Walka Japczan vs Pasut była piątym pojedynkiem, jeśli chodzi o kartę walk gali FAME MMA 13. Kto wygrał walkę?

Japczan vs Pasut FAME MMA 13

Japczan vs Pasut, czyli piąta walka na karcie FAME MMA 13. Pojedynek, którego nikt się nie spodziewał, ale który wzbudzał spore zainteresowanie. Transfer Japczana z High League to głośne przenosiny jednego z najpopularniejszych polskich streamerów. Z kolei Robert Pasut, w FAME MMA posługujący się pseudonimem Sutonator, to współzałożyciel legendarnej grupy Abstrachuje, który w FAME MMA robi wszystko, żeby zyskać drugie życie w internecie.

Kto wygrał walkę Japczan vs Pasut?

Zanim dowiedzieliśmy się, kto wygrał walkę Japczan vs Pasut na FAME MMA 13, mogliśmy wytypować swojego faworyta w firmie Betclic (odbierz Kod promocyjny Betclic), czyli u oficjalnego sponsora gali FAME MMA. Kursy w tym starciu były niemal idealne równe i na papierze powinien to być jeden z najbardziej wyrównanych pojedynków na całej gali.

Warto dodać, że pierwotnie faworytem bukmacherów był Japczan, mający już za sobą wygraną walkę w formule MMA. Gdy jednak w sieci pojawiły się krótkie nagrania z treningów i sparingów Sutonatora, stał się on minimalnym faworytem tego starcia.

Wynik walki Japczan vs Pasut

Wynik walki Japczan vs Pasut był niezwykle ważny dla obu zawodników. Japczan z pewnością chciał udowodnić, że wygrana z Bonusem BGC nie była przypadkowa, zwłaszcza że streamer poważnie zaangażował się w treningi MMA i znacząco schudł. Z kolei Sutonator zanotował efektowne wejście do FAME MMA, jeśli chodzi o całą otoczkę czy kreację na konferencjach.

Zobacz także - kim jest Pasut?

Opis walki Japczan vs Pasut

Opis walki Japczan vs Pasut, czyli jak wyglądało to starcie?

I runda

Mocno ciosami wszedł Pasut! Do klinczu dążył Japczan i dopiął swego szybko, kontrolując pozycję przy siatce. Pasut zerwał jednak klincz i Pasut wrócił do zadawania mocnych ciosów. Japczan spadł na deski i sędzia przerwał pojedynek!

Pasut pokonał Japczana przez TKO, runda 1

Wyniki pozostałych walk FAME MMA 13: