczęściej na ostatnie starcie trener może wystawić rezerwowy skład, aby dać odpocząć swoim najlepszym zawodnikom przed fazą pucharową. O kontuzjach raczej nie musimy pisać, ponieważ każdy wie, że wypadnięcie czołowego gracza, szczególnie w słabszych drużynach wiąże się z nieprzyjemnymi konsekwencjami. Na to też zwróć uwagę i sprawdzaj newsy po wszystkich meczach odnośnie do sytuacji medycznej zawodników. Składy drużyn zawsze są dostępne nawet kilka godzin przed pojedynkiem, więc masz dużo czasu na przemyślenie swojego zakładu.

Zachowaj pieniądze na dalszą grę

Obstawianie fazy grupowej jest potencjalnie lepszym rozwiązaniem niż w fazie pucharowej. Nie oznacza to jednak, że powinieneś większą część sumy na typowanie Mistrzostw Świata przeznaczyć właśnie na wspomnianą pierwszą fazę turnieju. Ogromny wpływ na sukces przy obstawianiu ma zarządzanie bankrollem. Im dalsza faza, tym więcej kibiców inwestuje duże pieniądze w swoją drużynę narodową. Podczas gdy pojedynki stają się coraz bardziej ekscytujące, a każdy błąd eliminuje reprezentację z Mistrzostw Świata, bukmacherzy wystawiają większe kursy, ponieważ ciężko wyłonić faworyta.

Jest to więc świetna okazja na zarobek, jeśli jesteś przekonany, że to właśnie Twój wytypowany zespół ma większe szanse na przejście do dalszego etapu. Gdybyś już w fazie grupowej roztrwonił większą część bankrollu, nie miałbyś na tym etapie dość wystarczających środków na grę. W związku z tym typy na Mistrzostwa Świata w piłce nożnej powinny iść w parze z zarządzaniem funduszami na grę. Ustal sobie stałą stawkę zakładu i ewentualnie zwiększaj ją, jeśli jesteś pewniejszy swojego typu.

Sprawdź: bankroll w zakładach bukmacherskich

Uważaj na zakłady długoterminowe

Zakłady z wyprzedzeniem mogą być satysfakcjonujące, ale postawienie zakładu na drużynę np. na 3 lata przed rozpoczęciem mundialu wiąże się z dużym ryzykiem. Większość reprezentacji narodowych nie spędza dużo czasu, grając ze sobą. Zawodnicy owszem sporo trenują przed Mistrzostwami Świata, ale nie wiadomo, jak drużyna podejdzie do turnieju i w jakiej jest dyspozycji, dopóki nie zobaczymy tego na żywo. Drużyna taka jak Francja może brylować przez 4 lata, a na turnieju niespodziewanie grać dużo gorzej w stosunku do oczekiwań. Jeśli nie znasz się aż tak na piłce i nie śledzisz aktualnych poczynań drużyn, lepiej skup się wyłącznie na typowaniu przedmeczowo lub na żywo.

Unikaj zaawansowanych zakładów specjalnych

Przy tysiącach zakładów na Mistrzostwa Świata 2022, zalecamy wybór najbardziej realistycznych ofert specjalnych. Bukmacherzy często oferują „dziwaczne” zakłady, które są mało prawdopodobne, więc uważaj, aby nie dać się wciągnąć, ponieważ jest to zwyczajna strata pieniędzy. Zamiast tego wybierz z oferty te zakłady, które są łatwe do zrozumienia. Przykładem mogą być:

Jeśli chodzi o powyższe przykłady wszystko, co musisz zrobić, to zbadać poprzednie turnieje i znaleźć łączące je zależności. Problem z bardziej złożonymi zakładami specjalnymi polega na tym, że opierają się one na bardzo konkretnych szczegółach. Na przykład możesz obstawić, że drużyna A strzeli więcej niż dziesięć goli, jednak co się stanie, jeśli zespołowi nie pójdzie i odpadnie już w fazie grupowej? Ta strategia obstawiania Mistrzostw Świata w piłce nożnej zdecydowanie zalecana jest tylko graczom, którzy odkryli jakieś zależności lub znaleźli wartościowy typ.

Pamiętaj o warunkach atmosferycznych

Mistrzostwa Świata Katar 2022 to edycja wyjątkowa i dotychczas niespotykana. Jest to pierwszy mundial w historii, który odbędzie się zimą z racji na panujące tam warunki pogodowe w okresie letnim. Pamiętać należy również, że mundial 2022 będzie rozgrywany pod koniec roku w trakcie trwania sezonu w najważniejszych ligach na świecie. Może to mieć wpływ na dyspozycję graczy i ich ogólne nastawienie. Wracając do pogody, zawsze odgrywa ona rolę w sposobie rozgrywania spotkań. Jeśli mecze odbywają się w słoneczny dzień, raczej nie ma się czym martwić. Jeśli jednak spotkaniom towarzyszy deszcz, silny wiatr lub niska temperatura, może to mieć wpływ na końcowy rezultat. Najbardziej narażeni na złe warunki atmosferyczne są bramkarze. Mogą oni mieć problem ze śliskimi piłkami lub silnym wiatrem, który powoduje zmianę trajektorii piłki.

Gdzie typować Mundial 2022?

Jest to pytanie, na które nie znamy odpowiedzi, ponieważ wszyscy legalni bukmacherzy mają w ofercie coś specjalnego, co wyróżnia daną firmę na tle innych. Najlepszą opcją jest znalezienie bukmachera z najlepszymi kursami, ale przecież każdy gracz ma własne preferencje co do obstawiania tak wyjątkowego turnieju, jakim są Mistrzostwa Świata w piłce nożnej 2022. Poniżej przedstawiamy kilka firm bukmacherskich organizujących zakłady sportowe w naszym kraju oraz ich najważniejsze zalety.

Typy Mundial – Bukmacher Fortuna

Jest to jeden z najbardziej rozpoznawalnych bukmacherów w naszym kraju. W 2021 roku firma świętowała 25 lecie działalności, a od 2012 roku posiada licencję Ministerstwa Finansów na organizowanie zakładów online oraz stacjonarnie. Jeśli zamierzasz podczas Mistrzostw Świata 2022 cieszyć się z obstawiania zakładów ze znajomymi, warto wybrać się do ponad 400 punktów naziemnych w całej Polsce. Żaden inny bukmacher nie daje takiego wyboru. Ponadto Fortuna cieszy się pozytywnymi opiniami wśród graczy na temat zakładów na żywo. Z pewnością mecze Mistrzostw Świata gwarantować będą ponad 200 rynków zdarzeń. Dodatkowo w trakcie spotkań zalogowani użytkownicy mogą korzystać z czatu na żywo w celu dzielenia się swoimi przemyśleniami i kuponami.

Sprawdź: kod promocyjny Fortuna

STS – typowanie Mistrzostw Świata

Drugim dużym bukmacherem jest STS. Ma on ogromne doświadczenie w oferowaniu zakładów sportowych i jeden z najlepszych systemów match-tracker na rynku. Znajdziemy w nim mnóstwo szczegółowych statystyk i świetne wizualizacje przebiegu spotkań. Na pewno ta funkcja przyda się fanom Mistrzostw Świata w piłce nożnej, którzy nie będą mieli czasu na oglądanie wszystkich pojedynków najlepszych reprezentacji. STS polecany jest wszystkim graczom live i tym, którzy chcą dostać na start zakład bez ryzyka do 100 zł. Jest to świetna opcja do wypróbowania serwisu i ewentualnego zaryzykowania podczas obstawiania pierwszego kuponu.

Przetestuj: STS bonus

Bukmacher Superbet – Promocje na mecze MŚ 2022

Jeśli szukasz bukmachera z dużym wyborem bonusów i promocji dla nowych oraz stałych graczy, to firma Superbet jest jednym z najlepszych wyborów. W zakładce „Promocje” nierzadko znajdziecie ponad 15 atrakcyjnych promocji. Superbet wyróżnia się na tle konkurenci przede wszystkim pomysłowością. Nigdzie indziej nie zaznacie tak dużej gamy bonusów. W związku z tym podczas Mistrzostw Świata w Katarze 2022 z pewnością można liczyć na atrakcyjne promocje tymczasowe w postaci freebetów, zakładów bez ryzyka i wiele, wiele innych. Warto również dodać, że na start każdy, kto przejdzie przez formularz rejestracyjny, otrzyma ofertę powitalną do 1500 zł, a w ramach niej największy zakład bez ryzyka na rynku!

Sprawdź: Superbet kod promocyjny

Mecze Mundial 2022 – Bukmacher LVBet

Na naszej liście najlepszych bukmacherów znalazł się oczywiście LVBet. Jest to topowy bukmacher w Polsce, który zawsze oferuje mnóstwo rynków zdarzeń. Jako jedyny posiada w ofercie zróżnicowane handicapy azjatyckie, dzięki czemu typy na Mistrzostwa Świata w piłce nożnej mogą być jeszcze atrakcyjniejsze. Ponadto LVBet dysponuje rozbudowanym match-trackerem przy typowaniu live, pakietem powitalnym do 3333 zł, opcją gry bez podatku, dużą liczbą metod płatności i nowoczesną aplikacją mobilną.

Zobacz: LVBet kod promocyjny

Typy Mundial u bukmachera BetX

Dlaczego ten bukmacher wzbudza w nas spore emocje przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata w Katarze? Ma to związek z bonusem od depozytu do 1500 PLN i freebetem o wartości 25 zł. Ponadto gracz może liczyć na zwiększenie wygranych przy obstawianiu kuponów akumulowanych oraz extra kursy na wybrane wydarzenia sportowe takie jak np. Mundial 2022.

Sprawdź: BetX zakłady bukmacherskie – oferta

Bukmacher ETOTO – Typy na Mistrzostwa Świata w piłce nożnej

Firma eTOTO niedawno przeżyła całkowitą zmianę interfejsu, dzięki czemu bukmacher zyskał w opiniach graczy. Od lat serwis uznawany jest za najlepszy pod względem kursów. eTOTO bardzo często ma dużo mniejszą marżę od konkurencji, co z pewnością ma wpływ na wygrane. Jeśli interesują Cię przede wszystkim duże kursy podczas obstawiania meczów Mistrzostw Świata, powinieneś założyć konto właśnie w tym serwisie.

Jaki kod bonusowy etoto uzyskasz po rejestracji konta?

Betfan – Zakłady na Mundial 2022

Jest to stosunkowo nowy bukmacher, który powoli wybija się na polskim rynku. Ma on w ofercie funkcję, która wzbudza spore zainteresowanie wśród graczy. Mowa tutaj o BetBuilder. Jest to nic innego jak kreator zakładów, który umożliwia typerom tworzenie zakładów w ramach jednego wydarzenia sportowego. Można jednocześnie dodawać kilka wariantów, a kurs wzrasta w zależności od ilości selekcji. Na kuponie może znajdować się kilka rodzajów zakładów utworzonych funkcją BetBuilder, co sprawia, że gracz dostaje szansę na naprawdę spore wygrane. Ponadto Betfan posiada jeden z największych zakładów bez ryzyka do 600 zł i często wprowadza promocje tymczasowe. Kto wie, może mecze Mistrzostw Świata będą okazją do skorzystania jednej z nich?

Co daje kod promocyjny Betfan?

EWINNER – Najlepsze warunki promocji na Mundial 2022

Jeśli planujesz typy na mundial w 2022 roku, powinieneś zainteresować się założeniem konta u bukmachera eWinner. Dlaczego? Plusów jest sporo, ale bez wątpienia największym jest bonus powitalny. Z kodem promocyjnym „TYPERVIP” otrzymujesz zakład bez ryzyka do 110 zł, który nie wymaga żadnego obrotu! Jest to ewenement na naszym rynku, ponieważ przeważnie firmy bukmacherskie oczekują od klientów kilkukrotnego obrotu, co nie zawsze się udaje. W eWinner dostajesz także opcję „Custom Bet„, dzięki której możesz stworzyć własny zakład, a obsługa klienta przeanalizuje go w ciągu 24h. Na pewno na mecze Mistrzostw Świata nie zabraknie unikalnych pomysłów.

Sprawdź: eWinner kod promocyjny

Kiedy rozpoczną się Mistrzostwa Świata FIFA 2022? Mundial 2022 rozpocznie się 21 listopada 2022 r. Finał Mistrzostw Świata 2022 zaplanowany jest na 18 grudnia 2022 roku i będzie to pierwszy w historii turniej na Bliskim Wschodzie, a także pierwszy rozgrywany zimą na półkuli północnej. Gdzie odbędą się Mistrzostwa Świata 2022? Gospodarzem turnieju jest Katar. Jest to drugie państwo w historii, które będzie miało zaszczyt organizować Mundial 2022 w Azji. Jaki jest najlepszy bukmacher uwzględniający typy na Mistrzostwa Świata w piłce nożnej? W Polsce mamy już ponad 20 legalnych bukmacherów. Każdy z nich oferuje zakłady na mundial 2022. Ciężko jest wybrać najlepszą firmę bukmacherską, ponieważ różnią się one ofertą, kursami, promocjami i dodatkowymi funkcjami. Sprawdź nasz ranking bukmacherów, który znajduje się na stronie Zawód Typer i przeanalizuj plusy i minusy poszczególnych operatorów. Co można typować w ramach Mistrzostw Świata w Katarze? Na długo przed rozpoczęciem turnieju gracze mają możliwość obstawiania zakładów długoterminowych. W trakcie trwania Mistrzostw Świata zarejestrowani gracze mogą obstawiać zakłady przedmeczowe oraz na żywo.