Norman Parke i Piotr "Szeli" Szeliga zmierzyli się w walce na nietypowych zasadach na gali FAME MMA 14. Kto wygrał ten pojedynek?

Parke vs Szeliga FAME MMA 14

Parke vs Szeliga, czyli walka, która swój początek miała na gali FAME MMA 13. Właśnie przed tym wydarzeniem obaj zawodnicy starli się bowiem przed hotelem, w którym zgromadzeni byli bohaterowie trzynastej edycji gali FAME.

Jak się okazało, konflikt słowny między Parke i Szelim podłapali organizatorzy, którzy postanowili ich zestawić już na kolejnej gali, czyli FAME MMA 14.

Kto wygrał walkę Parke vs Szeliga?

O tym, kto wygrał walkę Parke vs Szeliga na FAME MMA 14, przekonaliśmy się już w sobotę 14 maja. Właśnie na ten dzień zaplanowana była bowiem gala FAME MMA 14. Zanim dowiedzieliśmy się, kto wygrał walkę Parke vs Szeliga, mogliśmy wytypować ten pojedynek u oficjalnego sponsora federacji, czyli w firmie Betclic (zobacz kod promocyjny Betclic).

Bukmacherzy wystawili na ten pojedynek kursy, według których faworytem był Parke. Nic dziwnego - to były zawodnik UFC czy KSW, który bez problemów powinien był poradzić sobie z freakfighterem. Było jednak jedno "ale".

Wynik walki Parke vs Szeliga

Wynik walki Parke vs Szeliga, czyli czym było wspomniane wcześniej "ale"? Pojedynek odbył się w nietypowej formule - pierwsza runda na zasadach bokserskich, pozostałe dwie - MMA, a to wszystko w klatce rzymskiej. Dysponujący atomowym ciosem Szeliga z pewnością planował dążyć do zakończenia walki właśnie w premierowym starciu, gdyż na zasadach MMA nie powinien był mieć większych szans z byłym zawodnikiem UFC. Co prawda Szeliga był sporo cięższy od swojego rywala, ale nie powinno to było robić wielkiego wrażenia na Parke.

Opis walki Parke vs Szeliga

Opis walki Parke vs Szeliga, czyli jak wyglądał ten pojedynek?

I runda

Pełna dominacja byłego zawodnika UFC w pierwszej rundzie. Choć Szeliga ruszył mocno, Parke skutecznie blokował ciosy, odpowiadając z kontry potężnymi uderzeniami. Były tymczasowy mistrz KSW posłał Szeligę na deski, po czym sędzia Piotr Jarosz liczył byłego kulturystę.

II runda

Mocno ruszył Szeliga, ale - już na zasadach MMA - Parke świetnie obalił Polaka. Na 45 sekund przed końcem były zawodnik UFC rozbił Szeligę ciosami i sędzia przerwał pojedynek.

Parke pokonał Szeligę przez TKO (ciosy w parterze), runda 2

Wyniki pozostałych walk FAME MMA 14: