Zakład długoterminowy, jak wynika już z samej jego nazwy, polega na obstawianiu wydarzeń, których rezultatu możemy się spodziewać dopiero po upływie odpowiedniej ilości czasu. Długość oczekiwania na rozliczenie gry jest w tym przypadku uzależniona od rodzaju postawionego zakładu. Momentem rozstrzygnięcia może być m.in. zakończenie określonej rundy lub sezonu albo ogłoszenie króla strzelców czy wyników mistrzostw kraju w danej dyscyplinie sportu. W ramach zakładów bukmacherskich tego typu pod uwagę zamiast jednego zdarzenia następującego w jasno sprecyzowanym czasie bierze się ich co najmniej kilka, ulokowanych w dłuższym okresie.

W przypadku zakładu długoterminowego istotne jest to, że w ramach niego typować należy jeszcze przed oficjalnym startem konkretnych rozgrywek. Czas, który upływa od jego obstawienia do momentu rozstrzygnięcia, jest niezbędny, aby gracze mogli zgadywać po wysokich kursach. Przykładowo, kto uplasuje się na określonym poziomie w tabeli dopiero na sam koniec bieżącego sezonu. W ogólności zatem zakład długoterminowy w bukmacherce uwzględnia bardzo dużo niejednolitych opcji. Natomiast, tym, co łączy je wszystkie, jest właśnie długi okres, potrzebny do uzyskania ich wyniku.

Kiedy bukmacherzy wystawiają zakłady długoterminowe?

zakłady długoterminowe bukmacherka

Zakład długoterminowy wystawiany jest przez legalnego bukmachera najczęściej niedługo przed rozpoczęciem sezonu w ramach określonych rozgrywek sportowych. Wówczas bardzo często wciąż nie jest do końca jasne, jakie rokowania komentatorzy dają poszczególnym zespołom. Czasem nawet to jak prezentować się będzie ich skład. W związku z tym faktem typowanie odbywa się tutaj w zasadzie zupełnie na tzw. czuja.

Zakład długoterminowy w bukmacherce może bazować na obstawianiu zwycięzcy, chociażby mistrzostw Europy w piłce nożnej lub mundialu. Może także koncentrować się na mistrzostwach krajowych. Tam typować będziemy np. Legię, jako zdobywcę pucharu Polski, Paris Saint-Germain jak triumfatora we Francji czy też Bayern Monachium w Niemczech.

W takich przypadkach jak opisane należy mieć jednak na uwadze, że pomimo relatywnie wysokich kursów. Z nimi z kolei wiążą się zakłady długoterminowe. Co ważne, przy obstawianiu bardzo oczywistych wyników nie można będzie liczyć na zbicie szczególnie dużej fortuny. Zamiast koncentrować się wyłącznie na jednej z lig, warto zmienić tok myślenia. Jeśli uda nam się w odpowiedni sposób skompletować kilka różnych lig, to nawet przy bardzo optymistycznych prognozach na zwycięstwo naszych faworytów, szanse na wysoki kurs pozostają całkiem spore.

Gdzie szukać zakładów długoterminowych?

Co do zasady, zakład długoterminowy oferuje zdecydowana większość działających na polskim rynku buków, jednak do tych udostępniających najciekawsze propozycje zaliczyć należy przede wszystkim:

Szczególnie interesujące zakłady tego typu odnajdziemy u ostatniego z wymienionych bukmacherów, będą to bowiem m.in. zakłady tworzone samodzielnie poprzez funkcję Custom Bet. Wśród gotowych propozycji natkniemy się z kolei np. na grę polegającą na wytypowaniu konkretnej drużyny baskijskiej, która w porównaniu do pozostałych osiągnie najwyższą pozycję w Primera División.

Korzystając z serwisów wymienionych wcześniej bukmacherów, jak i funkcjonujących w naszym kraju, odnajdziesz wiele różnych propozycji zakładów długoterminowych. Najczęściej należy się ich spodziewać jako elementów podpiętych pod określone ligi. Niekiedy jednak mogą być one również wydzielone do osobnej, dedykowanej sekcji strony lub możliwe do odszukania w zbiorczej kategorii zakładów specjalnych.

Czy warto obstawiać zakłady długoterminowe?

co to zakłady długoterminowe

Opcja ta wydaje się ciekawą alternatywą dla typerów, których męczy cykliczne obstawianie coraz to nowych meczów. Dodatkowo związane z tym regularne opracowywanie szczegółowych analiz. Ponadto, zakład długoterminowy w bukmacherce kojarzony jest powszechnie z szansą na spory zysk. Oczywiście, jeśli tylko zdecydujemy się odpowiednio długo na niego poczekać. Jednocześnie stanowi on także interesujące urozmaicenie w stosunku do swoich konwencjonalnych odpowiedników. Zdecydowanie znacząco zwiększa poziom emocji towarzyszący śledzeniu wyników konkretnego cyklu wydarzeń sportowych lub postępu ulubionej drużyny czy zawodnika.

Zwiń
Czym są zakłady długoterminowe? Zakład długoterminowy polega na obstawianiu wydarzeń, których rezultatu możemy się spodziewać dopiero po upływie odpowiedniej ilości czasu. Momentem rozstrzygnięcia może być m.in. zakończenie określonej rundy lub sezonu. Co więcej, może to być ogłoszenie króla strzelców czy wyników mistrzostw kraju w danej dyscyplinie sportu. Gdzie znajdują się zakłady długoterminowe? Zakłady długoterminowe przeważnie podpięte są pod określone ligi. Niekiedy jednak mogą być one również wydzielone do osobnej, dedykowanej sekcji strony.  Możliwe jest również do odszukania w zbiorczej kategorii zakładów specjalnych.