Coraz bardziej popularnie wśród typerów są inne rynki niż wskazanie zwycięzcy meczu. Może to być ciekawą metodą na znajdowanie typów z atrakcyjnymi kursami. Podobnie jest w przypadku zakładów na rzuty rożne. Jak obstawiać rzuty rożne oraz który bukmacher na nie najlepszą ofertę? Poniżej przedstawiamy wszystkie informacje.

Jak i gdzie obstawiać rzuty rożne?

W ostatnim artykule pisaliśmy na temat jak obstawiać żółte kartki, jakie statystyki i aspekty są potrzebne, żeby zwiększyć naszą skuteczność. W dzisiejszym wpisie przeanalizuję popularniejsze zakłady, jakimi są rzuty rożne, na co trzeba zwrócić uwagę i jaką ofertę dają nam polscy bukmacherzy.

Rodzaje zakładów na rzuty rożne

 • Łączna liczba rzutów rożnych – jest to podobny zakład do tego na liczbę goli w meczu. Działa to na takiej samej zasadzie, obstawiamy czy będzie powyżej, czy poniżej danej liczby rzutów rożnych w całym meczu, w pierwszej / drugiej połowie lub danej drużyny,
 • Kto zdobędzie więcej rzutów rożnych w meczu – jest to zakład 1X2 i obstawiamy, która z drużyn będzie miała na koniec meczu lub połowy więcej cornerów,
 • Handicapy – przypisywane są do jednej z drużyn. Najlepszym przykładem jest zakład: drużyna A -2,5 (handicap) i oznacza to, że ta drużyna musi mieć przewagę przynajmniej 3 rzutów rożnych na koniec meczu, aby zakład był wygrany i analogicznie drużyna B +2,5 (handicap), co oznacza, że drużyna może mieć maksymalnie stratę dwóch rogów na koniec pojedynku.

Kiedy jest rzut rożny?

Każda sytuacja, w której piłka opuści boisko w obrębie linii bramkowej całym obwodem, a ostatnim, który jej dotknął, jest zawodnik drużyny broniącej, wtedy odgwizduje rzut rożny. Cornery mają stałe miejsce wykonywania – są to cztery narożniki boiska, które oznaczone są chorągiewkami. To punkt zetknięcia się linii końcowej z linią boczną. Podczas wykonywania rzutu rożnego piłka musi przynajmniej stykać się z linią w narożniku dla niej wyznaczoną. Jeśli piłkę ostatni zagrał zawodnik drużyny przeciwnej, wówczas bramkarz zespołu broniącego rozpoczyna grę od własnej bramki.

Dyktowanie rzutów rożnych nie podlega analizie VAR. Jeśli zatem sędzia niesłusznie przyznał danej drużynie ten stały fragment gry, a po jego wykonaniu padła bramka, zostanie ona uznana. W opinii wielu kibiców i ekspertów jest to nieco krzywdzące.

Jak obstawiać rzuty rożne

Analiza przed meczem powinna się zacząć oczywiście od podstaw: statystyki rzuty rożne, takich jak średnia liczba wykonywanych rzutów rożnych przez gospodarza i drużynę gości, średnia liczba traconych cornerów przez obie drużyny, a także średnia liczba rzutów rożnych w meczach rozgrywanych przez dany zespół. Następnym bardzo istotnym aspektem jest liczba oddawanych strzałów i dośrodkowań, co bardzo wpływa na liczbę rzutów rożnych. Im więcej oddawanych strzałów, tym większa liczba rogów.

Warto analizować mecze pod względem stylu gry, ponieważ te drużyny, które często prowadzą grę i starają się grać na całej szerokości boiska lub wykonują sporo dośrodkowań, będą mieć często więcej okazji do rzutów rożnych, ponieważ obrońcy, często drużyny słabszej wybijają piłkę poza boisko, żeby zatrzymać niebezpieczeństwo.

Rzuty rożne często też występują grupami. Jeśli drużyna ma styl na krótki słupek, dużo częściej będzie miała okazję do rożnych niż ta przy stylu na długi słupek. Jeżeli nie lubimy obstawiać przed meczem to moim zdaniem bardzo dobrym rozwiązaniem, będzie obstawianie rzutów rożnych na żywo, ponieważ możemy obserwować, jak grają obie drużyny, który zespół przeważa itp. Drugim atutem grania live jest możliwość złapania niższej linii niż ta przedmeczowa i dogodniejszych kursów.

Oferta polskich bukmacherów na cornery

Oferty polskich bukmacherów na rzuty rożne potrafią mocno się różnić. Nie każdy może pochwalić się wieloma zdarzeniami i opcjami do gry cornerów. Warto wcześniej przyjrzeć się jej i przeanalizować, która jest dla nas najkorzystniejsza.

Jak obstawiać rzuty rożne w Fortunie?

Bukmacher Fortuna oferuje zakłady na rzuty rożne głównie na te najważniejsze mecze i najlepsze ligi, ale podczas zakładów na żywo oferta na cornery pojawia się nawet na te mniej popularne spotkania. Jeden z najpopularniejszych bukmacherów w Polsce oferuję zdarzenia na sumę rzutów rożnych w całym meczu, liczbę rożnych danej drużyny i tutaj spory plus, ponieważ możemy zagrać trzy różne linie, a nie tylko tę podstawową jak u większości bukmacherów. Ponadto:

 • liczba rożnych w pierwszej połowie
 • ile rożnych danego zespołu w pierwszej części meczu
 • liczba rożnych w drugiej odsłonie
 • liczba cornerów drużyn w drugiej połowie
 • kto zdobędzie więcej rzutów rożnych

LVbet ma jedną z najlepszych ofert na naszym rynku, jeśli chodzi o obstawianie rogów. Bukmacher ten raczy nas taką ofertą:

 • kto zdobędzie więcej rożnych w 1 połowie
 • szeroka oferta na sumę rzutów rożnych (bardzo dużo linii)
 • rzuty rożne w pierwszej połowie z uwzględnieniem linii azjatyckich dających zwrot stawki
 • handicapy azjatyckie na drużyny w 1 i 2 połowie, jak i w całym meczu
 • cornery w drugiej połowie
 • rzuty rożne drużyn, ale tylko podstawowe linie
 • liczba rogów drużyn w 1 i 2 połowie. Tutaj mamy do wyboru trzy linie
 • która połowa będzie miała największą liczbę rożnych
 • kto zdobędzie najwięcej rożnych
 • handicapy na zespoły (cały mecz, 1 i 2 połowa)

Forbet, eTOTO i inni...

Forbet również prezentuje się świetnie i znajdziemy tutaj niespotykane zakłady takie jak:

 • kto wykona pierwszy rzut rożny w meczu,
 • kto wykona ostatni corner,
 • przedziały rożnych drużyn i przedziały sum w meczu np. 8-10, 10-12 itd.

Brak niestety typów na druga połowę.

STS pod względem rożnych ma dość ubogą. Zagramy głównie sumę rzutów rożnych, kto zdobędzie więcej cornerów w meczu i przedział rogów drużyn.

W eTOTO znajdziemy coś nowego i świeżego, a mianowicie możliwość obstawiania kto zdobędzie pierwszy trzy, pięć, siedem lub dziewięć rzutów rożnych w meczu. Z dodatkowych opcji mamy, czy liczba cornerów będzie parzysta, czy nieparzysta, kto zdobędzie pierwszy lub ostatni rzut rożny i podstawowe linie na rogi zespołów. Do minusów trzeba zaliczyć brak typów na drugą połowę i brak zakładów na przedziały rożnych.

Typowanie rzutów rożnych w PZBuk

PZBuk oferuje identyczną ofertę jak bukmacher eTOTO. W Totalbecie mamy możliwość zagrania więcej niż jedną linię na sumę rożnych drużyn, handicapy, pierwszy i ostatni rożny drużyn. Ponadto, na przedziały rogów i sporą liczbę linii na cornery w pierwszej połowie. Niestety w tym przypadku również brakuje typów na drugą połowę meczu.


Jakie istnieją rodzaje zakładów na rzuty rożne?
Obecnie wyróżniamy 3 rodzaje zakładów na rzuty rożne. Są to: Łączna liczba rzutów rożnych, kto zdobędzie więcej rzutów rożnych w meczu oraz Handicapy.
Gdzie obstawiać rzuty rożne?
Obecnie każdy bukmacher oferuje zakłady na rzuty rożne.