Magdalena "Maluba" Lubacz i Wiola Kotelecka są kolejnymi zawodniczkami, które zmierzyły się w jednej z walk na gali Prime Show MMA 3. Był to jeden z trzech kobiecych starć zaplanowanych na najbliższej karcie walk gali Prime Show MMA. Kto wygrał ten pojedynek?

Maluba vs Kotelecka Prime Show MMA 3

Maluba vs Kotelecka, czyli jedna z walk na gali Prime Show MMA 3. W trakcie każdej konferencji zawodniczki nie szczędziły sobie gorzkich słów na swój temat i widać, że jest to prawdziwy konflikt. Co do samej walki Kotelecka była faworytką, gdyż miała za sobą udany start w klatce. Na pierwszej gali z szyldu Prime nie dała szans Oliwii Sadkowskiej, pokonując ją w pierwszej rundzie. Od tamtej pory Wiola wzięła się jeszcze bardziej za treningi i przyznaje, że sport stał się dla niej bardzo ważny i chce kontynuować swoją karierę we freak-fightach. Tym razem jej przeciwniczką była Maluba, która debiutowała w oktagonie. Po oficjalnej ceremonii ważenia wiemy, że Maluba była o 5 kg lżejsza, co z pewnością mogło mieć duży wpływ, gdy doszłoby do obalenia przez Kotelecką.

Kto wygrał walkę Maluba vs Kotelecka?

O tym, kto wygrał walkę Maluba vs Kotelecka na Prime Show MMA 3, przekonaliśmy się już w sobotę 1 października. Właśnie na ten dzień zaplanowana była bowiem gala Prime Show MMA 3. Zanim dowiedzieliśmy się, kto wygrał walkę Maluba vs Kotelecka, mogliśmy wytypować ten pojedynek u oficjalnego sponsora federacji, czyli w firmie Fortuna (zobacz kod promocyjny Fortuny).

Wynik walki Maluba vs Kotelecka

Wynik walki Maluba vs Kotelecka z pewnością był istotny dla obu zawodniczek. Bukmacherzy uważali, że Wiola Kotelecka powinna sobie bez problemu poradzić z Malubą. Było to najprawdopodobniej spowodowane tym, że Kotelecka mocno zaangażowała się w treningi i poczyniła ogromne postępy, w szczególności w parterze, co było jej mocną stroną przed walką. Do tego dochodzi większa waga i obycie z oktagonem. Dla Maluby było to spore wyzwanie jak na pierwszą walkę w karierze, ale jaki jest wynik walki Maluba vs Kotelecka okazało się w sobotę.

Opis walki Maluba vs Kotelecka

Opis walki Maluba vs Kotelecka, czyli jak mógł wyglądać ten pojedynek? Przebieg tej walki do końca stał pod znakiem zapytania. Walki kobiet często mają niespodziewany przebieg zdarzeń. Pewne było tylko to, że Maluba musiała się bronić przed obaleniami, ponieważ Kotelecka wniosła na wagę 74 kg, przy 69 kg Maluby, a to spora różnica. Przewagą Magdaleny "Maluby" Lubacz mogła być jednak stójka i spory zasięg. Warto przypomnieć, że Kotelecka jest o 15 centymetrów niższa od rywali. Wszystkiego dowiedzieliśmy się w sobotni wieczór.

Od początku Maluba starała się wykorzystać swoją przewagę wzrostu i zasięgu, punktując Kotelecką silnymi ciosami. Na minutę przed końcem pierwszej rundy Kotelecka spróbowała obalenia, ale bez rezultatów. Do końca pierwszej rundy cały czas atakowała Maluba, a u Wioli zaczęło krwawić ucho i nos. W drugiej rundzie Maluba kontynuowała przewagę zasięgu. Żywsza była też Kotelecka, która trafiała lewym prostym. Zaczęło się też zmęczenie, ale po kołataniu sugerującym ostatnie 10 sekund do końca rundy panie znowu weszły w ostrą wymianę ciosów. W trzeciej odsłonie tempo mocno spadło. Kotelecka starała się więcej kopać, a Lubacz konsekwentnie zadawała silne ciosy.

Magdalena "Maluba" Lubacz pokonała Wiolę Kotelecką jednogłośną decyzją sędziów.

Wyniki pozostałych walk Prime Show MMA 3: