Polak vs Wiewiór, czyli jedyna walka o mistrzowski pas podczas gali FAME MMA 12. Kto sobotniego wieczora zgarnął do domu efektowne trofeum?

Polak vs Wiewiór FAME MMA 12

Polak vs Wiewiór na FAME MMA 12, czyli walka, do której prędzej czy później musiało dojść. Adrian „Polak” Polański, mistrz FAME MMA i Maksymilian „Wiewiór” Wiewiórka, czyli jeden z najlepszych zawodników FAME MMA, jeśli chodzi o poziom sportowy. O tym pojedynku mówiło się od dawna i – jak się okazało – kibice zobaczyli to widowisko na sobotniej gali z numerem 12.

Galę FAME MMA 12 możesz obstawiać u bukmachera BETCLIC, zakładając konto z kodem promocyjnym TYPERVIP.

Kto wygrał walkę Polak vs Wiewiór?

O tym, kto wygrał walkę Polak vs Wiewiór przekonaliśmy się podczas sobotniej gali. Na papierze faworytem wydawał się Wiewiór, który zdawał się być lepszym zawodnikiem od Polaka na każdej płaszczyźnie. Jak jednak poradzi sobie z presją - takie pytania mogli zadawać sobie wszyscy. Czy perspektywa zdobycia pasa nie sparaliżuje zawodnika z Wrocławia? Polak był znacznie bardziej doświadczony, jeśli chodzi o starty w FAME MMA, więc tego typu aspekty pozasportowe zna doskonale.

Wynik walki Polak vs Wiewiór

Wynik walki Polak vs Wiewiór, czyli albo obrona pasa i pokonanie mocnego zawodnika, albo odebranie pasa i zasłużone sięgnięcie po mistrzowskie trofeum - scenariusze były dwa. Polak zdobył pas w swojej poprzedniej walce, pokonując Dawida Malczyńskiego. Mówi się, że pierwsza obrona jest najtrudniejsza – czy faktycznie tym razem tak było? Wiewiór mówił od dawna o tym, że jego celem jest pas, więc w sobotę okazję do spełnienia swojego marzenia, jeśli chodzi o starty w FAME MMA.

Opis walki Polak vs Wiewiór

Opis walki Polak vs Wiewiór, czyli jak to wyglądało?

I runda

Ależ cepy na początek! Celniej trafiał Polak, a Wiewiór dążył do klinczu i obalenia, co udało mu się po minucie pierwszej rundy. Wiewiór kontrolował rywala z góry, ale na minutę przed końcem wrócili do stójki. Po 30 sekundach wrócili jednak do parteru - z Wiewiórem z góry.

II runda

45 sekund drugiej rundy i skuteczne obalenie Wiewióra. W takiej płaszczyźnie zakończył też starcie, dzięki czemu pewnie wygrał drugą odsłonę.

III runda

Trzecia runda, czyli wymiana w stójce i klincz na początku, a potem bez niespodzianek - obalenie w wykonaniu Wiewióra i dosiad. Przeleżał swojego rywala, szukając poddania, jednak bezskutecznie. Wiewiór nowym mistrzem FAME MMA!

Wiewiór pokonał Adriana Polaka przez jednogłośną decyzję sędziów.

Wyniki pozostałych walk FAME MMA 12: