Wiejski Koks i Natan Marcoń zmierzyli się w pierwszej walce na gali FAME MMA 16. Kto wygrał ten pojedynek?

Wiejski Koks vs Natan Marcoń FAME MMA 16

Wiejski Koks vs Natan Marcoń, czyli walka debiutantów, którzy od lat trenują na siłowni. Paszka wybudował nawet własną siłownię w stodole, którą ostatnio odwiedziła Ekipa WK. Jak dowiadujemy się z jego TikToka, Radosław Paszka zaczął treningi ponad 11 lat temu, jednak do starcia z Marconiem przygotowuje się od kilku tygodni. Jego przeciwnik jest znacznie młodszy, ale pod względem warunków fizycznych nie odbiega Wiejskiemu Koksowi, a wręcz przeciwnie. Bukmacherzy nie dają dużych szans Marconiowi, szacując jego wygraną po kursie ponad 3,50, ale wszystko zweryfikuje oktagon.

Kto wygrał walkę Wiejski Koks vs Natan Marcoń?

O tym, kto wygrał walkę Wiejski Koks vs Natan Marcoń na FAME MMA 16, przekonaliśmy się w sobotę 5 listopada. Właśnie na ten dzień zaplanowała została bowiem gala FAME MMA 16. Zanim dowiedzieliśmy się, kto wygrał walkę Wiejski Koks vs Natan Marcoń, mogliśmy wytypować ten pojedynek u oficjalnego sponsora federacji, czyli w firmie Betclic (zobacz kod promocyjny Betclic).

Wynik walki Wiejski Koks vs Natan Marcoń

Wynik walki Wiejski Koks vs Natan Marcoń z pewnością był istotny dla obu zawodników. Obaj panowie debiutowali, więc ciężko było przewidzieć wynik. Po krótkich filmikach wiadomo było, że Wiejski Koks lepiej radził sobie na tarczach, ale pojedynek odbył się w MMA. Dużym zaskoczeniem były kursy, bo bukmacherzy stawiali Wiejskiego Koksa w roli dużego faworyta. Zdaniem wielu walka była jednak w proporcji 50 na 50. Świat freak-fightów rządzi się swoimi prawami, tym bardziej, gdy dochodzi do walki debiutantów, których może zjeść stres.

Zobacz także - kim jest Natan Marcoń?

Opis walki Wiejski Koks vs Natan Marcoń

Opis walki Wiejski Koks vs Natan Marcoń, czyli jak wyglądał ten pojedynek?

Runda I

Od pierwszej sekundy agresywnie do przodu ruszył Marcoń. Jego szarża nie przyniosła jednak rezultatu. Wiejski Koks dobrze sobie radził i wyglądał lepiej w wymianach stójkowych. Po około minucie Bóg Estetyki sklinczował, zamknął rywala na siatce i próbował obalić. Radosław Paszko dobrze wybronił tę próbę i walka ponownie przeniosła się na środek klatki. Tam, do końca pierwszej rundy przeważał Wiejski Koks, który celnie trafiał.

Runda II

Druga runda była toczona w znacznie wolniejszym tempie. Obaj zawodnicy stracili wiele sił podczas pierwszych trzech minut. Praktycznie cała druga runda toczyła się w stójce. Wiejski Koks trafiał częściej i celniej. Z czasem twarz Marconia stawała się coraz bardziej zaczerwieniona.

Runda III

W trzeciej rundzie zarówno Paszko jak i Marcoń wyglądali już na krańcowo zmęczonych. Po kilku ciosach prostych wyprowadzonych przez Wiejskiego Koksa, półtorej minuty przed końcem, na szarżę zdecydował się Bóg Estetyki. Obaj zawodnicy znaleźli się jednak przy siatce w klinczu. Tam kilka kolan zadał Marcoń. To było jednak za mało i finalnie walkę na punkty zwyciężył Radosław Paszko.

Wynik walki: Radosław „Wiejski Koks” Paszko pokonał Natana Marconia przez jednogłośną decyzję sędziów

Sprawdź wyniki walk