Przed nami pierwsza gala KSW w 2023 roku. Gala XTB KSW 78 to dziewięć interesujących pojedynków. Oczy wszystkich kibiców będą w dużej mierze skupione na main evencie. Michał Materla zmierzy się w rewanżowej walce z Kendallem Grove. Legenda polskiego MMA, która walczy od 2006 roku, będzie chciał drugi raz poskromić amerykańskiego zawodnika hawajskiego pochodzenia. Tylko jeden z nich wyjdzie z klatki z podniesioną ręką w geście zwycięstwa. O której godzinie walka Materla vs Grove? Materla vs Grove kiedy walka?

Materla vs Grove - Kiedy walka? Data

Walka Michała Materli z Kendallem Grove nie robi aż tak wielkiego wrażenia, jak walka wieczoru na poprzedniej edycji, w której walczyli Pudzianowski i Khalidov. Niemniej jednak fanów dobrego widowiska z pewnością ten pojedynek może elektryzować. Rewanże bywają bardzo emocjonująca, tym bardziej po tylu latach.

Przed głównym daniem na gali KSW 78 w Szczecinie zobaczymy 8 bardzo ciekawych starć, w tym Borys Mańkowski i Valeriu Mircea oraz Tomasz Romanowski vs Radosław Paczuski.

Gala KSW 78 odbędzie się 21 stycznia 2023 roku w Netto Arena Szczecin. Początek został zaplanowany na godz. 19:00. Wcześniej około godziny 18:00 wystartuje studio. Pierwsze starcie Borys Dzikowski vs Andre Langen powinno rozpocząć się mniej więcej o 19:10. Następnie będziemy świadkami 8 pojedynków. Organizatorzy zdecydowali, że walka Materla vs Grove zasługuje na main event, więc odbędzie się jako ostatnia w kolejności całej karty walk KSW 78.

Materla vs Grove - Historia Zawodników

Michał Materla po dotkliwej porażce z Mariuszem Pudzianowskim na gali KSW 70 jest gotowy do powrotu do klatki największej polskiej organizacji MMA. Włodarze Konfrontacji Sztuk Walki zestawili go z Kendallem Grove.

- Będę się cieszył, ponieważ po naszym pojedynku były pewne kontrowersje, o których głośno mówił Grove. On jest kompletnym zawodnikiem, daje dobre walki na galach Bellatora. Myślę, że taki wybór federacji KSW byłby uzasadniony. Czekam, jestem gotowy.

Zawodnicy po raz pierwszy spotkali się w 2013 roku. Wówczas w wadze o międzynarodowy pas wagi średniej lepszy był Polak, który wygrał przez jednogłośną decyzję sędziów.

- Pamiętam, że strasznie ciężko zbijało mi się wtedy wagę. Snułem się wtedy po hotelu, wyglądałem jak pijana dżdżownica. Konsekwencją tego była moja gorsza dyspozycja w ringu. Na szczęście zadziałał mój charakter i to dzięki niemu wygrałem. Nie zapominajmy, że to była pierwsza walka na KSW, która toczyła się na przestrzeni 4 rund.

Ostatnimi czasy "Da spyder" przeplata triumfy z porażkami, walcząc pod szyldem Bellatora. Pokonywał Joego Vedepo, Christiana M'Pumbu i Joey'a Beltrana, uznając wyższość w trzech ostatnich walkach w tej federacji, przegrywając z Aleksandrem Szlemienko, John'em Salterem i AJ Matthews'em.

Michał Materla

Legenda polskiego MMA ma na koncie 40 zawodowych pojedynków. Zaczynał od starcia z Tomaszem Janiszewskim, którego poddał przez duszenie gilotynowe w drugiej rundzie na gali MMA Polska 2 - Eliminacje. Następnie idąc za ciosem, wygrał kolejne 7 pojedynków, w tym 6 w pierwszych rundach. Pierwsza weryfikacja umiejętności Materli przyszła na rok 2005. 26 listopada na gali Jungle Fight 5 musiał oddać wyższość Brazylijczykowi Evangeliście Santos, który w tamtym momencie dzierżył bilans 11-7. Santos pokonał Materlę w drugiej rundzie przez TKO. Sześć miesięcy później przegrał z Francuzem Miosem Rimbonem przez jednogłośną decyzję sędziów. W 2006 roku związał się z federacją KSW.

Na szóstej edycji wygrał cały turniej, pokonując w ćwierćfinale Everta Fyeeta, w półfinale Valdasa Poceviciusa, a w finale Krzysztofa Kułaka. Od tej pory Materla przez długi czas piął się w hierarchii wagi średniej. Jego starania miały finał 12 maja 2012 roku. Pokonując Jaya Silvę, zdobył upragniony pas mistrza KSW. Obronił go aż pięciokrotnie. Dopiero na KSW 33 zdetronizował go Mamed Chalidow, ubijając Materlę w 33 sekundy pierwszej rundy. W 2019 roku Polak otrzymał szansę powrotu na tron KSW kategorii średniej, jednak Scott Askham okazał się lepszy, nokautując Materlę latającym kolanem.

Michał Materla od porażki z Anglikiem stoczył sześć pojedynków, z czego cztery wygrał, a dwa przegrał. Najgłośniejszą porażką Materli była ta ostatnia z Mariuszem Pudzianowskim na gali KSW 70. Pojedynek był main eventem w wadze ciężkiej. Materla próbował zaskoczyć "Pudziana" w stójce, ale ta taktyka okazała się fiaskiem. Pudzianowski skutecznie punktował rywala, a w 107 sekundzie potężnym podbródkowym posłał Materlę na deski. Sędzia natychmiast przerwał starcie, a Materla potrzebował interwencji medycznej.

Kendall Grove

Amerykanin w zawodowym MMA zadebiutował na gali KFC 3: Island Pride w 2003 roku. Pokonał wówczas Tripstina Kersiano w pierwszej rundzie przez duszenie trójkątne nogami. Choć jego początek kariery to na zmianę zwycięstwa i porażki, nie przeszkodziło mu to w dostaniu angażu w największej federacji MMA na świecie. Jego przepustką do UFC okazał się reality show pod nazwą "The Ultimate Fighter", w którego finale rozprawił się z Edem Hermanem. Grove w UFC wystąpił trzynastokrotnie, wygrywając siedem pojedynków, w tym debiut z Amerykaninem Ed'em Hermanem.

Po pięcioletniej przygodzie z UFC Kendall, zanim zadebiutował w KSW, tułał się od gali do gali, wygrywając sześć z siedmiu starć, pokonując m.in. Dereka Brunsona z bilansem 9-0 i doświadczonego Japończyka Ikuhisa Minowa. 1 grudnia 2012 roku na KSW 21 poddał go Mamed Chalidow, Dwie edycje później w walce o pas wagi średniej odprawił go z kwitkiem właśnie Michał Materla, wygrywając przez jednogłośną decyzję sędziów. Była to ostatnia walka Amerykanina w federacji KSW. W latach 2013-2018 bił się w organizacji Bellator, wygrywając zaledwie cztery z dziewięciu pojedynków.

Swoją ostatnią dotychczasową walkę w karierze stoczył w sierpniu 2019 roku na gali World Fighting Championships 110. Grove pokonał wtedy Anthony'ego Ruiza w pierwszej rundzie przez poddanie.

Materla vs Grove o której godzinie walka?

Walka wieczoru, którą obstawisz u bukmachera Fortuna (zobacz: kod promocyjny Fortuna), biorąc pod uwagę, że gala wystartuje o 19:00, powinna rozpocząć się między godziną 23:00 a 00:00. Wszystko zależy od tego, ile potrwają poprzednie starcia.

Kiedy jest KSW 78?

Gala XTB KSW 78 odbędzie się w Szczecinie. Pierwsza impreza w tym roku zaplanowana jest na 21.01.2023 roku. Początek o godzinie 19:00.

KSW 78 gdzie oglądać?

Wyłączne prawa do transmitowania gal KSW ma platforma streamingowa Viaplay. Dostęp do transmisji kosztuje 34 zł. Subskrypcja odnawia się do momentu, aż sami z niej zrezygnujemy. Jeśli mieszkamy w kraju, w którym nie ma możliwości wykupienia subskrypcji na Viaplay, możemy to zrobić w dalszym ciągu na stronie kswtv.com

ksw 78

Bukmacher Fortuna przygotował specjalny bonus na obstawianie KSW 78. Kliknij powyższy baner i zarejestruj konto z naszym kodem, pamiętając o zgodach marketingowych. W zamian dostaniesz darmowe 20 PLN na start, 10 PLN Freebet przy pierwszej wpłacie na konto oraz trzy zakłady bez ryzyka na łączną kwotę 600 zł!