Pojedyncze zakłady bukmacherskie (nazywane popularnie „singlami” albo „solo”) są najczęściej wybieraną metodą typowania wyników meczów oraz innych wydarzeń. Istnieją jednak jeszcze inne metody obstawiania. Jedną z nich jest np. taśma w bukmacherce. Metoda kusi wysokimi wygranymi oraz ogromnymi emocjami.

Zanim jednak postawi się pieniądze w tego typu zakładzie, warto dowiedzieć się o nim więcej. W naszym wpisie opowiemy o tym, jak zrobić taśmy bukmacherskie i czy można nimi grać w skuteczny sposób, a także oszacujemy szansę na wygraną.

Czym jest taśma w bukmacherce?

taśma bukmacherska co to

Mianem taśmy określamy kupony, które składają się z kilku – lub wręcz kilkunastu – typów. Inne nazwy na tego typu zakłady to AKO czy Combo. Taśma w bukmacherce pozwala na wytypowanie wyników wielu zdarzeń. Myliłby się jednak ten, który sądzi, że kupon zwiększa szansę na zwycięstwo. Trzeba bowiem pamiętać, że taśma jest jednym i tym samym zakładem. W praktyce ryzyko porażki jest znacznie większe.

Jak zrobić taśmy bukmacherskie? Nic prostszego!

Większość legalnych bukmacherów ma taśmy w swojej ofercie. Wystarczy wybrać odpowiednią opcję. W ramach AKO typuje się przynajmniej kilka wyników. Dla przykładu może to być 10 meczów piłki nożnej w niemal dowolnym odstępie czasu. Tak stworzony kupon przygotowany jest do gry.

Ogólna zasada działania jest bardzo prosta. Wyniki odbywających się po kolei meczów porównuje się ze swoimi typami na kuponie. Jeśli trafnie obstawiło się zwycięstwo lub porażkę drużyny, taśma pozostaje w grze. To samo z kolejnymi meczami. Jeśli jednak w którymś momencie popełni się błąd, cały kupon można wyrzucić do kosza. Zakład zostaje przegrany! Łatwo więc obliczyć, że im więcej typów znajduje się na taśmie w bukmacherce, tym bardziej wzrasta ryzyko utraty przeznaczonych na niego pieniędzy.

Jak mądrze grać taśmy? Kilka porad

porady taśma bukmacherska

Oczywiście istnieją sposoby na zwiększenie swojej szansy na zwycięstwo, a przynajmniej zminimalizowania strat. Na samym początku warto się zastanowić, jaka dyscyplina sportowa najlepiej sprawdza się w tego typu zakładach. Wbrew pozorom najpopularniejszy sport, a więc piłka nożna, jest dość ryzykowna. Wynika to z faktu aż trzech opcji ukończenia meczu: zwycięstwa, porażki lub remisu. Skuteczne taśmy dotyczą częściej sportów, w których nie ma remisów. Szanse na dobre wytypowanie zwiększają się w ten sposób z 33% do 50%.

Kolejną dobrą praktyką jest obstawianie niewielkich kwot. W oczywisty sposób zmniejsza to potencjalną wygraną. Jednak porażka nie jest wówczas tak bolesna. Część skutecznych taśm to właśnie zakłady nisko kwotowe.

Trzecim sposobem na ograniczenie strat jest korzystanie z ofert legalnych bukmacherów, którzy mają system cash-out. Dzięki temu można w dowolnym momencie wycofać się z zakładu bukmacherskiego i odebrać pieniądze za dotychczasowe (dobre) typy.

Czy taśma w bukmacherce jest opłacalna?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie o opłacalność taśm. Z jednej strony ryzyko porażki zakładu jest bardzo duże. Przekłada się to jednak na znacznie lepszy kurs. Wystarczy wspomnieć klienta STS, który w ciągu jednego dnia zarobił grubo ponad 1 mln złotych na kilkunastu skutecznych taśmach. To pobudza wyobraźnię. Trzeba jednak mieć nie tylko duże szczęście, ale również rozległą wiedzę na temat samego sportu oraz obstawiania.

Skuteczne taśmy dla początkujących czy zaawansowanych?

tasiemka bukamcherska

Jeśli ktoś dopiero zaczyna swoją przygodę z typowaniem w zakładach wzajemnych, to z pewnością będzie się zastanawiać nad wyborem pomiędzy singlami a taśmami. W końcu perspektywa zarobienia bardzo dużych pieniędzy kusi każdego. Niemniej trzeba dobrze przemyśleć, jak mądrze grać taśmy. A to już domena osób, które mają przynajmniej minimalne doświadczenie z typowaniem. Nieznajomość zasad gry, metod obstawiania, a także statystyk meczów czy tym podobnych wydarzeń może sprawić, że pieniądze przepadną bezpowrotnie. Dlatego taśmy polecamy bardziej zaawansowanym graczom. Oczywiście można od razu wskoczyć na głęboką wodę, jednak trzeba się przygotować na porażkę. Jeśli dobrze się znosi ewentualną przegraną – taśmy w bukmacherce stoją przed nami otworem.

FAQ — pytania i odpowiedzi

Czy opłaca się grać taśmy? Kupony AKO, na których znajduje się dużo spotkań, zazwyczaj gwarantują nam duży zysk i wiele osób stara się ograć w ten sposób bukmachera, grając po 5 złotych. Czy jest to opłacalna metoda, to zależy jak często nasze tasiemki, okazują się wygrane? Ryzykujemy mało środków, dla dużej wygranej więc można powiedzieć, że się opłaca. Czy jest sens zaczynać od grania tasiemek? Jeśli jesteś początkującym graczem, powinieneś pobadać wszystkie możliwości. Oczywiście wszystko jest dla ludzi i można sobie sprawdzić, puszczając testową tasiemkę. Aczkolwiek do grania długich kuponów powinno się mieć informacje na temat form drużyn, istnieje także mit drużyn, które lubią psuć kupony, warto by było zapoznać się z tymi drużynami i nie wrzucać ich na kupon. Bardzo często też początkujący gracze ograniczają się do grania linii 1 × 2, a w tasiemkach warto spróbować grać tak zwane pewniaczki, czyli na przykład over 1,5 gola w meczu bramkostrzelnych drużyn czy też mecze z podpórkami.