Daniel „Rutek” Rutkowski i Piotr Pająk są kolejnymi zawodnikami, którzy zmierzyli się w jednej z walk na gali Prime Show MMA 3. Był to zdecydowanie najbardziej sportowy pojedynek na tej karcie walk. Kto wygrał ten pojedynek?

Rutek vs Pająk Prime Show MMA 3

Rutek vs Pająk, czyli jedna z walk na gali Prime Show MMA 3. Daniel Rutkowski i Piotr Pająk to jedyni sportowcy z krwi i kości na najbliższej gali Prime Show MMA. Rutek obecnie jest zawodnikiem KSW, a jego rekord w MMA wynosi 14-3. Piotr Pająk natomiast przez długi czas przebywał w Tajlandii gdzie toczył walki w formule Muay Thai. Znany jest także z występów w FAME MMA. To starcie odbyło się w formule bokserskiej.

Kto wygrał walkę Rutek vs Pająk?

O tym, kto wygrał walkę Rutek vs Pająk na Prime Show MMA 3, przekonaliśmy się już w sobotę 1 października. Właśnie na ten dzień zaplanowana została bowiem gala Prime Show MMA 3. Zanim dowiedzieliśmy się, kto wygrał walkę Rutek vs Pająk, mogliśmy wytypować ten pojedynek u oficjalnego sponsora federacji, czyli w firmie Fortuna (zobacz kod promocyjny Fortuny).

Wynik walki Rutek vs Pająk

Wynik walki Rutek vs Pająk z pewnością był istotny dla obu zawodników. Bez wątpienia większa presja spoczywała na Danielu Rutkowskim. Przez większość ekspertów był on uważany za zdecydowanego faworyta. Nie można jednak zapominać, że Pająk ma duże doświadczenie w płaszczyźnie stójkowej i mógł okazać się on trudnym przeciwnikiem. Wynik walki Rutek vs Pająk poznaliśmy już w sobotni wieczór.

Opis walki Rutek vs Pająk

Opis walki Rutek vs Pająk, czyli jak mógł wyglądać ten pojedynek? Starcie to zakontraktowane zostało zaledwie na cztery rundy. Jak na boks jest to bardzo krótki czasu. Większość pojedynków w tej formule jest zakontraktowanych na co najmniej osiem rund. Mogliśmy się zatem spodziewać, że obaj zawodnicy narzucą tu wysokie tempo. Wszystkiego dowiedzieliśmy się jednak już w sobotni wieczór.

Piotr Pająk rozpoczął od prostego ciosu prawą ręką. Później doszło do paru wymian z obu stron. Pierwsza odsłona stała na naprawdę wysokim poziomie i mogła się podobać. W drugiej rundzie znów pierwsze ciosy wyprowadził Pająk. Później aktywniejszy był jednak Rutek, nie dając się również trafić. 40 sekund przed końcem rundy Pająk zaatakował kilkoma celnymi ciosami, które zrobiły wrażenie na Rutku. W trzeciej rundzie mocno atakował Rutek, wykorzystując zasięg rąk. Po stronie Piotra Pająka pojawiło się już zmęczenie, co sugeruje, że miał on tlenu tylko na dwie pełne rundy. Na 45 sekund przed końcem trzeciej odsłony panowie zderzyli się przypadkowo głowami i sędzia przerwał walkę, a ekipa Pająka była zmuszona do zatrzymania krwawienia z łuku brwiowego Piotra. W czwartej rundzie Rutkowski zamknął przy siatce Pająka. Ten mimo wszystko zaczął atakować Rutka. Panowie wymieniali się sierpami, a minutę przed końcem walki sędzia przerwał pojedynek, bo z łuku brwiowego Pająka zaczęła mocniej lecieć krew. Po wznowieniu Rutkowski ruszył na rywala, kilka ciosów i koniec walki.

Daniel "Rutek" Rutkowski pokonał Piotra Pająka przez jednogłośną decyzję sędziów.