Przed nami długo wyczekiwana gala KSW 78. Dojdzie na niej do niezwykle emocjonującego rewanżu pomiędzy Michałem Materlą a Kendallem Grove'em. Obaj zawodnicy po raz pierwszy zmierzyli się ze sobą w 2013 roku. Wtedy stawką starcia był pas mistrzowski w wadze średniej, a górą był reprezentant Polski. Teraz żaden z zawodników nie jest już w mistrzowskiej dyspozycji, jednak jeśli ten pojedynek choć w połowie dostarczy takich emocji jak pierwsza walka, to kibice powinni być usatysfakcjonowani.

KSW 78 - Którzy Zawodnicy zawalczą w tej edycji?

Karta walk KSW 78, którą w całości możemy typować u bukmachera Fortuna (zobacz: kod promocyjny Fortuna), może nie jest tak mocna jak karta poprzedniego wydarzenia spod szyldu KSW, jednak również powinna dostarczyć fanom wielu emocji. Podczas sobotniego wydarzenia w walce wieczoru zobaczymy Michała Materlę oraz Kendalla Grove'a. W pierwszym ich pojedynku w 2013 roku zwyciężył Polak. Od tamtego starcia minęło 9,5 roku. Przed ten czas obaj zanotowali wiele wzlotów i upadków. Polak do klatki powróci po ciężkim nokaucie z rąk Mariusza Pudzianowskiego. Amerykanin natomiast po raz ostatni stoczył walkę w MMA w sierpniu 2019 roku. Wygrał wtedy w pierwszej rundzie przez poddanie z Anthonym Ruizem.

 

W co-main evencie KSW 78 Tomasz Romanowski skrzyżuje rękawice z Radosławem Paczuskim. Wygrany tego starcia najprawdopodobniej w kolejnej walce stanie do pojedynku o pas mistrzowski w dywizji średniej. Romanowski jest na fali czterech zwycięstw z rzędu. Radosław Paczuski posiada obecnie nieskazitelny bilans 5-0. W KSW stoczył jak na razie dwie walki. Reprezentant Uniq Fight Club w największej polskiej organizacji wygrał z Jasonem Wilnisem i Jasonem Radcliffem. Oba te starcia Polak zakończył przed czasem.

Na uwagę zasługują także dwa pojedynki w wadze lekkiej. W pierwszym Borys Mańkowski zmierzy się z Valeriu Mirceą. "Tasmański Diabeł" w tej walce postara się wrócić na zwycięską ścieżkę po dwóch porażkach z rzędu. W innym starciu w dywizji lekkiej Roman Szymański zmierzy się z Raulem Tutaraulim. Gruzin na KSW 78 zadebiutuje w polskiej organizacji. Reprezentant Polski natomiast jest na fali czterech zwycięstw z rzędu i wiele wskazuje na to, że od walki o pas dzieli go już tylko jeden triumf. Na gali KSW 78 w akcji zobaczymy także między innymi Łukasza Sudolskiego, Rafała Kijańczuka czy Łukasza Rajewskiego.

Sprawdź także - KSW 78 Transmisja

KSW 78 - Pełna Karta Walk

Karta walk gali KSW 78 rozpocznie się od pojedynku w dywizji średniej. Rękawice skrzyżują Borys Dzikowski i Andre Langen. Obaj w zawodowym MMA stawiają dopiero pierwsze kroki. Reprezentant Polski na swoim koncie ma dwie walki, a Niemiec zaledwie jedną. Po tym starciu zobaczymy walki Artura Szczepaniaka z Raimondasem Krilaviciusem oraz Łukasza Rajewskiego z Sahilem Sirajem. Oba te pojedynki odbędą się w wadze lekkiej.

W kolejnych walkach zobaczymy między innymi debiutującego w KSW Łukasza Sudolskiego czy Rafała Kijańczyka. Na uwagę z pewnością zasługuje starcie pomiędzy Borysem Mańkowskim a Valeriu Mirceą. Obaj zawodnicy są niezwykle doświadczeni. Łącznie na swoim koncie mają stoczonych 69 walk! Po tej walce w klatce zobaczymy Romana Szymańskiego i Raula Tutarauli. Kibice jednak z pewnością będą wyczekiwać dwóch ostatnich starć. W co-main evencie KSW 78 Tomasz Romanowski zawalczy z Radosławem Paczuski, a w walce wieczoru Michał Materla po raz drugi w karierze skrzyżuje rękawice z Kendallem Grove'em. 

Pojedynki gali KSW 78 odbędą się w następującej kolejności:

  • Borys Dzikowski vs Andre Langen
  • Artur Szczepaniak vs Raimondas Krilavicius
  • Łukasz Rajewski vs Sahil Siraj
  • Rafał Kijańczuk vs Marc Doussis
  • Łukasz Sudolski vs Kleber Raimundo Silva
  • Borys Mańkowski vs Valeriu Mircea
  • Roman Szymański vs Raul Tutarauli
  • Tomasz Romanowski vs Radosław Paczuski
  • Michał Materla vs Kendall Grove
ksw 78

Bukmacher Fortuna przygotował specjalny bonus na obstawianie KSW 78. Kliknij powyższy baner i zarejestruj konto z naszym kodem, pamiętając o zgodach marketingowych. W zamian dostaniesz darmowe 20 PLN na start, 10 PLN Freebet przy pierwszej wpłacie na konto oraz trzy zakłady bez ryzyka na łączną kwotę 600 zł!