Dariusz "Daro Lew" Kaźmierczuk i Filip "Filipek" Marcinek zmierzyli się w jednej z walk na gali FAME MMA 16. Kto wygrał ten pojedynek?

Daro Lew vs Filipek FAME MMA 16

Daro Lew vs Filipek, czyli walka jednego z najbardziej doświadczonych freak-fighterów w Polsce kontra raper, który stoczył do tej pory cztery pojedynki w FAME. Ku uciesze fanów starcie ma podłoże konfliktu, który jednak rozpoczął się z dość błahego powodu. Filipek na jednej z konferencji przed FAME 11 wspomniał o Daro Lwie w nieprzychylnych słowach. Kaźmierczuk od razu podłapał temat, zaczynając prawdziwą wojnę na swoich mediach społecznościowych, udostępniając śmieszne memy z raperem.

Kto wygrał walkę Daro Lew vs Filipek?

O tym, kto wygrał walkę Daro Lew vs Filipek na FAME MMA 16, przekonaliśmy się w sobotę 5 listopada. Właśnie na ten dzień zaplanowała została bowiem gala FAME MMA 16. Zanim dowiedzieliśmy się, kto wygrał walkę Daro Lew vs Filipek, mogliśmy wytypować ten pojedynek u oficjalnego sponsora federacji, czyli w firmie Betclic (zobacz kod promocyjny Betclic).

Wynik walki Daro Lew vs Filipek

Wynik walki Daro Lew vs Filipek to wielka niewiadoma. Kaźmierczuk wchodzi do klatki po raz trzynasty w zawodowej karierze. Trzeba przyznać, że ma on spore doświadczenie, ale jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkie jego dotychczasowe starcia w MMA, to minut spędzonych w klatce jest jak na lekarstwo. Daro Lew dzierży niechlubny rekord 1-11, a jego jedyna wygrana miała miejsce na gali MMA Cup 10, podczas której pokonał Dawida Harasa - zawodnika z jeszcze gorszym bilansem niż on. Nie można odmówić mu jednak samozaparcia i ciągłej zajawki sportami walki w wieku 48 lat.

Od poprzedniej jego walki na MMA-VIP minął już prawie rok, więc istnieje szansa, że Kaźmierczuk w końcu pokaże się z lepszej strony. Jego rywalem będzie Filipek, który ostatni raz poczuł emocje w oktagonie w listopadzie 2021 roku. Na gali FAME 11 przegrał z Amadeuszem Roślikiem po jednogłośnej decyzji sędziów, a jego bilans w dotychczasowej karierze freak-fightera to dwie wygrane i dwie porażki.

Zobacz także - kim jest Daro Lew?

Opis walki Daro Lew vs Filipek

Opis walki Daro Lew vs Filipek, czyli jak wyglądał ten pojedynek?

Runda I

Filipek agresywnie rozpoczął pojedynek. Dariusz Kaźmierczuk był jednak uważny i szczelnie trzymał gardę. Daro Lew trzymał przeciwnika na dystans i umiejętnie punktował ciosami prostymi. Przez pewien czas wydawało się, że pierwszą odsłonę zwycięży właśnie Kaźmierczuk. Na około pół minuty przed końcem Filip Marcinek posłał na deski przeciwnika silnym ciosem. Daro Lew zdołał wstać, jednak koniec był już tylko kwestią czasu. Filipek trafił rywala, a ten nie był w stanie kontynuować pojedynku.

Wynik walki: Filip "Filipek" Marcinek pokonał Dariusza "Daro Lwa" Kaźmierczuka przez TKO, runda I

Sprawdź wyniki walk