Maciej Rataj i Sebastian "Ztrolowany" Nowak są kolejnymi zawodnikami, którzy zmierzyli się w jednej z walk na gali Prime Show MMA 3. Warto dodać, że było to rewanżowe starcie. Na FAME MMA 7 lepszy okazał się Rataj, wygrywając jednogłośną decyzją sędziów. Kto wygrał rewanżowy pojedynek?

Rataj vs Ztrolowany Prime Show MMA 3

Maciej Rataj vs Sebastian "Ztrolowany" Nowak, czyli jedna z walk na gali Prime Show MMA 3. Dla Ztrolowanego była to szansa na odegranie się za porażkę na gali FAME MMA 7. Wtedy jednak był on jeszcze niedoświadczonym zawodnikiem. Tym razem wszystko wskazywało jednak na to, że Ztrolowany ma o wiele większe szanse. Po porażce z Ratajem Ztrolowany wygrał dwie kolejne walki. Na Prime Show MMA 1 nie dał szans Jakubowi Rygielowi, a na ostatniej edycji znokautował w trzeciej rundzie Mielonidasa. Rataj z kolei był podbudowany wygraną z Vandalem w formule K-1, ale był o 5 kg lżejszy od Ztrolowanego.

Kto wygrał rewanżową walkę Rataj vs Ztrolowany?

O tym, kto wygrał walkę Rataj vs Ztrolowany na Prime Show MMA 3, przekonaliśmy się już w sobotę 1 października. Właśnie na ten dzień zaplanowana została bowiem gala Prime Show MMA 3. Zanim dowiedzieliśmy się, kto wygrał walkę Rataj vs Ztrolowany, mogliśmy wytypować ten pojedynek u oficjalnego sponsora federacji, czyli w firmie Fortuna (zobacz kod promocyjny Fortuny).

Wynik walki Rataj vs Ztrolowany

Wynik walki Rataj vs Ztrolowany z pewnością był istotny dla obu zawodników. Bez wątpienia większa presja spoczywała na Ztrolowanym, który jest w niesamowitej formie i to on pragnął zrewanżować się za pierwszy bezpośredni pojedynek na FAME MMA 7. Bukmacherzy doceniali jego ciężkie treningi i wyniki, stawiając go w roli faworyta. Do tego był on o 5 kg cięższy, co z pewnością mogło mieć wpływ na przebieg starcia. Wynik walki Rataj vs Ztrolowany poznaliśmy już w sobotni wieczór.

Opis walki Rataj vs Ztrolowany

Opis walki Rataj vs Ztrolowany, czyli jak mógł wyglądać ten pojedynek? W pierwszym pojedynku pomiędzy nimi widać było brak doświadczenia. Większość ciosów była chybiona, a tempo bardzo wolne. Im dalej w las, tym ciosów było coraz mniej. Pod koniec trzeciej rundy Ztrolowanemu udało się obalić Rataja, ale sędziowie jednogłośnie ogłosili Rataja zwycięzcą. Przed rewanżem Ztrolowany ważył więcej i wiemy, że ostatnio sporo trenował parter, a więc było prawdopodobne, że tym razem będzie szukał właśnie tej płaszczyzny, której zabrakło podczas pierwszego pojedynku z Ratajem. Jaką taktykę obrali obaj zawodnicy, dowiedzieliśmy się już w sobotni wieczór.

Pierwsza runda była bardzo intensywna. Początek należał do Ztrolowanego, który zadawał mocne i co istotne celne kopniaki. Na minutę przed końcem rundy Ztrolowany chciał kopnąć Rataja, ale ten złapał jego nogę i obalił Ztrolowanego. Rataj próbował zatrzymać nogi Ztrolowanego będącego w parterze, by zaatakować twarz rywala i to się udało. Ztrolowany wyszedł z opresji i walka przeszła do stójki, a 15 sekund przed końcem pierwszej rundy Ztrolowany ruszył do ataku. Kopnął mocnym high-kickiem Rataja, ale raczej strat nie odrobił. Druga runda przejdzie chyba do historii freak-fightów. Mieliśmy pokaz high-kicków w twarz ze strony Ztrolowanego, ale równocześnie festiwal błędów z jego strony. Ztrolowany dwa razy się poślizgnął, czego jednak nie wykorzystał do końca Rataj, który wykazywał już potworne zmęczenie. Trzecią rundę Ztrolowany zaczął frontalnym kopnięciem. Po chwili doszło do klinczu, który potrwał kilkadziesiąt sekund. Panowie w końcu oderwali się od siatki i od razu Ztrolowany spróbował kolejnych high-kicków. Pod koniec walki Rataj ruszył na Ztrolowanego, zadając kilka ciosów. Wynik walki musiieli rozstrzygnąć sędziowie.

Sebastian "Ztrolowany" Nowak pokonał Macieja Rataja jednogłośną decyzją sędziów.

Wyniki pozostałych walk Prime Show MMA 3: