Maciej "Big Jack" Jarema i Jan "Little Johnny" Kempisty są kolejnymi niskorosłymi zawodnikami, którzy zmierzyli się w jednej z walk na gali Prime Show MMA 3. Kto wygrał ten pojedynek?

Big Jack vs Janek Kempisty Prime Show MMA 3

Big Jack vs Janek Kempisty, czyli jedna z walk na gali Prime Show MMA 3. To starcie zostało dodane do oficjalnej karty walk trzeciej odsłony gali, której twarzą jest "Don Kasjo" na kilka dni przed wydarzeniem. Ciężko było stwierdzić, czy panowie mają jakikolwiek konflikt, gdyż nie mieliśmy okazji zobaczyć ich na konferencjach. Wiemy jednak, że 36-letni Janek Kempisty o ksywie "Little Johnny" wszedł do klatki po raz pierwszy w karierze. Miał on jednak doświadczenie w sztukach walki i posiada purpurowy pas BJJ. Z kolei dla Macieja "Big Jacka" Jaremy było to trzecie starcie w oktagonie. Do tej pory mierzył się z Jakubem "Carlito" Olewińskim i Mateuszem "Mini Majkiem" Krzyżanowskim. Pierwszą walkę wygrał, natomiast w drugiej musiał oddać wyższość jednemu z członków Ekipy.

Kto wygrał walkę Big Jack vs Janek Kempisty?

O tym, kto wygrał walkę Big Jack vs Janek Kempisty na Prime Show MMA 3, przekonaliśmy się już w sobotę 1 października. Właśnie na ten dzień zaplanowana została bowiem gala Prime Show MMA 3. Zanim dowiedzieliśmy się, kto wygrał walkę Big Jack vs Janek Kempisty, mogliśmy wytypować ten pojedynek u oficjalnego sponsora federacji, czyli w firmie Fortuna (zobacz kod promocyjny Fortuny).

Wynik walki Big Jack vs Janek Kempisty

Wynik walki Big Jack vs Janek Kempisty z pewnością był istotny dla obu zawodników. Według ekspertów i bukmacherów walkę powinien był wygrać Janek. Na jego korzyść działało z pewnością to, że posiada większe doświadczenie w sztukach walk. Big Jack natomiast miał na swoim koncie już dwie walki i wiedział, z czym to się je. Wynik walki Big Jack vs Janek Kempisty poznaliśmy już w sobotni wieczór.

Opis walki Big Jack vs Janek Kempisty

Opis walki Big Jack vs Janek Kempisty, czyli jak mógł wyglądać ten pojedynek? Przebieg tej walki do końca był pod znakiem zapytania. Janek ma doświadczenie w brazylijskim Jiu-Jitsu, więc istniało duże prawdopodobieństwo, że będzie dążył do obaleń i skończenia rywala w parterze. Big Jack od lat trenuje jednak MMA i z pewnością wyciągnął ważne wnioski po porażce z "Mini Majkiem". Pojedynek zapowiadał się interesująco, a wszystkiego dowiedzieliśmy się już w sobotni wieczór.

W pierwszej rundzie aktywniejszy był Big Jack, ale Janek starał się co jakiś czas odpowiadać prawym prostym. Do większej wymiany doszło na 20 sekund przed końcem pierwszej odsłony, kiedy to "Little Johnny" ruszył na Big Jacka, ale ten szybko uspokoił jego zapędy. W drugiej odsłonie nic się nie zmieniło, nadal aktywniejszy był Big Jack, a Janek bardzo pasywny. 30 sekund przed końcem rundy Kempisty próbował iść po sprowadzenie, ale ostatecznie nic z tego nie wyszło. Po dwóch rundach zdecydowanie wygrywa Big Jack. W trzeciej rundzie widzieliśmy pełną kontrolę pojedynku przez Big Jacka i tylko nieliczne kopnięcia i próby ciosów przez Janka.

Big Jack pokonał Janka Kempistego przez jednogłośną decyzję sędziów.

Wyniki pozostałych walk Prime Show MMA 3: