Marta "Martirenti" Rentel i Wiktoria "Wiki" Jaroniewska zmierzyły się w jedynej walce kobiet na gali FAME MMA 16. Kto wygrał ten pojedynek?

Martirenti vs Jaroniewska FAME MMA 16

Martirenti vs Jaroniewska, czyli walka kobiet gali FAME MMA 16. Obie zawodniczki mają już pewne doświadczenie w oktagonie. Martirenti zawalczy po raz trzeci, jednak do tej pory nie odniosła jeszcze ani jednego zwycięstwa. Na gali FAME MMA 7 przegrała z Martą Linkiewicz w dość słabym stylu. Linkiewicz tak mocno obijała Rentel ciosami, że w pewnym momencie ta postanowiła obrócić się plecami, nie przywiązując wagi do obrony. Sędzia natychmiast przerwał pojedynek. Na FAME MMA 12 Martirenti znowu trafiła na dużo cięższą rywalkę, ale tym razem pokazała się z nieco lepszej strony, ostatecznie jednak ponosząc drugą porażkę z Kamilą "Zusje" Smogulecką. Rywalka Martirenti na FAME MMA 16 - Wiktoria Jaroniewska z przytupem weszła do świata freak-fightów. Na FAME MMA 14 odniosła niespodziewane zwycięstwo z Laluną, która była murowaną faworytką bukmacherów. Warto też dodać, że "Wiki" dostałą propozycję walki z gwiazdą Warsaw Shore na kilka dni przed wydarzeniem, zastępując Klaudię "Sheeya" Kołodziejczyk.

Kto wygrał walkę Martirenti vs Jaroniewska?

O tym, kto wygrał walkę Martirenti vs Jaroniewska na FAME MMA 16, przekonaliśmy się w sobotę 5 listopada. Właśnie na ten dzień zaplanowała została bowiem gala FAME MMA 16. Zanim dowiedzieliśmy się, kto wygrał walkę Martirenti vs Jaroniewska, mogliśmy wytypować ten pojedynek u oficjalnego sponsora federacji, czyli w firmie Betclic (zobacz kod promocyjny Betclic).

Wynik walki Martirenti vs Jaroniewska

Wynik walki Martirenti vs Jaroniewska stoi pod dużym znakiem zapytania. Co prawda faworytką tego starcia jest Wiktoria, ale Martirenti ma coś do udowodnienia sobie i przede wszystkim jej fanom. Trzy porażki z rzędu raczej przekreślają jej powrót do oktagonu w FAME, dlatego dla popularnej influencerki to być albo nie być. W grę przecież wchodzą duże pieniądze i szansa na dalsze udziały w galach. Jaroniewska nie ma nic do stracenia i patrząc na jej przygotowania, czuje się zdecydowanie pewniej w klatce od swojej przeciwniczki. O wyniku tej walki dowiedzieliśmy się w sobotni wieczór 5 listopada.

Zobacz także - kim jest Martirenti?

Opis walki Martirenti vs Jaroniewska

Opis walki Martirenti vs Jaroniewska, czyli jak wyglądał jedyny na gali FAME MMA 16 pojedynek kobiet?

Runda I

Od kopnięcia rozpoczęła Martirenti. Jaroniewska agresywnie jednak odpowiedziała ciosami. Kilka z nich doszło do twarzy Rentel, która starała się zaskoczyć przeciwniczkę wysokimi kopnięciami. Decydujący moment pierwszej rundy wydarzył się na piętnaście sekund przed końcem. Jaroniewska wyłapała wtedy kopnięcie Martirenti i przeniosła walke do parteru. Tam przeszła do pozycji bocznej i z niej zadała kilka ciosów na głowę Rentel.

Runda II

Pierwsza minuta drugiej rundy mocno przypominało pierwszą odsłonę. Jaroniewska skupiła się na uderzeniach rękoma natomiast Rentel starała się kopać. Po minucie Martirenti przewróciła się z czego skorzystała Jaroniewska. Wiktoria szybko przeszła do dosiadu i tam zasypała rywalkę ciosami. Tym samym sędzia był zmuszony przerwać pojedynek.

Wynik walki: Wiktoria "Wiki" Jaroniewska pokonała Martę "Martirenti" Rentel przez TKO, runda II

Sprawdź wyniki walk