Tańcula vs Murański, czyli walka wieczoru gali FAME MMA 12. Pojedynek, który jeszcze tydzień temu nie miał prawa się wydarzyć. Kto wygrał?

Tańcula vs Murański FAME MMA 12

Tańcula vs Murański na FAME MMA 12, czyli... do takiej walki miało dojść, ale rywalem Arkadiusza Tańculi miał być Mateusz Murański, a nie Jacek. Syn Jacka nabawił się jednak kontuzji, a do walki wskoczył ojciec pierwotnego rywala Tańculi. Była to więc bezprecedensowa sytuacja, podobnie jak zasady, na jakich odbędzie się pojedynek – w rzymskiej klatce 3x3. Wszystko ze względu na kontuzję lewej ręki, z jaką do walki wychodzi Murański.

Galę FAME MMA możesz obstawiać u bukmachera BETCLIC, zakładając konto z kodem promocyjnym TYPERVIP.

Kto wygrał walkę Tańcula vs Murański?

O tym, kto wygrał walkę Tańcula vs Murański przekonaliśmy się podczas sobotniej gali. Dla wielu fanów FAME MMA było to najciekawsze wydarzenie całej gali. Trudno się dziwić – o Murańskim od dawna mówiło się wiele, on sam opowiada sporo, ale nie wiadomo było, czy faktycznie jest tak dobry w trakcie walki, jak mówi. Doszło więc do weryfikacji jego słów i przekonaliśmy się, czy faktycznie słynny duch wujka Władka również i tym razem objawił się w postaci walecznego serca przedstawiciela rodziny Murańskich.

Wynik walki Tańcula vs Murański

Wynik walki Tańcula vs Murański, czyli... obaj mieli sporo do stracenia. Jeśli Tańcula przegrałby ze starszym o 22 lata, kontuzjowanym Murańskim, jego wizerunek w znaczącym stopniu by ucierpiał. Z kolei przegrana Murańskiego, zdaniem wielu kibiców czy ekspertów, sprawiłaby, że jego legenda również zostałaby mocno nadszarpnięta.

Zobacz także - kim jest Jacek Murański?

Opis walki Tańcula vs Murański

Opis walki Tańcula vs Murański, czyli co tam się wydarzyło?

I runda

Co za starcie! Tańcula trafił potężnymi ciosami, wydawało się, że Murański zostanie znokautowany, ale 52-letni rywal przetrwał nawałnicę ciosów. Murański nie atakował - tylko się bronił!

II runda

Potężne kopnięcia ze strony Tańculi, liczne ciosy i obalenie, przy którym Murański - mimo upominania przez sędziego - złapał się za siatkę, przez co odjęto mu punkt. Kolejna runda dla Tańculi.

III runda

Bitki ciąg dalszy! Ponownie sędzia odebrał punkt Murańskiemu, gdyż ten... ugryzł Tańculę. Kolejna runda dla młodszego z zawodników.

IV runda

Kolejny faul Murańskiego - złapanie się siatki. Sędzia zdyskwalifikował 52-letniego zawodnika.

Arkadiusz Tańcula pokonał Jacka Murańskiego przez dyskwalifikację, runda IV

Wyniki pozostałych walk FAME MMA 12: