Mateusz "Muran" Murański i Alan "Alanik" Kwieciński zmierzyli się w ciekawie zapowiadającej się walce na gali FAME MMA 14. Kto wygrał ten pojedynek?

Kwieciński vs Murański FAME MMA 14

Kwieciński vs Murański na FAME MMA 14, czyli walka, do której prędzej czy później musiało dojść. Panowie - w tercecie z Jackiem Murańskim, ojcem Mateusza - od dawna dogryzają sobie w mediach i nie wypowiadają się na swój temat najlepiej.

Organizacja podłapała więc temat i postanowiła ich zestawić, co okazało się doskonałym pomysłem, gdyż Muran i Alan nie zawiedli, generując na konferencjach przed FAME MMA 14 ogromną porcję dymów.

Kto wygrał walkę Kwieciński vs Murański?

O tym, kto wygrał walkę Kwieciński vs Murański na FAME MMA 14, przekonaliśmy się już w sobotę 14 maja. Właśnie na ten dzień zaplanowana była bowiem gala FAME MMA 14. Zanim dowiedzieliśmy się, kto wygrał walkę Murański vs Kwieciński, mogliśmy wytypować ten pojedynek u oficjalnego sponsora federacji, czyli w firmie Betclic (odbierz kod promocyjny Betclic).

Bukmacherzy wskazywali, że faworytem tego starcia był Alan. Nie skreślali jednak przy tym Murańskiego, zapewne mając na uwadze to, jak mocnym dysponuje ciosem. Na papierze pojedynek zapowiadał się naprawdę ciekawie i każdy scenariusz brzmiał realnie.

Wynik walki Kwieciński vs Murański

Wynik walki Kwieciński vs Murański może być niezwykle ważny dla przyszłości obu zawodników. Choć obaj byli po porażkach, wydawało się, że nie stracili dużo, przegrywając ostatnie pojedynki. Muran musiał uznać wyższość w boksie Don Kasjo, z kolei Alan przegrał ze znacznie cięższym Denisem Załęckim, walcząc z nim przez pełen dystans.

Opis walki Kwieciński vs Murański

Opis walki Kwieciński vs Murański, czyli jak wyglądał ten pojedynek?

Zobacz także - kim jest Mateusz Murański?

I runda

3/4 rundy przebiegło w stójce, gdzie niskimi kopnięciami trafiał Kwieciński, a mocnego ciosu szukał Murański. Na ostatnie 30 sekund pojedynek przeniósł się do parteru na korzyść Kwiecińskiego, który zanurkował pod ciosem i zaakcentował zakończenie rundy obaleniem.

II runda

Potężnym ciosem trafił na początku rundy Murański, posyłając rywala na deski. Kwieciński przytulił się w parterze do rywala, starając się przetrwać. Muran z góry nie był szczególnie aktywny i Alan umiejętnie przetrwał kryzys. Kwieciński szukał techniki kończącej z dołu, ale bez powodzenia.

III runda

Po kilkunastu sekundach Murański znalazł się w parterze w korzystnej pozycji. Kwieciński starał się wstać i wrócić do stójki, ale cięższy przeciwnik skutecznie go kontrolował. Choć pojedynek wrócił do stójki, po kilku ciosach panowie wrócili do parteru - tym razem na korzyść Kwiecińskiego.

Murański pokonał Kwiecińskiego przez niejednogłośną decyzję sędziów (29-28, 28-29, 29-28)

Wyniki pozostałych walk FAME MMA 14: