Adrian Cios i Michał Cichy są kolejnymi zawodnikami, którzy zmierzyli się w jednej z walk na gali Prime Show MMA 3. Był to pierwszy pojedynek z udziałem dziennikarza w historii gal freak-fightowych. Kto wygrał walkę Adrian Cios vs Michał Cichy?

Adrian Cios vs Michał Cichy Prime Show MMA 3

Adrian Cios vs Michał Cichy, czyli jedna z walk na gali Prime Show MMA 3. Panowie nie pałają do siebie sympatią, co dodatkowo podsycało atmosferę przed walką. Ta jednak zdaniem bukmacherów powinna była paść w ręce Adriana Ciosa, dla którego było to czwarte starcie we freak-fightach. Dla Ciosa powinien być to zdecydowanie najłatwiejszy rywal, patrząc na jego poprzednie wyczyny w klatce i zarazem nowa rola faworyta, gdyż do tej pory za każdym razem walczył jako "underdog". Czy duża presja miała wpływ na przebieg pojedynku?

Kto wygrał walkę Adrian Cios vs Michał Cichy?

O tym, kto wygrał walkę Adrian Cios vs Michał Cichy na Prime Show MMA 3, przekonaliśmy się już w sobotę 1 października. Właśnie na ten dzień zaplanowana została bowiem gala Prime Show MMA 3. Zanim dowiedzieliśmy się, kto wygrał walkę Adrian Cios vs Michał Cichy, mogliśmy wytypować ten pojedynek u oficjalnego sponsora federacji, czyli w firmie Fortuna (zobacz kod promocyjny Fortuny).

Wynik walki Adrian Cios vs Michał Cichy

Wynik walki Cios vs Cichy z pewnością był istotny dla obu zawodników. Dla rzecznika prasowego Prime Show MMA była to przygoda i jak podkreśla Cichy, pomimo że od lat interesuje się sportami walki, nigdy do tej pory nie trenował. Mogło mieć to wpływ na wynik walki Adrian Cios vs Michał Cichy, gdyż Cios pomimo większej ilości porażek niż zwycięstw miał duże doświadczenie i przede wszystkim był wyższy i lepiej zbudowany od Cichego. Wynik walki Cios vs Cichy poznaliśmy zatem już w sobotni wieczór.

Opis walki Adrian Cios vs Michał Cichy

Opis walki Cios vs Cichy, czyli jak mógł wyglądać ten pojedynek? Adrian Cios od lat zajmuje się sportami sylwetkowymi i ma doświadczenie w MMA. Siłownia nie jest mu obca, a co za tym idzie, fizyczność była po jego stronie. Cichy trenuje dopiero od kilku tygodni i ciężko było stwierdzić, w jakiej jest formie i co potrafi. Raczej walka nie powinna potrwać trzech rund, ale kto wie. Cios miał w planie szybko skończyć Cichego i prawdopodobnie od pierwszych sekund chciał ruszyć na Cichego. Pamiętajmy, że są to freak-fighty, dlatego to, jak przebiegło to starcie, dowiedzieliśmy się już w sobotę.

Walka zaczęła się od ataków ze strony Ciosa. W drugiej minucie Cios uderzył Cichego lewym sierpowym, ale przetrwał to i kolejne grady ciosów. Później walka się uspokoiła, a zawodnicy zaczęli oszczędzać energię na dalszy jej przebieg. W drugiej rundzie na twarzy Ciosa pojawiło się duże zmęczenie. Zaczął on opuszczać ręce, co próbował wykorzystywać Cichy. Pod koniec drugiej rundy walka przeszła do parteru. Michał Cichy był w opresji, ale udowodnił, że brał treningi na poważnie, trenując parter i uciekł z trudnej pozycji. W trzeciej odsłonie Cichy wiedział, że musi zaryzykować. W 40-sekundzie Cichy wyprowadził silny cios. Dwie minuty przed końcem widzieliśmy jeszcze low-kick w wykonaniu Cichego. Do końca walki były już tylko niezbyt techniczne ciosy, a wyniki musieli decydować sędziowie.

Michał Cichy pokonał Adriana Ciosa przez jednogłośną decyzję sędziów.

Wyniki pozostałych walk Prime Show MMA 3: