Wiewiór i Krycha zmierzyli się w jedynej walce o pas na gali FAME MMA 14. Kto wygrał ten pojedynek?

Wiewiór vs Krycha FAME MMA 14

Wiewiór vs Krycha, czyli walka, która została ogłoszona na gali FAME MMA 13. Wówczas okazało się, że na kolejnym wydarzeniu spod szyldu FAME MMA mistrzowskiego pasa w wadze półśredniej będzie bronił Wiewiór, a trofeum w wadze do 77 kilogramów postara się odebrać mu Krycha.

Dla wielu z pewnością mogło być to spore zaskoczenie, jednak faktem było, że Krycha posiadał jeden z najlepszych rekordów w FAME MMA i pod względem czysto "sportowym" zasłużył na szansę walki o pas.

Kto wygrał walkę Wiewiór vs Krycha?

O tym, kto wygrał walkę Wiewiór vs Krycha na FAME MMA 14, przekonaliśmy się już w sobotę 14 maja. Właśnie na ten dzień zaplanowana była bowiem gala FAME MMA 14. Zanim dowiedzieliśmy się, kto wygrał walkę Wiewiór vs Krycha, mogliśmy wytypować ten pojedynek u oficjalnego sponsora federacji, czyli w firmie Betclic (zobacz kod promocyjny Betclic).

Bukmacherzy wystawili na ten pojedynek kursy, według których faworytem był Wiewiór. Nic dziwnego - aktualny mistrz, jak na standardy FAME MMA, posiada naprawdę solidne umiejętności, a Krycha, choć jego bilans robi wrażenie, nie bił się ze szczególnie wymagającymi przeciwnikami.

Wynik walki Wiewiór vs Krycha

Wynik walki Wiewiór vs Krycha może być niezwykle ważny dla przyszłości obu zawodników. Dla Krychy była to życiowa szansa, jeśli chodzi o starty w FAME MMA. Jeśli by wygrał, zdobyłby mistrzowski pas, a jego popularność wzrosłaby. Z kolei Wiewiór nie mógł sobie pozwolić na utratę pasa, gdyż był on niezwykle pewny siebie i z pewnością posiada lepsze umiejętności od swojego rywala.

Zobacz także - kim jest Krycha?

Na papierze był faworytem, ale niemający nic do stracenia Krycha nie był na straconej pozycji ze względu na swoje doświadczenie - przypomnijmy, że obaj startują w FAME MMA od pierwszych edycji gali.

Opis walki Wiewiór vs Krycha

Opis walki Wiewiór vs Krycha, czyli wyglądał ten pojedynek?

I runda

20 sekund stójki i Wiewiór zrobił to, co najlepiej potrafi, czyli poszedł po skuteczne obalenie. W korzystnej dla mistrza pozycji zakończyła się ta runda, którą zdecydowanie wygrał Wiewiór.

II runda

Ponad dwie minuty drugiej rundy toczyło się w stójce, gdzie minimalnie skuteczniejszy wydawał się Krycha. Ostatnie kilkadziesiąt sekund było jednak pod dyktando mistrza, który raz jeszcze obalił Krychę i zdominował go w tej płaszczyźnie.

III runda

W decydującej rundzie stójka trwała... kilkanaście sekund. Wiewiór poszedł za ciosem i po raz kolejny skutecznie obalił przeciwnika. Wiewiór po raz kolejny udowodnił, że jak na standardy FAME MMA jest naprawdę świetnym parterowcem i bez większych problemów obronił mistrzowski pas w kategorii półśredniej.

Wiewiór pokonał Krychę przez jednogłośną decyzję sędziów

Wyniki pozostałych walk FAME MMA 14: