Gimper i Tromba zmierzyli się w walce wieczoru gali FAME MMA 14. Kto wygrał ten pojedynek?

Gimper vs Tromba FAME MMA 14

Gimper vs Tromba, czyli walka wieczoru gali FAME MMA 14. Popularni twórcy interentowi wystąpili w najważniejszym pojedynku gali z numerem "14", choć wielu kibiców uważało, że bardziej na miano main eventu zasłużyła walka Nitro vs Xayoo. Pierwszy z nich miał jednak walkę wieczoru na FAME MMA 13, więc włodarze uznali, że bez sensu będzie powtarzać schemat i po raz kolejny, już na następnej gali, umieszczać youtubera w głównej walce całego wydarzenia.

Kto wygrał walkę Gimper vs Tromba?

O tym, kto wygrał walkę Gimper vs Tromba na FAME MMA 14, przekonaliśmy się już w sobotę 14 maja. Właśnie na ten dzień zaplanowana była bowiem gala FAME MMA 14. Zanim dowiedzieliśmy się, kto wygrał walkę Gimper vs Tromba, mogliśmy wytypować ten pojedynek u oficjalnego sponsora federacji, czyli w firmie Betclic (zobacz kod promocyjny Betclic).

Bukmacherzy wystawili na ten pojedynek kursy, według których faworytem był Tromba. Członek Ekipy Friza trenuje MMA dłużej od swojego przeciwnika, więc z pewnością to był główny z czynników, przez który został on uznany faworytem tego starcia.

Wynik walki Gimper vs Tromba

Wynik walki Gimper vs Tromba z pewnością będzie istotny dla obu zawodników, gdyż obaj na pewno chcieli dobrze pokazać się w debiucie w FAME MMA. Większa presja leżała po stronie Tromby, gdyż był on faworytem. Gimper z kolei nie miał wiele do stracenia - wielu kibiców czy ekspertów skazywało go na porażkę. Tak czy siak nie wiadomo było zbyt wiele o umiejętnościach obu zawodników, więc main event gali FAME MMA 14 zapowiadał się niezwykle emocjonująco.

Zobacz także - kim jest Tromba?

Opis walki Gimper vs Tromba

Opis walki Gimper vs Tromba, czyli jak wyglądał ten pojedynek?

I runda

Działo się w pierwszej rundzie! Zawodnicy szybko weszli w klincz, gdzie mocnym ciosem trafił Gimper, który zamroczył rywala. Następnie Gimper próbował duszenia gilotynowego, jednak Tromba skutecznie wydostał się z niekorzystnej pozycji, znajdując się na górze, przejmując pod koniec starcia inicjatywę.

II runda

Perfekcyjnie w drugą rundę wszedł Tromba, najpierw trafiając ciosami, a następnie obalając rywala i zyskując dosiad. Na 15 sekund przed końcem rundy sędzia przerwał pojedynek, gdyż Tromba zasypał przeciwnika potężnymi młotkami z dosiadu.

Tromba pokonał Gimpera przez TKO, runda 2

Wyniki pozostałych walk FAME MMA 14: