Walka Patrykos vs Kuba Post otworzyła kartę walk gali FAME MMA 13. Kto wygrał walkę?

Patrykos vs Kuba Post FAME MMA 13

Patrykos vs Kuba Post, czyli pierwsza walka na karcie FAME MMA 13. Zarówno Patrykos, jak i Kuba Post w przeszłości rywalizowali już w FAME MMA. Mimo faktu, że Patrykos przegrał z Ponczkiem, a Kuba Post wygrał z Vandalkiem, pierwszy z zawodników był największym faworytem gali, jeśli chodzi o kursy bukmacherskie przygotowane przez firmę Betclic.

Kto wygrał walkę Patrykos vs Kuba Post?

Zanim dowiedzieliśmy się, kto wygrał walkę Patrykos vs Kuba Post na FAME MMA 13, mogliśmy wytypować swojego faworyta w firmie Betclic (sprawdź Kod promocyjny Betclic), czyli u oficjalnego sponsora gali FAME MMA. Pracownicy firmy nie mieli wątpliwości - zdecydowanym faworytem tego starcia był Patrykos (kurs 1.15).

Nic dziwnego - Patryk Domke, mimo przegranej w debiucie, na poważnie zaangażował się w sporty walki, trenując w poznańskim klubie Ankos MMA. Bukmacherzy docenili więc zaangażowanie Patrykosa, a dodatkowo ludzie w zdecydowanej większości typowali jego triumf.

Zobacz także - kim jest Patrykos?

Wynik walki Patrykos vs Kuba Post

Wynik walki Patrykos vs Kuba Post był niezwykle ważny dla obu zawodników. Patrykos, jeśli by przegrał, prawdopodobnie nie dostałby już trzeciej szansy w FAME MMA. Wynik walki Patrykos vs Kuba Post w dużej mierze z pewnością był uzależniony od tego, jak Domke poradzi sobie z presją. On musiał, rywal mógł. Kuba Post z kolei mógł podejść do starcia na pełnym luzie, gdyż - podobnie jak w walce z Vandalkiem - nikt na niego nie stawiał.

Zobacz także - kim jest Kuba Post?

Opis walki Patrykos vs Kuba Post

Opis walki Patrykos vs Kuba Post, czyli jak wyglądało to starcie?

I runda

Mocnym prawym trafił na początku walki Patrykos, posyłając rywala na deski. Na 90 sekund przed końcem rundy Patrykos starał się obalić przeciwnika, ale nieskutecznie. Runda dla Rudego z FAME MMA.

II runda

Od celnych niskich kopnięć rozpoczął drugie starcie Kuba Post. Widać było, że Patrykos je odczuł, gdyż zmienił pozycję. Trafił jednak mocnym prawym z kontry, po czym próbował obalić, jednak znowu nieskutecznie.

III runda

Po minucie rundy miała miejsce kolejna nieudana próba obalenia w wykonaniu Patrykosa. Obaj zawodnicy byli już mocno zmęczeni. O zwycięstwie muszą zadecydować sędziowie, którzy z pewnością nie mają łatwego zadania.

Patrykos pokonał Kubę Posta przez jednogłośną decyzją sędziów.

Wyniki pozostałych walk FAME MMA 13: