Bestia vs Radzikowski, czyli „największa” walka na gali FAME MMA 12. Obaj zawodnicy to byli strongmeni, więc jedno było pewne – ciosu obu będą sporo ważyć!

Bestia vs Radzikowski FAME MMA 12

Bestia vs Radzikowski na FAME MMA 12, czyli kolejny pojedynek na karcie walk FAME MMA 12. Piotr Piechowiak, czyli Bestia, w klatce FAME MMA pokazał się po raz trzeci – do tej pory był niepokonany. Z kolei Krzysztof Radzikowski zadebiutował w formule MMA. Do swojego premierowego startu przygotowywał się w renomowanym poznańskim klubie Ankos MMA pod okiem jednego z najlepszych trenerów w Polsce, czyli Andrzeja Kościelskiego.

Kto wygrał walkę Bestia vs Radzikowski?

O tym, kto wygrał walkę Bestia vs Radzikowski przekonaliśmy się podczas sobotniej gali. Na papierze faworytem wydawał się być Bestia, który miał większe doświadczenie w klatce. Radzikowski jest jednak... większy. Jeśli więc treningi pod okiem trenera Kościelskiego przebiegały solidnie, niektórzy zastanawiali się, czy nie zaskoczy on swojego rywala na przykład efektownym obaleniem – wszak jego klub specjalizuje się w zapasach.

Wynik walki Bestia vs Radzikowski

Wynik walki Bestia vs Radzikowski, czyli albo trzecia wygrana z rzędu i walka o pas wagi ciężkiej, albo udany debiut utytułowanego strongmana - takie były scenariusze. Bestia, mający na swoim koncie wcześniej dwie wygrane, jeśli wygrałby po raz trzeci, z pewnością mógłby dążyć do pojedynku o pas mistrzowski, którego w tej kategorii wagowej w FAME MMA jeszcze nie ma. Z kolei wygrana Radzikowskiego sprawiłaby, że zanotowałby on udany debiut.

Galę FAME MMA możesz obstawiać u bukmachera BETCLIC, zakładając konto z kodem promocyjnym TYPERVIP.

Opis walki Bestia vs Radzikowski

Opis walki Bestia vs Radzikowski, czyli jak to wyglądało?

I runda

Od mocnych ciosów w stójce zaczęli obaj, a Radzikowski dorzucił również kopnięcia. Bestia trafił jednak mocno i obalił, zyskując dosiad. Radzikowski starał się przede wszystkim przetrwać i udała mu się ta sztuka, wstając do stójki na ostatnie kilkanaście sekund.

II runda

Od ataku rozpoczął Radzikowski, jednak mocno trafił Bestia, dzięki czemu obalił rywala. Kontrolował w tej pozycji swojego przeciwnika, wygrywając drugie starcie.

III runda

Radzikowski w swoim stylu rozpoczął od kopnięcia. Gdy Bestia znalazł się w małych tarapatach, natychmiast obalił rywala, powtarzając schemat z poprzednich rund. Bestia wykazał się większym doświadczeniem w MMA i zanotował przeciwnikowi debiutancką porażkę.

Piotr "Bestia" Piechowiak pokonał Krzysztofa Radzikowskiego przez jednogłośną decyzję sędziów.

Wyniki pozostałych walk FAME MMA 12: