Fagata i Monika Kociołek zmierzyły się w hitowej walce kobiet na gali FAME MMA 14. Kto wygrał ten pojedynek?

Fagata vs Kociołek FAME MMA 14

Fagata vs Kociołek, czyli walka, która z pewnością wielu zaskoczyła. O ile angaż Moniki Kociołek w FAME MMA nie był szczególnie sensacyjny, o tyle fakt, że jej rywalką będzie zawodniczka High League, z pewnością już tak. Jak się jednak okazuje, FAME MMA i High League pozostają w dobrych stosunkach i wymieniają się zawodnikami. Dość powiedzieć, że w drugą stronę na wypożyczenie powędrował między innymi Marcin Dubiel.

Kto wygrał walkę Fagata vs Kociołek?

O tym, kto wygrał walkę Fagata vs Kociołek na FAME MMA 14, przekonaliśmy się już w sobotę 14 maja. Właśnie na ten dzień zaplanowana była bowiem gala FAME MMA 14. Zanim dowiedzieliśmy się, kto wygrał walkę Fagata vs Kociołek, mogliśmy wytypować ten pojedynek u oficjalnego sponsora federacji, czyli w firmie Betclic (zobacz kod promocyjny Betclic).

Bukmacherzy wystawili na ten pojedynek kursy, według których faworytką była Fagata. Kobieta miała już walkę na swoim koncie - co prawda przegraną, ale zawsze była bogatsza o doświadczenie od krócej trenującej debiutantki, czyli Kociołek.

Wynik walki Fagata vs Kociołek

Wynik walki Fagata vs Kociołek z pewnością będzie istotny dla obu zawodniczek. Fagata, gdyby przegrała, miałaby na swoim koncie dwie przegrane w dwóch walkach, więc nie wyglądałoby to zbyt dobrze. Z kolei Kociołek nie była szczególnie aktywna przed pojedynkiem, jeśli chodzi o działania medialne, więc włodarze FAME z pewnością chcieli, żeby przynajmniej zrobiła swoje w klatce.

Na papierze faworytką wydawała się Fagata, która trenowała dłużej i już wiedziała, z czym wiąże się stres wynikający z walki przed tak ogromną publicznością, jak to miało miejsce przy okazji FAME MMA 14.

Opis walki Fagata vs Kociołek

Opis walki Fagata vs Kociołek, czyli jak wyglądał ten pojedynek?

I runda

Premierowe starcie przebiegało w stójce, jednak brakowało celnych ciosów, nie wspominając już o seriach czy kombinacjach. Wydaje się, że na przestrzeni trzech minut celniej i mocniej trafiała Fagata.

II runda

Kolejne trzy minuty w stójce. Po jednym z ciosów Fagata trafiła na deski, jednak błyskawicznie się pozbierała i wstała. Tę rundę sędziowie prawdopodobnie zapisali na konto debiutantki.

III runda

W ostatniej rundzie bez niespodzianek - stójka. Tym razem celniej i mocniej trafiała Fagata, która dzięki temu zanotowała swoją premierową wygraną w MMA.

Fagata pokonała Kociołek przez jednogłośną decyzję sędziów

Wyniki pozostałych walk FAME MMA 14: